User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
113 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Tofaş 131 1.6 Motor modifikasyonu

JusticeForAll
    Misafir
    Turbo zevkli olur ancak mutlaka iki şekildede uğraşacaksın atmosferikden işi bilenler güç alamayacağını söylemiş bizim burdada bi kaç tane turbo doğan var sürekli gazlıyolar bişey olmuyo. bana göre en mantıklısı bı motor swaplamak olurdu tipo ve tempralarda kullanılan cat 16 v 175 bg motor o kasayı uçurur ha yetmedi o derseniz üstüne bi yazılım egzoz hava flitresiyle uzun kilometreler binilebilir ama genede ustalar konuşmuş onların fikirleri doğrultusunda ilerleyin bence

TurboJDM
    Misafir
    Alıntı JusticeForAll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo zevkli olur ancak mutlaka iki şekildede uğraşacaksın atmosferikden abilerimiz güç alamayacağını söylemiş bizim burdada bi kaç tane turbo doğan var sürekli gazlıyolar bişey olmuyo. bana göre en mantıklısı bı motor swaplamak olurdu tipo ve tempralarda kullanılan cat 16 v 175 bg motor o kasayı uçurur ha yetmedi o derseniz üstüne bi yazılım egzoz hava flitresiyle uzun kilometreler binilebilir ama genede ustalar konuşmuş onların fikirleri doğrultusunda ilerleyin bence
    tipo veya tempranın 175 hplik 2.0 motoru mu var? bana 2. el ilanı varsa atabilir misiniz pmden. fiat olarak uygundur belki.

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo zevkli olur ancak mutlaka iki şekildede uğraşacaksın atmosferikden abilerimiz güç alamayacağını söylemiş bizim burdada bi kaç tane turbo doğan var sürekli gazlıyolar bişey olmuyo. bana göre en mantıklısı bı motor swaplamak olurdu tipo ve tempralarda kullanılan cat 16 v 175 bg motor o kasayı uçurur ha yetmedi o derseniz üstüne bi yazılım egzoz hava flitresiyle uzun kilometreler binilebilir ama genede ustalar konuşmuş onların fikirleri doğrultusunda ilerleyin bence
    Esasen o Super Cat lerdeki motorlar 140 hp civarı gerçek SediciValvole motoru 155 hp yıllar önce SediciValvole motorundan atmosferikte 192 hp almıştı Oktay diye bir abi ama baya uğraşmıştı sanırım 20 valfli kapak takmıştı.

Bence swap olacaksa Tjet swaplayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tipo veya tempranın 175 hplik 2.0 motoru mu var? bana 2. el ilanı varsa atabilir misiniz pmden. fiat olarak uygundur belki.
    Nazillide çok çok temiz bir SediciValvole vardı çok önceden satıldımı bilmiyorum orijinal 3 kapı italyan tiposu çok çok temiz bi arabaydı 14 k civarı isteniyordu sahibinden de araştırırsanız bulursunuz.

JusticeForAll
    Misafir
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat Tempra 2.0 i.e 16V 1997 Model 20.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 92444944 fiyatı görünce dudağınız uçuklayabilir.

cat motor çok nadir olarak gelmiş diye biliyorum. o olmasa bile yerine gene tempralarda bulunan 148bglık motor kullanılabılır tofaşa yeterli bence o güç

JusticeForAll
    Misafir
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esasen o Super Cat lerdeki motorlar 140 hp civarı gerçek SediciValvole motoru 155 hp yıllar önce SediciValvole motorundan atmosferikte 192 hp almıştı Oktay diye bir abi ama baya uğraşmıştı sanırım 20 valfli kapak takmıştı.

Bence swap olacaksa Tjet swaplayın
    o kadar detaylı bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar detaylı bilmiyorum yaşım 16 o araçları yapan abiler bu işlerle benim yaşımı geçkin süredir uğraşıyodur muhakkak. tjet pahalı olmaz mı ?
    Bende o arabanın yapıldığı tarihlerde yapılmış olduğunu bilmiyordum öğrendiğimde çoktan satılmıştı bile

Bana göre en iyisi yeni nesil bir motor swaplamak tabi swap işi kolay değil ama turbodan daha kolay olacağına eminim sonuçta al tak işi sonra istediğin kadar basınç açar sınırları zorlarsın.. ayarı kaçtı kırıldı şöyle oldu böyle oldu derdi yok..

