User Tag List

Sayfa 21/27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon
513 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: BMW 6 silindir Stroker Yapımı (2.0 convert 2.5 2.8 3.0)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mannerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b20 yimi b30 yaptınız güçte hissedilir fark oıldumu gücünü yakıtını uzamasını vs vs yazarmısınız tüm gözlemlerinizi yağ yakan bi m50b20 e34 ümüz varda
    ben de yaklaşık 5 ay önce 20 den 28 e çevirdim. Kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor.
    Ben sağlıklı motora stroke yaptım. Motorunuz bitikse ve motor yaptıracaksanız zaten tekrar 20 olarak toplamanın anlamı yok.
    Harcayacağınız paranın üstüne bir miktar daha koyup aracınıza tekrar aşık olabilirsiniz.

Aracı teslim aldıktan 2 hafta sonra 4500 km lik bir güney turuna çıktım. Yaz olduğundan dolayı klima yol boyu %70 açıktı.
    Yakıt ortalamam 8.3lt/100km oldu. Genelde sakin kullandım diyebilirim.

Hergün istanbulda şehiriçi işe gidip geliyorum ve tüketim 3.20 iken 13lt civarındaydı. Şuan 15-16 görüyorum.
    Araçta hala 3.45 kilit diff var. Belki difoyu uzatsam uzunda çok daha iyi tüketim değerleri çıkabiir.

bu arada araçta lpg var sorunsuz kullanıyorum.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    P
    Alıntı suayipozmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de yaklaşık 5 ay önce 20 den 28 e çevirdim. Kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor.
    Ben sağlıklı motora stroke yaptım. Motorunuz bitikse ve motor yaptıracaksanız zaten tekrar 20 olarak toplamanın anlamı yok.
    Harcayacağınız paranın üstüne bir miktar daha koyup aracınıza tekrar aşık olabilirsiniz.

Aracı teslim aldıktan 2 hafta sonra 4500 km lik bir güney turuna çıktım. Yaz olduğundan dolayı klima yol boyu %70 açıktı.
    Yakıt ortalamam 8.3lt/100km oldu. Genelde sakin kullandım diyebilirim.

Hergün istanbulda şehiriçi işe gidip geliyorum ve tüketim 3.20 iken 13lt civarındaydı. Şuan 15-16 görüyorum.
    Araçta hala 3.45 kilit diff var. Belki difoyu uzatsam uzunda çok daha iyi tüketim değerleri çıkabiir.

bu arada araçta lpg var sorunsuz kullanıyorum.

Sen diferansiyeli değiştirmedin mi hala? 3.45 çok gürültü yapıyor ya. İçeride sürekli bir ralli hissi var gaza getiriyor adamı ������
    M50b30 - Bumblebee...

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dynoya çıktınızmı peki 200 üstü verirmi b25 190 hpden baz alırsak rolleme durumu nasıl olur roll yapıcak kadar zımbamı yoksa kadranmı kırıyor
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock 2.5 veya 2.8 ile kıyaslamak büyük hata olur. Biz tekerde 230 civarı bir hp olabilir diye düşünüyoruz. 3.25 190 ama krankta 190. Tekere aktarana kadar kaybı var mutlaka. Yine de Rodajdan sonra dyno'ya çıkıp görücez inşallah
    M50b30 - Bumblebee...

06gts16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar herkeze selam paylaşımlarınızı çok beğeniyorum teşekkürler öncelikle bende bi 98 e36 coupe var 3.20 ben yukarıdaki işlemleri kaç gün içerisinde yapabilirim araç kaç günde hazır olur nerde yapabilirim kaça maal olur teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 06gts16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkeze selam paylaşımlarınızı çok beğeniyorum teşekkürler öncelikle bende bi 98 e36 coupe var 3.20 ben yukarıdaki işlemleri kaç gün içerisinde yapabilirim araç kaç günde hazır olur nerde yapabilirim kaça maal olur teşekkürler
    1 hafta falan sürecek. Maliyet değişken olur. Aracınız temiz ise pek fazla birşey gerekmez. 3.25 veya 3.28 yapmak için 7-9 bin, 3.30 yapmak için 9-11 bin TL tahmini fiyatlar. Ama aracınızın durumuna göre daha aşağı veya yukarı cıkabilir. Ayrıyetten aracınızdan çıkan parçalar 3-4 bin tl 'ye kadar para kazandırabilir. Ustanızı iyi seçin inanın gerisi hiç mühim değil. Bizim usta yarım saatte motoru komple organlarına ayırdı ve tek seferde toplayıp sıkıntısıZ çalıştırdı. Ustanın işi bilmesi çok önemli. Hiç bir yere bakıp sorma gereği duymadan tüm işleri halledebilecek kadar tecrübeli olmalı.
    M50b30 - Bumblebee...

