User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
247 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Iskender usta egzoz hakkında bildikleriniz

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BB_3477 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anti 21 hp güç mükemmel okadar verirmiki gercekten ?
    Parçaları taktırıp yaklaşık 1 hafta kullandıktan ve güçteki artışın tadına vardıktan sonra teşekkür etmek için İskender ustayı aradım.
    Bu sistemin aynısını sadece cold air intake'i olan stock bir FN2'ye uyguladığını, daha sonra çıkardıkları dyno'da aracın OEM headers ve egzozlu haline oranla +21 hp ve buna yakın tork artışı ölçtüklerini belirtti. Yani %10 performans artışı demek oluyor ki şaka gibi.
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 lira fiyat bir egzoz için aşırı derece pahalı. altın kaplatsan egzozu yine pahalı yani..

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 lira fiyat bir egzoz için aşırı derece pahalı. altın kaplatsan egzozu yine pahalı yani..
    Yaptığı işin hakkını veriyorki bunca insan gidiyor, ne güzel emeğinin karşılığını alıyor, 3 liralık işe&işçiliğe 5 lira istemiyor

erdemx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşçiliği 10 numaradir yalnız modifiye deil klasik araba ve fordun ralli arabalarınıda yapar referansları çok sağlam insanlığıda 10 numaradir

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptığı işin hakkını veriyorki bunca insan gidiyor, ne güzel emeğinin karşılığını alıyor, 3 liralık işe&işçiliğe 5 lira istemiyor
    hocam tamam işçiliğine ve insanlığına , emeğine diyecek hiç bişeyim yok doğrudur. fakat 2000tl çok ama çok pahalı. hadi 800-900 tamamda 2000 gerçekten çok. bende bu işi yapıyorum. meğersem biz bedava yapıyomuşuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam tamam işçiliğine ve insanlığına , emeğine diyecek hiç bişeyim yok doğrudur. fakat 2000tl çok ama çok pahalı. hadi 800-900 tamamda 2000 gerçekten çok. bende bu işi yapıyorum. meğersem biz bedava yapıyomuşuz.
    iskender ustanın yaptığı gibi işler mi yapıyorsun? yaptığın işlerden bi kaç örnek foto koyarmısın?

bi projem var fiyat almak isterim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten bende merak ettim arkadaşın çalışmalarını kullandığın malzeme nedir kaynak olarak ne kullanıyorsun ?
    “The S2000 is nothing so much as a legend in its own time. If you don’t like it, you probably haven’t driven it hard enough.” - Jalopnik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iskender usta işi bilen kişidir
    Hayırlısı be gülüm

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 TL nispeten yuksek bir meblag olabilir, ancak 2.0lt 200hp atmosferik bir motorda yalnizca egzoz manifoldu ve komple egzos sistemiyle 20 hp artış goruyorsam ustaya helali hoş olsun derim, verdigim paraya da uzulmem.

Millet %10 beygir artisi icin emme manifoldu, conta, kelebek degisimi vs vs daha bir suru islem yapip tonla para harciyor atmosferik araclarda. Bunlari goz onunde bulundurmak gerekir diye dusunuyorum.
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerelerde geziyor misal? Peki ya borudan gece gaz miktari? O da turbo araclardan fazla mi?
    Surekli 800 derecelerde, istersen egt göstergeni alıp bakabilirsin.
    Gecen gaz miktarını ne ölçtün???

Emre Akçay
    Misafir
    2.000 TL her araç için aynı değildir herade. Ama gerçekten yüksek bir rakam. İşçiliği güzeldir ama her araç için o paranın değeceğini düşünmüyorum.

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    850 tl fiyat alan var 2000 tl alan var . acaba bu uçurum niye arkadailar ? şimdi araçtan araca fark var diyeceksinizde atmosferik sanırım ikiside . bu arada 1.8 n/A passata bende komple egzoz yaptırmak istiyorum . sizce headers yaptırılmalımı ? etkisi nekadar olur ? orta boru olarak 60 lık idealmi yoksa backpres. için daha dar çap mı seçilmeli ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden komşuyduk sağolsun bizi maslak sanayi sitesinde hiç yanlız bırakmadı sürekli müşteri yolardı kendide arada sırada gelir çayımızı içerdi en fazla 5 dakka dururdu o ayrı
    YG 615 106 aracımız için çok rica ettik 1 ayda yaptı sağolsun ama öyle bir ses ve performans hiçbir egzozcudan almadım,yanındaki ahmet ustamızıda burdan saygı ve sevgilerimi yolluyorum.