İlandaki tempranında 175 beygir olduğu filan yok saçmalamış arkadaş o motor 148 hpdir 13 litreden az yakmaz ve çokta iyi gitmez..

JusticeForAll
    Misafir
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende o arabanın yapıldığı tarihlerde yapılmış olduğunu bilmiyordum öğrendiğimde çoktan satılmıştı bile

Bana göre en iyisi yeni nesil bir motor swaplamak tabi swap işi kolay değil ama turbodan daha kolay olacağına eminim sonuçta al tak işi sonra istediğin kadar basınç açar sınırları zorlarsın.. ayarı kaçtı kırıldı şöyle oldu böyle oldu derdi yok..

İlandaki tempranında 175 beygir olduğu filan yok saçmalamış arkadaş o motor 148 hpdir 13 litreden az yakmaz ve çokta iyi gitmez..
    bilmiyorum orda 175 bg yazıyor doğruluğu ne derecedir artık Allah bilir. temprayı belki yürütmez ama kartalı koşturacağı kesin

safak34
    Misafir
    Eskiden kuzenimin birinde CAT tipo vardı. en yüklüsüydü özellik olarak 2.0 16v motoru 148hp güc üretiyodu

JusticeForAll
    Misafir
    bu iş için ayırdığınız miktarı ögrenebılır mıyım hiç yazmamıssınızda

safak34
    Misafir
    max 5000 diyelim.. önümüzdeki aylarda da işte para arttırabilirsem ufak tefek çerezleri toparlarm

JusticeForAll
    Misafir
    5bin tl swap için yeterli bence siz swap düşünün yoksa turbo ve atmosferik sizi üzecek

safak34
    Misafir
    Şu avansı ve yakıtı en optimum şekilde neye göre nasıl ayarlayabilirim. ve Yagı sogutmak için yag filtresinin oraya takılan ve yag cıkısı alınan aparatı nerden bulurum ne diye bulurum yada yaptırılıyormu ozel olarak?

LeeGo26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba bende aracımı biraz yürütmek istiyorum 93 slx. aynı sizin gibi düşünmüştüm 282 dereceli egzantrik büyük subap lar headers ile 20-25 beygir alırım dendi... hem şöyle bi durum var ilerde canım istedi geçtim turboya o zaman bi zarar etmem çünkü egzantriği turboda da alacağım... yanılıyor muyum ?
    Hayallerine İnan, İnananlar hep kazandı...

91' 3.20i Schwarz BMW E36 ///M @Eskişehir

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    282 turbo için çok hard olur ** aolmaz değil illaki olur rolanti çok sarsıntılı çalışır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gündelik kullandığınız araçlarsa yakıtı üzer
    Coğrafya kaderdir

LeeGo26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman ilerde turboya geçeyim dersem sıkıntı olacak yine... anladığım kadarıyla olay şu şekilde, iyi para harcayıp güzel bişey çıkartırsan fazla sıkıntın olmuyor ama ucuz yollu yürüteyim dersen sorunlar baş gösteriyor... yaptın mı tam yapacaksın bu işi...
    Hayallerine İnan, İnananlar hep kazandı...

91' 3.20i Schwarz BMW E36 ///M @Eskişehir

TurboJDM
    Misafir
    1997 Opel Vectra B 2.0 GLS Komple Motor Ankara Oto Çıkma Market - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 83387675 2.0 opel motoru takılıp birazda atmosferik yükleme yapılırsa sorunsuz yürür. Stock 136 hp + eksoz + Cai + yazılım = 150 hp yeter mi?

Edit: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82849834/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76749352/detay bunlarda olur.

safak34
    Misafir
    arkadaşlarr abiler ustalar.. Hararetin önüne nasıl geçerim?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)