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 hafta falan sürecek. Maliyet değişken olur. Aracınız temiz ise pek fazla birşey gerekmez. 3.25 veya 3.28 yapmak için 7-9 bin, 3.30 yapmak için 9-11 bin TL tahmini fiyatlar. Ama aracınızın durumuna göre daha aşağı veya yukarı cıkabilir. Ayrıyetten aracınızdan çıkan parçalar 3-4 bin tl 'ye kadar para kazandırabilir. Ustanızı iyi seçin inanın gerisi hiç mühim değil. Bizim usta yarım saatte motoru komple organlarına ayırdı ve tek seferde toplayıp sıkıntısıZ çalıştırdı. Ustanın işi bilmesi çok önemli. Hiç bir yere bakıp sorma gereği duymadan tüm işleri halledebilecek kadar tecrübeli olmalı.
    Ustanız kimdi hocam pm den yazabilirmsnz bu tecrübede ustalara ihtiyacım varda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustanız kimdi hocam pm den yazabilirmsnz bu tecrübede ustalara ihtiyacım varda
    Aslına bakarsan bu piyasada ismini duymamıştım. Şans eseri bulunduğum bi yerde tanımadığım biri önermişti. Gidip muhabbet ettim ve bu iş için biçilmiş kaftan olduğuna kanaat getirip gözüm kapalı teslim ettim aracı. Ve inanın hakkını verdi. Özelden yazıyorum
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak 83 model e 30 323i alpina YAPILAN İŞLEMLER; 5.28 İA beyin + 5.28 İA Elektrik tesisatı -Tds krank 898 -Bronz baskı balata -Alpin kapak -Alpin kartel -M52 Kol -3.30 piston -3.25 getrag short shift sanzuman -Dereceli egzantirk 304 oranlı -3.64 Büyük kafa kilit defransiyel %100 kilit - aracın dynosu yok 300 beygir üstünde deniyor . aracı lma niyetim var ama uzakta olduğu için size sorayım dedim oraya kadar gidip aaa 230 bg miş kusura bakma gibi şeyler duymaktansa - ederi var mıdır usta arkadaşlar yorum yapabilirler mi

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poweratti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak 83 model e 30 323i alpina YAPILAN İŞLEMLER; 5.28 İA beyin + 5.28 İA Elektrik tesisatı -Tds krank 898 -Bronz baskı balata -Alpin kapak -Alpin kartel -M52 Kol -3.30 piston -3.25 getrag short shift sanzuman -Dereceli egzantirk 304 oranlı -3.64 Büyük kafa kilit defransiyel %100 kilit - aracın dynosu yok 300 beygir üstünde deniyor . aracı lma niyetim var ama uzakta olduğu için size sorayım dedim oraya kadar gidip aaa 230 bg miş kusura bakma gibi şeyler duymaktansa - ederi var mıdır usta arkadaşlar yorum yapabilirler mi
    Araci dyno ya sokup alacaksnz zaten. 300 hp arac alinacaksa otobus bileti masrafndan kaçmayın. Önemli olan mevzu aracın çürük yerleri varmı. Varsa üstü kapatılmış, gizlenmiş mi. Kol piston egzantirik varmi yokmu bilemezsin ama kiliti beyni kapağı görürsün
    SWAT

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poweratti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O parçalarla 300hp olamıyacağına garanti verebilirim. 240 falan çıkarsa şükredin.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock ecu ile 300hp cok ütopik olmus. Düzgün bir beyin ve yazilim olmadan çok zor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler arkadaşlar benimde garibime gittiği için size sordum zaten - 400 km yol gidip e öyle değilmiş napalım böyleymiş deneceğini tahmin ettiğim için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 beygir m50 b20 aldım 93 model dyno testi 150,2 çıktı iskender usta egsozu ve açık hava filtresi ile şaka gibi ama 169 binde daha 320 CI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabrika çıkışı krankta 150 zaten. Maşallahı varmış makinanın. Hayırlı uğurlu olsun
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evdekiler kabullenemedi araç satılık BMW 3 Serisi 320Ci 1993 Model 26.500 TL Sahibinden sat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey millet nerelerdesiniz? Yok mu bu aralar stroker yaptıran veya düşünen Bu nasıl bir hastalıksa muhabbetini bile özledim )))
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m20 için tds krank 84 mm kol ve piston alındıktan sonra 731 kapak için ne işlemler yapılmalıdır ? rektefiyeci krank kol pistonu takacak üstünü kendimiz toplayacagız nelere dikkat etmek gerekir kapakta işlem gördükten sonra başka ne degiştirmek gerekir (akışmetre beyin tesisat vs)
    06 ankara

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)