Ücret için hiç düşünme yaptığı işçiliğininin fazlasını hak ediyor ...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Surekli 800 derecelerde, istersen egt göstergeni alıp bakabilirsin.
    Gecen gaz miktarını ne ölçtün???
    sürekli 800 derce mi iimiş gazlayınca ne civarlara çıkıyor? aradakı miktar farkını anlamak için geçen miktarı ölçmeye gerek duymayacak bilgiye sahip olduğunu düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben isciligi ile ilgili tek kelime soyleyemem gayet iyidir ama fazlasiyla abartildigini dusunuyorum yani yaptigi iscilik guzel fiyatlari yuksek ve abartili bekleme sureleri (bunun bir satis pazarlama stratejisi oldugunu dusunuyorum)
    Kendi adima maslak sanayide en az iskender usta kadar usta savas ustayi tercih ediyorum..

E0041 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _Anti_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 TL nispeten yuksek bir meblag olabilir, ancak 2.0lt 200hp atmosferik bir motorda yalnizca egzoz manifoldu ve komple egzos sistemiyle 20 hp artış goruyorsam ustaya helali hoş olsun derim, verdigim paraya da uzulmem.

Millet %10 beygir artisi icin emme manifoldu, conta, kelebek degisimi vs vs daha bir suru islem yapip tonla para harciyor atmosferik araclarda. Bunlari goz onunde bulundurmak gerekir diye dusunuyorum.
    3-4 yerde yazmışsın o yüzden yazmak istedim o senin aracındaki k20 motorun güzelliği her 2000cc den o güç çıkmaz egsoz işi araca göre değişir kimi araç 20 verir kimisi hiç vermez

iskender usta işçiliği ile referansları ile zaten kendini kanıtlamış birisi sorgulanacak bir durumu yok kendisinin..

ama herkez beğenecek diye birşeyde yok fiyata fazla diyenleri taşa tutuyorsunuz bırakın herkez fikrini açıkça beyan etsin iskender ustanın savunulmaya zaten ihtiyacı yok isteyen gider yaptırır isteyen yaptırmaz yaptığı işçilik ortada
    OKAN YILMAZ

..MTM & PRO STOCK GARAGE..

siR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok para çooook .. tig kaynak makineleri 986 ile 2880 € arası değişiyor.. ilk mesajımdada söyledim altı üstü düz boru.. paslanmaz boru fiyatı vs.. hepsi hikaye.. malzeme fiyatı kaç lira tutacak 1500 liramı ? mühendislik çalışması yapılmıyor.. işin içine headers girse bile bana göre fazla fiyat..
    Anıl Atabey

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzoz işini iskender değilde her egzoz cu yapabılır aman aman bi kaynak yok. ustalık custom headersta çıkıyor bence

4-2-1 custom headers aşşağı yukar nekadar olur fiyat olarak ?

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar parasi olan gitsin, cok para falan degil olurda kendi egsozunuzu yaptirmaya karar verirsiniz, gidin izleyin iscilik gorun..
    araba ayiran, adam kayiran birisi degil Iskender abi. gider baska yerde yaptirirsiniz memnun kalmaz pisman olur yine solugu iskenderde alirsiniz. buna 50 tane ornek veririm

Headers dediginiz is alttarafi boru deildir. Downpipela karistirmayin. Headers icin o kadar zaman olduruyorki, bu paralari cekmesi gayet normal. Biri de desinki ben manifold catlattim
    hee illaki vardir tek tuk diyorsaniz adam omur boyu garanti veriyor.

Gidin gorun konusun tanisin esnafligini insanligini en onemliside isciligini gorun sonra yorum yapin.. Burda cogu kisi yaptigi isi gormeden pahali odur budur yorum yapiyor. Kimse bos konusmasin.

en basit ornek : Eisenmann egsozum var kendi aracimda, dunya para verip aldim fabrikasyon marka egsoz diye.. Hayatimda bu kadar kotu bir kaynak gormedim. Adam sanatkar
    Fanatiklik olarak algilamasin kimse dogruya dogrudur bu dediklerim.

baska bir ornek daha, daha da agritmayacagim basinizi yarin obur gun x marka custom bir egsoz manifold falan sattiginizda, iskenderin egsozunun yarisina bile satamazsiniz bununda ornekleri cok..
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)