User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
126 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: marea 2.0 20v hlx hakkında

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle motoru bulmak lazım bakalım ne kadar dicekler pek piyasası olan motor değil çünkü
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladım abı bakalım tanıdıgın fırmalar varsa soralım ogrenelım cokta saglıklı olur gıbıme gelıyor
    doğuştan araba manyağı

Görkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiyede sadece 6 tane coupe turbo 20v 6 ileri olduğunuda hatırlatim bu arada o motoru yurt dışından ayarlamadıktan sonra boş hayallere kapılmayım derim ............

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklısın gorkem abı bı vıdeoda m3 le hgt nın yarısında hgt fecı uzuyordu ya harıkaydı
    doğuştan araba manyağı

10 ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hlx veya hgt çok doğru bir seçim olur. sadece görkemin dediklerini yaparak çok güzel bi keyif alırsın fazlasına gerek yok bence bu arada benim şu anda takip ettiğim ve en çok beğendiğim hlx budur.
    Fiat Marea 2.0 HLX 2003 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 30360924

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 10 ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hlx veya hgt çok doğru bir seçim olur. sadece görkemin dediklerini yaparak çok güzel bi keyif alırsın fazlasına gerek yok bence bu arada benim şu anda takip ettiğim ve en çok beğendiğim hlx budur.
    Fiat Marea 2.0 HLX 2003 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 30360924
    cok guzel bır araba gercektende cok pahalı 14 fln olsa dusunurumde 18 cok o arabaya gercektende abı
    doğuştan araba manyağı

ali elbasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bravo hgt147hp olanla oynamak kolay ama 155 lik çokzor onnu usta zamanında çok met ederi bu aracı yapılmışıda vardı ama 1,6 motordu fiat coupe parcalari ve turbosu kullanılmiştı fena uzuyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ali elbasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bravo hgt147hp olanla oynamak kolay ama 155 lik çokzor onnu usta zamanında çok met ederi bu aracı yapılmışıda vardı ama 1,6 motordu fiat coupe parcalari ve turbosu kullanılmiştı fena uzuyordu
    cok tsk ederım kardesım kendısıyle konusmak daha cok bızı bılgılendırır gercektende! ve lafın kısası coupe parcaları kullanılırsa cok ıyı olcak demek bu araba
    doğuştan araba manyağı

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam Emre. Sormuşun sitede hgt turbo yapan bir arkadaşımız var Araç bitti bitecek kadar çok yol ilerledi. Onunla konuşabilirsin sitedeki nick'i Punto multijet(Kaan)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ST-max Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewet kardesım baktım o araba bıldıgım kadarıyla komple boyalı! bendede marea vardı komple boyatmıstım arabayı cok zor sattım komple boyalı arabada sankı kaza varmıs gıbı yanasmıyorlardı kımse!
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Emre. Sormuşun sitede hgt turbo yapan bir arkadaşımız var Araç bitti bitecek kadar çok yol ilerledi. Onunla konuşabilirsin sitedeki nick'i Punto multijet(Kaan)
    tmm abı cok tsk ederım! ızmırdede bravo turbo var ama uye degıl kendısı buraya!
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Görkem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vayy bee konu baya çorba olmuş ,,,hatta baya mercimek çorbası gibi içinde yok yok yane Öncelikle Emre burda sorduğun bazı şeylerin cevabını ben sana özelden zaten verdim,,, sen önce tam olarak ne yapmak istediğine karar ver,,,araba bulunmıcak bi araba değil,,,ama sana söledim zaten zorlu bi çalışma seni bekliyor bence yazılım filitre ve egzoz yapıp bu arabanın keyfini sürmek en güzeli olur ,,,öle egzantirikmiş yüksek sıkıştırmaymış ,,hele ki turboymuş Türkiyede zorlu çalışmalar bunlar ,,,,en güzeli 5 silindir senfonisi eşliğinde sorunsuz güzel günlerde kullanmak olur ........

