User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Allmotor stock stroke, high comp. piston B16A2 için Egzantrik seçimi...

bladerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    84mm 11.5 piston tak stage 2 skunk + ecu = gündelik sakin ve güçlü vtec

all motor olayına girersen o liste garip bişeye dönüşür stage 3 ya da 4 ün altı egz olmaz 12.5 13 ün altında da sıkıştırma
    ECUTECH İstanbul

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    85mm olayımız kesin malesef Ben de 11.5-12cr arasında gidip geliyorum açıkcası ama sanki olmuşken 12cr olsun olayı da ***** bu işteki en büyük psikolojik tuzak olsa gerek.

All motor benim bildiğim blokta değişiklik yapılırsa oluyor, krank-kol değişmeyecek aslında haklısınız ama Darton+Piston olunca ben all motor gibi düşündüm, terim hatası yaptıysam affola.

12cr 85mm, Skunk2 Pro 1, 2.5"header-komple düz-sona susturucu, ECU, 440-450cc enjektör, benzin regülatörü(var yazmıştım zaten), ikinci etapda da Emme manifoldu + Boğaz kelebeği gibi bir setup düşünüyorum şuanda. Bu listede değişebilecek iki şey var, biri piston sıkıştırması, bir de egzantrik seçimi. En kötü 11.5+pro1 ya da 11.5+tuner 2(sizin dediğiniz gibi yani bladerk) diyip geçicez.

Tabi liste keşke bu kadarla kalsa, baskı-balatası, saplamaları, contaları, yağ-su pompaları,...vs vs aah ah yandım ki ne yandım

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    11.5+ pro 1 zayıf kalır keyif alamazsın pişmanlık olur
    yapmışken stroker yap pişmanlık duyma şu tork fakiri makinaya biraz tork vermiş olursun detayları verdim zaten ordan bakıp karar verirsiniz..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uğur, adam ol, büyük lafı dinle bakimmm. Ben dinlemedim 3 kere turbo değiştirdim bak. 2876 ile başladım nerelere geldim. oysa bana demişlerdi en büyüğünü tak diye en başta. höyt

o cranki satıyorsun, sana 89mm krank buluyoruz. zaten özel piston yaptıracan. maliyet aynı, ıvır zıvır bir çok şey almaktan da kurtulacaksın, yok main girdle yok kısa şanzuman, yok emme kelebeği. o egzantrklere subab yayı da değiştirmek lazım.

aftermarket intake kit
    oem kelebek
    aftermarket emme manifoltu
    aftermarket enjectörler
    skunk2 tuner1 veya 2 egzantrikler
    89mm krank
    kol
    aftermarket 85mm piston
    oem subabplar, yaylar, reatinerlar
    aftermarket egsoz manifoltu
    60 lık boru
    neptune+hondata beyin

oldu bitti gitti.

ps. 200üstü anca bu şekilde alırsın, ayrıca stroker oem crank ile yapılıyor, bir sıkıntı çıkmaz.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ara ben de seni arıcam zaten Cem Abi bloğu yollama organizasyonunu yapmak için. Özdin Abi'ye verdiysen detayları o da bana iletir zaten. Bir de 85mm ile zaten 1.8 küsür litre oluyor araç, hani inceden bir b18c durumları oluyor devir dönebilme yeteneği sayesinde, gene de tork fakiri mi olur diyorsun abi ?

Mutluay Abi, aslında doğru diyorsun ama işte stroker işi biraz korkutuyor, ne bileyim devir dönmek de istiyorum, hoş güç gene güç, ha 9500de gelmiş ha 7500de ama işte içimdeki devir aşkı bitmek bilmiyor ne yazık ki.

Krankı satarız madem napalım, daha elime almadan satılığa çıktı krank Bugün Özdin Abi'yle bir konuşayım bakalım bana ne tür haberler vericek ona göre hareket edicez artık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11.5+ pro 1 zayıf kalır keyif alamazsın pişmanlık olur
    yapmışken stroker yap pişmanlık duyma şu tork fakiri makinaya biraz tork vermiş olursun detayları verdim zaten ordan bakıp karar verirsiniz..
    burayı dinle kardeşim ailemizin honda tuner i
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1.6 VTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ara ben de seni arıcam zaten Cem Abi bloğu yollama organizasyonunu yapmak için. Özdin Abi'ye verdiysen detayları o da bana iletir zaten. Bir de 85mm ile zaten 1.8 küsür litre oluyor araç, hani inceden bir b18c durumları oluyor devir dönebilme yeteneği sayesinde, gene de tork fakiri mi olur diyorsun abi ?

