User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
113 sonuçtan 96 ile 113 arası

Konu: Tofaş 131 1.6 Motor modifikasyonu

TurboJDM
    Misafir
    Radyatörü büyüt, Radyatör fanını değiştir.

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    radyatörün kaçlık ? 2 likse kenarları plastik olansa hemen sök git 3lü süper radyatör taktır birde harici fan düğmesi taktır fan değişimine gerek yok

safak34
    Misafir
    Alıntı CGR328 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radyatörün kaçlık ? 2 likse kenarları plastik olansa hemen sök git 3lü süper radyatör taktır birde harici fan düğmesi taktır fan değişimine gerek yok
    3lü süper var ama. sıkıştırma arttırılınca cok hararet yaparsın diyorlar ekstradan bir iyileştirmeye gerek varmı? yeterli olurmu atmosferik yapıyorum bu arada :/

Drft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safak34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3lü süper var ama. sıkıştırma arttırılınca cok hararet yaparsın diyorlar ekstradan bir iyileştirmeye gerek varmı? yeterli olurmu atmosferik yapıyorum bu arada :/
    kardesım atmosferikte sıkıntı olmaz cagrının dedıgı superden al devam fıyatı dıgerlerıne gore pahalıdır ama sıkıntısız kullanırsın ben turboluda onu kullanıyorum bu sıcaklarda asırı bı sorun cıkarmadı henuz 1 yıldır
    Ancak Mücadele varsa zafer vardır!

safak34
    Misafir
    Alıntı Drft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesım atmosferikte sıkıntı olmaz cagrının dedıgı superden al devam fıyatı dıgerlerıne gore pahalıdır ama sıkıntısız kullanırsın ben turboluda onu kullanıyorum bu sıcaklarda asırı bı sorun cıkarmadı henuz 1 yıldır
    Ok Ztn cagrının dedigi superden var bende bakır 3 gözlü. ama şuan bile yetmiyor sanki.. Tıkanmış olabilirmi? ben aracımı günlük hayatta kullanabilmek istiyorum. memlekete giderken saga sola giderken sıkıntı cıkmasın istiyorum. bide kapagı sıkarken ne kadar basıyosunuz tork anahtarını kaç kg'a ayarlamak lazım en iyi olması için?

safak34
    Misafir
    Konuyu silebilirsiniz yardımcı olmak isteyen herkeze teşekkürler.

safak34
    Misafir
    İyi aksamlar herkeze. gene ustalara bir sorum olcak. atmosferik yukluyoruum ufaktan cıtırdan dereceli vs vs ama şöyle birşey var. Performans filtre takıcam ama şimdi piyasada bunları tipo kepleriyle falan yapıyorlar. birde el yapımı olanlar var tipo kepi direkmen karburatorume uymuyor ztn tek vidalı ben yapımı yaptırıcam. Genelde turbolarda falan geniş yapıyolar bu kepi. uzun oluyor neyse fazla uzatmadan yoksa acıklamayı yapamıcam Bu kepin dar olmasımı daha iyidir yoksa geniş olmasımı yane ne kadar ince olursa ne kadar direkmen vakumlarsa havayı dolaştırmadan o kadar iyimi yoksa genişmi olması gerekli kafama takılan bu. yardımcı olmanız dilegiyle şimdiden teşekkürler

d16y4
    Misafir
    İyi aksamlar herkeze. gene ustalara bir sorum olcak. atmosferik yukluyoruum ufaktan cıtırdan dereceli vs vs ama şöyle birşey var. Performans filtre takıcam ama şimdi piyasada bunları tipo kepleriyle falan yapıyorlar. birde el yapımı olanlar var tipo kepi direkmen karburatorume uymuyor ztn tek vidalı ben yapımı yaptırıcam. Genelde turbolarda falan geniş yapıyolar bu kepi. uzun oluyor neyse fazla uzatmadan yoksa acıklamayı yapamıcam Bu kepin dar olmasımı daha iyidir yoksa geniş olmasımı yane ne kadar ince olursa ne kadar direkmen vakumlarsa havayı dolaştırmadan o kadar iyimi yoksa genişmi olması gerekli kafama takılan bu. yardımcı olmanız dilegiyle şimdiden teşekkürler
    karb. genişliği ile aynı olsada olur

safak34
    Misafir
    Alıntı d16y4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karb. genişliği ile aynı olsada olur
    Ondan ziyade yukardan aşşagıya basıklık. yanal olarak degilde malzemenin alcaklıgı. cunku saplama da ayarlamam lazım ona göre acaba boy olarak uzun mu tutsam iyi olur , yoksa 70lik boru boyundamı kalsa hata borunun ucunu biraz ezip daha da kısa mesela 1cm daha aşşada olsa Karmıdır zararmıdır. biliyorum pek açıklayıcı olmuyo böyle ama şimdi resim yuklemek mesele :/

