User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kat iptali yapınca arıza ışığı yanarmı?=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kat iptali yapanlar tüv den nasıl geçiyor arkadaşlar onu çok merak ediyorum.. bende bazen yaptırıyım diyorumda tüvden geçemessin diyorlar.. birde kara tren gibi gezersin diyorlar..
    Ben düz boru çektirdim katın olduğu yere konum olarak çok müsait.. Sensör'de yok, yazılımlı olduğu halde dumanla hiç alakası yok.. Muayneye giderken geri taktırmayı düşünüyorum.. İptalden sonra hissedilir artış oluyor tavsiye ederim..
    ...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YaZilim ile cozulur yada kat yenilenicek...

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kata okadar para vermek saçma başıma oyle bır olay gelirse ıcını bosaltırım sanırım kısa yoldan .yazılımla çözülüyorsa iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldatici takmayin...
    Yazilimsiz yapmayin...
    2. Sensor hava yakit ve soguk calismada elzemdir...
    Ayrinti verebilirim
    Bu konuda biraz bilgi paylaşabilir misiniz? Mesela benim kat üzerindeki sensörüm bozuk. Bu aracın performansını etkiler mi? Çoğu yerde etkilemediği yazılmış ama nedir bu işin doğrusu biliyor musunuz ve katı iptal etmek istersek nasıl etmeliyiz? Yakın zamanda yapmak istediğim birşey ufaktan bilgi verirseniz çok makbule geçer.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldatici taktiginizda sensor surekli ayni degeri okur(mv)
    Ayrica soguk calistirmada ve dur kalk trafiginde fazla yakarsiniz.
    Oradan gelen sinyaller,maf ida hatali calistirir...
    Yani ismi uzerinde "aldatici"
    Hangi tip aldatıcıyı kastediyorsunuz ? Simulatörleri mi? Yoksa uzun somun gibi olup sensörü eksoz borusundan dışarı doğru çekenleri mi ? Simulatör konusunda size katılıyorum. İyi birşey değil. Ancak araçların %90'u ikinci O2 sensörünü karışım ayarlamasında kullanmaz. Sadece katalitik konvertörün çalışıp çalışmadığını veya varlığını sorgulamada bulunur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

hasan genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kat iptali yapanlar tüv den nasıl geçiyor arkadaşlar onu çok merak ediyorum.. bende bazen yaptırıyım diyorumda tüvden geçemessin diyorlar.. birde kara tren gibi gezersin diyorlar..
    Doğru diyorlar , tüv e gitmeden egzos emisyondan gecemiyorsun . giderken katı tekrar takıyorsun .
    beyaz 99 1.6 ies

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki aldatıcı takıldığı zaman obd ile bağlandığı zaman sorun weriyomu ??? o sorun silinebiliyomu ...
    SM PERFORMANCE

hasan genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldatıcı taktığın zaman arıza verdiyse zaten arıza ışığını yakar . ama söndürürsün ancak tekrar arıza ışını yakar bi müddet sonra . ayrıca ikinci senserün görevi havaya karışan egzos gazı temiz mi değilmi ona bakar ilk sensör karışımı ayarlar birbirine paralel calışırlar illaki dengesizlik olur .ama kullanırsınız, kullanırsınızda muayeneye giderken egzos emisyondan gecemez araç . imkan varsa high flow cat 100 cell veya 200 cell lik kat lar işinizi cok net görür . yakında bunu da zaten teste başlar zagolar merak etmeyin ! avrupa uyumu meselesi . cezası 2500 -25000 euro para araç süresiz trafikten men 3 yıl hapis cezası var . onun için standart cat-back sistem egzoslar geliştirmişler yani katsız son günler yaşanıyor . emisyona göre vergi cıkınca oda devreye girer merak etme ! kolay gelsin .
    beyaz 99 1.6 ies

meLaNchoLic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antalyada egzoz emisyonu otogar tarafında fiat servisinde yapıyolar hiçbişeyede baglamıyolar kontorl etmiyolar direk pulunu yapıstırıyon paranı veriyon cıkıyon gidiyon komşunun arabayı götürdüğümde başıma geldi.. sordum kontrol yapmıcakmısın diye yok abi sen içerden evrakları halletsen yeter ugrasmıyoruz pek bazen gecemeyen oluyo ugrasmak zorunda kalıyo falan dedı antalyadan olanlar ordan halledebilirler işlerini =)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kızın memeleri anadoluda 9 çocuk doğurupta emzirememiş kadınlarınkine benziyor ama biri ünlü oluyor digerleri tarlada ugrasıyor