Marea HLX ler 96-99 arası mk1 dir 147bg 186nm tork italyan üretimdir,,2000-2002 mk2 ler gelmeye başladığında bir kısım değişikliler yapıldı motor 154bg 186nm tork olarak ve VİS sistemiyle donatıldı ,,fakat türkiyeye uygunluk açısından daha yüksek helezonlarla ve daha kalın yanaklı lastiklere sahipler aynı zamanda ,,,tamamen burda üretilme durumu yok yane HLX için,,,,bu yönden HGT daha avantajlı tamamen yurt dışından italdir,,,marea lara görede bi 70kg civarı daha hafif olması ve spor bi araç olmasıda diğer avantajları.....

bu arada Turan abinin aracıda swaplıdır coupe turbo motorunu komple getirip üstüne büyük turbo vs. ile hazırlanmıştır,,HGT motorunu çevirmemiştir....

Türkiyede hali hazırda bilinen marea 20v motorunu turboya çeviren birisini duymadım,,,sitemizden punto multijet nicli Kaan arkadaşımız mk1 HGT yi stock motor içiyle turbolamakta ama daha proje tamamlanamadı onunda yaşadığı bir kaç talihsiz olay ve işlerinin yoğunluyuyla çok ilgilenemiyorda şuan araçlada siteylede konuyu görünce yazıcaktır oda bişiler .............

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal sunroff lu marea var ama inan bi elin parmaklarını geçmez Türkiyede,,denk gelmesi çok çok zor,,, hangisinin temizi içine sineni bulursan onu al bence ,,modeli yüksek olan mk2 olduğundan iyi durumda bulması daha olası olan o,,,yakıt tüketimide bariz düşük mk2 lerin mk1 e göre,,,iç mekan mazeme kaliteside mk2 de daha iyi,bunun dışında çok bi farklarıda yok,,,,far yıkamalı bir mk1 tamponu alırsın takarsın çok zor olmaz bu arada ailecek ve günlük biniceksen zaten turbo işini unut derim

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewet 5sılındır olsun sokulsun sorun degılde onemlı olan gıtmesı yanı
    dusundugun kadar gıden araclar deıl dılınden anayan ustalar yok beyınsel cok sıkıntı cıkaran dengesız araclar cok fazla sensor var ve arızaları bırbırıne cok yakın her zaman arıza ısıgı yakmaz duzensız rolantısı bır gun cok ıyı yuruyen bır gun yurumeyen bır yapısı var dengesız ıtalyanlardan bır tanesı 2.0 motor bu guc bu torka ragmen vti a tutnamayan araclardan...ve yakıtı gercekten ocagına ıncır acagı dıktırır mubalasız sıkarak kullandıgında 18 lıtre yakıt gorebılırsın benden sana tavsıye uzak durman gereken bır araba...

Görkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samet_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dusundugun kadar gıden araclar deıl dılınden anayan ustalar yok beyınsel cok sıkıntı cıkaran dengesız araclar cok fazla sensor var ve arızaları bırbırıne cok yakın her zaman arıza ısıgı yakmaz duzensız rolantısı bır gun cok ıyı yuruyen bır gun yurumeyen bır yapısı var dengesız ıtalyanlardan bır tanesı 2.0 motor bu guc bu torka ragmen vti a tutnamayan araclardan...ve yakıtı gercekten ocagına ıncır acagı dıktırır mubalasız sıkarak kullandıgında 18 lıtre yakıt gorebılırsın benden sana tavsıye uzak durman gereken bır araba...
    benim bindiğim araba başka bişi demekki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samet_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz daha önce hlx kullandınızmı ben eski bir hlx çiyim ama dediklerinizin hlx veya hgt ile yakından uzaktan alakası yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bindiğim araba başka bişi demekki
    görkem başka bi markada hlx veya hgt varmıki bende şüpheye düştüm şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla samet kardesım lpglı olucak arabam benzınle kapıscagım zaman acarım oda sorun olmaz yanı yeterkı gorkem abının arabasına yakın bır sekılde yurusun
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)