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ondan ziyade yukardan aşşagıya basıklık. yanal olarak degilde malzemenin alcaklıgı. cunku saplama da ayarlamam lazım ona göre acaba boy olarak uzun mu tutsam iyi olur , yoksa 70lik boru boyundamı kalsa hata borunun ucunu biraz ezip daha da kısa mesela 1cm daha aşşada olsa Karmıdır zararmıdır. biliyorum pek açıklayıcı olmuyo böyle ama şimdi resim yuklemek mesele :/
    Karburatorle ugrasicaginiza enjeksiyona gecin daha verimli olur. Daha kolay ayar yaparsiniz.

safak34
    Misafir
    Alıntı 1998corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karburatorle ugrasicaginiza enjeksiyona gecin daha verimli olur. Daha kolay ayar yaparsiniz.
    Bunu biliyorum ama şuan böyle bir uygulama yapıyorum elimdeki butce falan anca böyle bir uygulamaya yetiyo ne yazıkki. belki ilerde daha profesyonel şeyler yaparsam belki şimdilik öyle cıtırdan ufaktan. Da işte şu sordugum sorunun ustesınden gelemedim bana orası ne kadar dar olursa daha iyi olacakmıs gibime geliyor dogru mu dusunuyorum acaba yanlısmı bunu cozemedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karburator çapından 1 cm daha geniş olsa kafi ama o kadar ince eleme o kadar ince düşünüyosan işe motor içine giren havayı yalıt yani motorun sıcaklığından koru bu motor içinde ayrıntıları kafana takma

safak34
    Misafir
    Isı yalıtımı adına. borunun uzanacagı yerin altına dogru. boru boşlukta kalacak biraz ister istemez. şu benzin depolarının ustundeki kalın Aliminyum plakalar gibi korumadan borunun altına dogru muhafaza gibi bişey yapsam. yada ne bileyim uygulama oldumu headers gibi o boruyuda amyant sargı ile sarmak iyi olurmu yada orda koskocaman boşlukta kalıcak nasıl bir yalıtım iyi olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeşit çeşit şeyler yapılabilir sen imkanım aklın neye uyuyosa öyle yap biz sadece öneride bulunuyoruz burdan , ama ben olsam sol farı sökerim yada farım yarısını alırım 2 çerceveli fardan takarım uzunları delip fibercide gereken kesme ve boru geçme işlerini halledip farın arkasınada bi kabin yaparım , eksoz diğer yanda oldugu için her hangi bir malzemeden kabin yapabilirsin o sorun olmaz

safak34
    Misafir
    Söyledigin şey cok profesyonel olur derecelinin max performansta calısması için yapmam gereken ince şeyler varmı acaba? ne gibi ayarlamalar yapmalıyım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzantriği aldınmı ? 1300 kapak sonrasında port polish yapman lazım , subapları 1 er mm büyüt , yaylar sert olcak , sonrasında iyi bi subab ayarı gerekiyo ,, düz boru headers, lpgmikser iptali , hafif volan , vs vs sayarız daha sen ilk önce egzantriği bi tak bakıyım

bide pm atarsan sevinirim aynı şeyleri başka konularda çok yazdım oralardan da aratabilirsin konu kirliliği yapmamış oluruz

safak34
    Misafir
    Selamlar. Aynı konu uzerinden yazıyorum zaten yazıcak kişiler buradan cevap veriyo ayriyetten kirlilik yaratmayalım. Motorum hazır olmak üzere bugun yarın cıkacak ve toplanmaya başlanacak kapak yaklasık 1 1.5mm Taşlandı.. Şimdi Avans ayarımı neye göre hangi verilere göre ve nasıl ayarlamalıyım? Sizce vuruntu yapacakmı yoksa orjinal avansını avans tabancası yardımı ile ayarlayıp devammı etmeliyim. Kücük bir soru başıma sıkıntı cıksın istemiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)