Mutluay Abi, aslında doğru diyorsun ama işte stroker işi biraz korkutuyor, ne bileyim devir dönmek de istiyorum, hoş güç gene güç, ha 9500de gelmiş ha 7500de ama işte içimdeki devir aşkı bitmek bilmiyor ne yazık ki.

Krankı satarız madem napalım, daha elime almadan satılığa çıktı krank Bugün Özdin Abi'yle bir konuşayım bakalım bana ne tür haberler vericek ona göre hareket edicez artık...
    içenden geçeni değil, tecrübe edenleri dinle sen. rahat ol. çok daha fazla keyif alacaksın. ben aynı setuba 6262turbo ile 0.7 bar basıyom şu an. ssıkıntı çıkarma riski sende çok daha az olacaktır. dont panic. peace.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam hayırdır, okullar kapandı kendini internete vurmuşsun.

Hayır o değil aldığım krankı da Yurtiçi abi Aliağa'ya yollamış şimdi onun peşinden koşturucam ooy oy

Ben mesai bitimi Özdin Abi'yi bir ariim bakalım ne yapıcaz, zaten Cem Abi ile Özdin Abi uğraşıyorlar benim motorla sağolsunlar, onların yönlendirmelerine de kulak vererek yapacağız birşeyler artık.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1756cc olursun 85mm yle ama b18c durmları olmuyor malesef eğer zaten 9000 bin üstü dönüceksen toda gear ve ati kasnak gerekiyor ve bunların hepsinin mükemmel şekide balansı gerekiyor main girdel kesinlikle en büyük tavsiyem olucaktır pro1 de minimum 9500+ ister eğer devir hayali varsa kese ağzını açman lazım ben hocaya kendi elinde b16 kol var diye b16ya özel piston verdim.senin böyle bir niyetin varsa b18c krank kullanman lazım + olarak b kol alman lazım ve bu setupa göre özel piston yaptırmak lazım ozaman 9000 üstü dönersin ama hacim istemiyorum dersen devir dönücem dersen yine pompa kasnak girdel şart bence ..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

kerem_euk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer 12cr piston seçtiysen pro 2 derim sana...
    çok benzer bi setup yapıyorum bnde ve aylarca düşündük anca bi liste çıkarabildik
    6-7lirayi gözden çıkar böyle bi setup için
    http://www.techturkey.com/forum/atmo...-rol-vtec.html
    belki bu liste biraz yardımcı olur sana
    Arif Gökdemir(R-Turbo)

***Vol'um project EK B16 (EK4 ROL Vtec)*** R.I.P

kerem_euk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/modi...son-disli.html
    bu arada temin etmediyseniz kısa 4.40 var satılıklarda
    Arif Gökdemir(R-Turbo)

***Vol'um project EK B16 (EK4 ROL Vtec)*** R.I.P

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stroker yapmakta fayda var nitekim 85 mm piston ile 9500rpm dönüp o araca da günlük binmek bence pek akla yatkın durmuyor

stroker 1950cc ile hocamın dediği gibi 5000 devirde vtec açar tork'u beygiri güzel bir araç olur fazla devir döndürüp makinayı strese sokmaya gerek yok ustaların görüşü bu şekilde

hee bana sorarsan yap turbo gitsin 0.5 ile gezersin mis gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi hepinizin söylediklerine katılıyor ve ÇOK teşekkür ediyorum, özellikle Cem Abi'ye bilgilerini paylaştığı için.

Fakat şöyle bir durum söz konusu, siz bilmediğiniz için bu önerilerde bulunmakta sonuna kadar haklısınız. Ben de size bu bilgileri sunmadığım için biraz suç bende.

İşin özeti, benim motor zır stock + b16b(10.8cr) pistonlu araç idi, yağ pompasından dolayı yatak sardı, krankın da ömrü bitmişti, dolayısıyla nasılsa motor yapıcaz, hazır açmışken 2-3 milyar daha üstüne çıkalım neşeli birşey olsun diye yola çıktık. Hatta ilk etapta 81mm yan sanayi gömlek kullanacaktık öyle diyeyim. O olmuşken bu da olsun, bu olmuşken o da olsun diye diye buralara geldik. Kısacası maddiyat çok önemli, baktım bütçemi aşıyor, yaparım 85mm darton + 12 ya da 11.5cr, elimde de SIFIR B16B emme egzantriği var, bir ayarlı kasnak bir ECU ile 180-190hp birşey yapıp bitiririm işi, tabi önemli olan motorun alt kısmı, üst her zaman yapılır bunun da bilincindeyim.

Hacim evet güzel birşey, hacim = güç bunu da biliyorum ama artık krankı almış bulunmaktayım, dolayısıyla b16a2 krank + kol ikilimiz sabit kalmak zorunda(maliyet açısından), bunun üstüne piston sıkıştırması ve egzantrik seçimleri var sadece, doğru seçimi de yapıp keyfimize bakıcaz kısmetse...