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meLaNchoLic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    antalyada egzoz emisyonu otogar tarafında fiat servisinde yapıyolar hiçbişeyede baglamıyolar kontorl etmiyolar direk pulunu yapıstırıyon paranı veriyon cıkıyon gidiyon komşunun arabayı götürdüğümde başıma geldi.. sordum kontrol yapmıcakmısın diye yok abi sen içerden evrakları halletsen yeter ugrasmıyoruz pek bazen gecemeyen oluyo ugrasmak zorunda kalıyo falan dedı antalyadan olanlar ordan halledebilirler işlerini =)
    Çok güldüm buna
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    997TT, yazılımla çözülebilir demişsiniz bende mercedese cat iptali yaptım, araba akıllı çıktı yemedi numarayı nerde nasıl bi yazılım yapılabilir

BlackEmperor
    Misafir
    yeni konu açmiyim burdan sorayım, gecen hafta katı iptal ettim yanıltıcı somun ile geri taktık bi 150 km arıza ışıgı yakmadı bugun yaktı bi ara geri sondu yine yaktı tech 2 cihazında okudu hata katalizör eşik seviyesinden düşük yani ölçmesi gerekenden daha az ölçüyor , acaba diyorum o somunun ucundaki deliği birazcık daha büyütsek nasıl olur?

son olarak yazılımda nasıl bi mudahela ediliyor eşik seviyesi mi aşağı çekiliyor?

teşekkürler

BlackEmperor
    Misafir
    evet beyler yazılımla nasıl engelleniyor bu durum varmı detay verebilecek

birde yazılımla sildik diyelim değerler ile oynayıp sonra orj egzozları katı felan takınca yine yanmasın ?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu açmiyim burdan sorayım, gecen hafta katı iptal ettim yanıltıcı somun ile geri taktık bi 150 km arıza ışıgı yakmadı bugun yaktı bi ara geri sondu yine yaktı tech 2 cihazında okudu hata katalizör eşik seviyesinden düşük yani ölçmesi gerekenden daha az ölçüyor , acaba diyorum o somunun ucundaki deliği birazcık daha büyütsek nasıl olur?

son olarak yazılımda nasıl bi mudahela ediliyor eşik seviyesi mi aşağı çekiliyor?

teşekkürler
    Bence deliği az büyütüp deneyin. Eğer Peugeot'taki gibi Türkçe tecrübelerinde hata varsa fazla okuyorda olabilir. O zamanda küçük delik somun ile denersiniz. Her araçta olmuyor ama çoğu araçta yazılımdan kat iptali edilebiliniyor diye biliyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

toGah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kat iptali orta susturucu iptali edildikten sonra, 1 arıza lambası kandırma 2 yakıt tüketimi artar diye yazanlar var nedir durumun doğruluğu?
    pöF

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı toGah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kat iptali orta susturucu iptali edildikten sonra, 1 arıza lambası kandırma 2 yakıt tüketimi artar diye yazanlar var nedir durumun doğruluğu?
    Yakıtı ayarlayan sensor manifolddaki ilk sensor. O çalısmaya devam edecek zaten. 2. Sensor sadece katın çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor. Ona da bağa takılarak yaniltilir arıza lambası yakmaz. 2. Sensörün yakit haritasına etkisi yok. Ilk sensörün calisiyor olması yeterli.
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal turanı ara yurdun önüne getirsin bütün kekoları, "tedavi olmak istiyorum"de, girsinler 2-3 dakika kesiciye, kız arkadaşınada yaz; barışmazsak tedaviye devam.

S1NAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hort. 2019 1.5 tsi leon fr aracımda komple egzoz + downpipe var. Motor arıza lambası yanıyor çözüm için fikri olan var mı ?
    The Best or Nothing

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S1NAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hort. 2019 1.5 tsi leon fr aracımda komple egzoz + downpipe var. Motor arıza lambası yanıyor çözüm için fikri olan var mı ?
    yazılım...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S1NAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mecbur yazıcaksınız dp eksoz sonrası yakması normal

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)