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel kardeşim sen en iyisi 81.50 bi piston al 11.7 cr lik tak.cp wiseco da var b18c için olan 12.5 cr yazar b16da 11.7 yapıyor.krangını pompanı ana kol yatağını tak b16b ni tak yazılımını yaptır devam ince conta bide port polish yaptır emmeyle kelebekde almamış olursun paşa paşa gezersin

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bikere piston niye 85 saçma geliyo bidaha motor yersin bütün herşey çöp olur sıcak yerdesin kesin hararet yapar 81.5 iyidir.

sıkıştırma 12 demişsiniz ne kadar sıkıştırma okadar tehlike demek gündelik kullanımdan uzaklaşmak demektir.gündelik bi araba 11.7 piston yeter zaten üst kapak traş vs 12 olur o

dc headers elinden cıkar hytech replica almanızı öneririm

exedy stage1 hiç bi işe yaramıyor oemle aynı gereksiz israf daha dayanıklı bişiy takmanızı önerebilirim paranıza göre

emme kelebek skunk2 üst kapak port polish

egzantrik crover stage2 + kasnaklar...

4.40 şanzot yürü ya kulum

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12,2 sıkıştırmam var. denemelerde gördüğümüz yakıt istiyor araç haberiniz ola.kapak taşlama vs. hiçbişey yok (benim ki 306gti)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 - 3 liraya ancak oem ölçülerde toparlıyabılırsınız çap hacım buyudugu vakıt incik boncuk 6 liralar + işçilik tutar
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi hepinizin söylediklerine katılıyor ve ÇOK teşekkür ediyorum, özellikle Cem Abi'ye bilgilerini paylaştığı için.

Fakat şöyle bir durum söz konusu, siz bilmediğiniz için bu önerilerde bulunmakta sonuna kadar haklısınız. Ben de size bu bilgileri sunmadığım için biraz suç bende.

İşin özeti, benim motor zır stock + b16b(10.8cr) pistonlu araç idi, yağ pompasından dolayı yatak sardı, krankın da ömrü bitmişti, dolayısıyla nasılsa motor yapıcaz, hazır açmışken 2-3 milyar daha üstüne çıkalım neşeli birşey olsun diye yola çıktık. Hatta ilk etapta 81mm yan sanayi gömlek kullanacaktık öyle diyeyim. O olmuşken bu da olsun, bu olmuşken o da olsun diye diye buralara geldik. Kısacası maddiyat çok önemli, baktım bütçemi aşıyor, yaparım 85mm darton + 12 ya da 11.5cr, elimde de SIFIR B16B emme egzantriği var, bir ayarlı kasnak bir ECU ile 180-190hp birşey yapıp bitiririm işi, tabi önemli olan motorun alt kısmı, üst her zaman yapılır bunun da bilincindeyim.

Hacim evet güzel birşey, hacim = güç bunu da biliyorum ama artık krankı almış bulunmaktayım, dolayısıyla b16a2 krank + kol ikilimiz sabit kalmak zorunda(maliyet açısından), bunun üstüne piston sıkıştırması ve egzantrik seçimleri var sadece, doğru seçimi de yapıp keyfimize bakıcaz kısmetse...
    Bu durumda en mantıklısı adım adım gitmek uğur.

1) Ecuz bulmuşken 85mm dartonlarını çaktır. (illa gömlek çaktırman gerekiyorsa)

2) B16 krank ile 89mm krank aynı fiyat, oradan masrafın olmaz.

3) Stroker için kol değişmiyor. Kol da kalsın. masrafın olmaz.

4) b16b egzantrik emme süper. o da kalır kullanılır inceden timing ile. masrafın olmaz.

5) Durumuna göre yağ su pompan, triger değişir.

6) Piston illa alınacak zaten.

7) Emme egoz manifoltuda ikinci adıma bırakırsın.

Kısaca maliyetinde bir değişik olmayacağını düşünüyorum. Yine de sen bilirsin tabiki
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Burak Kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger motorun suan kirildiginda 81mm ise, burdan 85mm'e gecmen bence cok sacma.

85mm pistonlar'da hareket sorunu oluyor, su kanallarina cok yaklasiyorsun, bence riskli.

Darton neden caktiriyorsun sanki son carenmiycesine, gomlek caktirmak hassas is gunluk binicegim araca gomlek caktirmazdim acikcasi honlatma imkanim warsa.

Benim sana tavsiyem ilk butceni belirle ona gore parcalarini sec cunku bu isin sonu yok, en guzeli Max butceyi belirlemek.

Motorunu yaparken, yag, su pompasi, triger kayisini ve gergilerini degistir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)