User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Honda Jazz Sorun

racing3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda Jazz Sorun

Arkadaşlar aracımız 2004 honda jazz es otomatik. Araç özellikle rampada olmak üzere, sabit devirde giderken gazı ritmik bir şekilde kesip geri alıyor. yani 3000 devirde giderken devir saatinde oynama bile gözlenmeyecek kadar kısa aralıklarla ateşlemeyi keser gibi yapıyor. Bunun üzerine yağ, yağ filtresi, bujiler, hava filtresi değişti. subap ayarı yapıldı, egr valfi temizlendi, bobinler temizlendi, emme manifoldu temizlendi. deneme yaptık, sorun devam etti. daha sonra aynı model bir başka jazz ile (sorunsuz ve atik bir araç) egr valfleri, ateşleme bobinleri, map sensörü, gaz kelebeği (konum sensörü ile birlikte) değiş tokuş ettik. sorun yine geçmedi. benzin deposu ve enjektör temizliği yapıldı yine geçmedi. ayrıca bu arada araca zavoli marka sıralı sistem tüp takıldı, o da sonucu değiştirmedi. ve araç devirlenirken dengesiz bir şekilde boğuk giderken aniden canlanıyor geri boğuluyor falan.. işi bilen veya benzer bir durumu daha önce yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun, arabadan soğuma noktasına geldik..teşekkürler..

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aku ve atesleme durumu nasil aku sase kablolari oksitlenmis olmasin ?

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genel olarak problemsiz arabalardır. ben şanzıman ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

biçok şeyi boşuna yapmışsın. bazıları rutin bakımlar aslında yinede sorunun onlardan olmayacağı kesin. eğer rolanti motoru bozuk değilse kesinlikle otomatik şanzımanda sorun vardır. bir çok jazz kullandım tanıdıklara aldırdım hiç böyle bi sorun duymadım. şanzıman kayışı kaçırıyor olabilir aracın kilometresi kaçbinde. ve orjinal mi oynanmış olmasın km ile.

ssdriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç kaç km'de bilmiyorum ama bence de otomatik şanzımandan olma ihtimali var. kick down yaptığında vites küçültüp hızlanırken de benzer bir tepki veriyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç 82 binde. Şanzımanda bir sıkıntı yok, yağı yeni değişti, kodlandı testleri yapıldı. her tür kullanıma olması gerektiği tepki veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genel olarak problemsiz arabalardır. ben şanzıman ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

biçok şeyi boşuna yapmışsın. bazıları rutin bakımlar aslında yinede sorunun onlardan olmayacağı kesin. eğer rolanti motoru bozuk değilse kesinlikle otomatik şanzımanda sorun vardır. bir çok jazz kullandım tanıdıklara aldırdım hiç böyle bi sorun duymadım. şanzıman kayışı kaçırıyor olabilir aracın kilometresi kaçbinde. ve orjinal mi oynanmış olmasın km ile.
    İlker hocam selamlar. catr'den racingsq burak. Sorunla alakalı alakasız herşeyi bilerek yazdım bilgi açısından. Araç bildiğimiz bir tanıdıktan alındı. Şanzıman ve km ile ilgili bir sıkıntı yok. Biz de çıkamadık işin içinden valla..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam.

walla akla gelenlerin hepsi yapılmış. benzin pompası veya regulator tarzı bir yere bakmak lazım. benzin basıncı düşüyor olabilir. yetkili servise bakmak lazım. onlar bişey demedi mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subap ayarının çok sıkı olmasından dolayı aracın zenginde kaldığını söylüyorlar. ben de tamam o zaman yapın dedim, halletmeden de vermeyin dedim, bekliyorum bakalım, araç orda şu anda ama ben çözümün subap olduğunu sanmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    servis bu işi çözer. sadece fiyatlara dikkat et.

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buna benzer bir sorunu yaşamıştım. Bendeki sorun şanzıman yağından çıkmıştı. Sanayideki ustanın orjinal yağı demesi üzerine değiştirtmiştim , araba kesiklik ve yığılma yapaya başladı.Bir arkadaşın uyarısı ile servisten orjinal yağını alıp tekrar değiştirdim düzeldi araba.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

ENG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde 2007 vardı aynı sorun mu bilmiyorum ama araç bilhassa yokuş yukarı gaz verdiğinde ilk zamanlar bir iki sikleyeyip sonra gaz yiyordu. araçta 8 buji olduğunu ogün öğrendik. motor kapağının arka tarafındada ateşleme üniteleri ile birlikte 4 buji daha var onları değiştirdik sorun kalmadı anında kesti silkelemeyi. dsi motor dual spark demekmiş
    ENGİN HOCA

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı bir süre S konumunda sıkıştırarak kullanıp, hatta 7 speed mode alıp manuelde 6000 rpm civarlarında bir süre aracı sıkıştırıp bir deneyin derim. CVT lerde bilemiyorum ama manuelde 7200 de kesiciye giriyor, o devirleri rahat çeviriyor
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servis bu işi çözer. sadece fiyatlara dikkat et.
    Bugün 4. gün oldu. Her seferinde bir başka müdahalede bulunup tamam halloldu dediler. Meşhur bir deneme yokuşu var benim, oraya gidip kontrol ediyorum durum aynı. Hala orda araç şu anda.

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 model otomatik kullandım. bende de vardı aynı devirde oynamalar. araç durmaya yakınken veya kalkma esnasında yapıyordu. servis kronik sorun dediler. üzerine gitmedim. iki sene kullandım sonrada sattım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı bir süre S konumunda sıkıştırarak kullanıp, hatta 7 speed mode alıp manuelde 6000 rpm civarlarında bir süre aracı sıkıştırıp bir deneyin derim. CVT lerde bilemiyorum ama manuelde 7200 de kesiciye giriyor, o devirleri rahat çeviriyor
    Hocam sıkıntı araca tüp takılmadan da önce başladığından dolayı o zamanlar enjektöre pislik falan gelmiş olabilir diye düşündük, o nedenle würth'ün depo ve enjektör temizleyicisinden kullanıp yaklaşık 45 dk dip gaz yolculuk yaptık. yavaşlayıp ilk rampaya geldiğimizde aynı durumla karşılatık malesef..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 model otomatik kullandım. bende de vardı aynı devirde oynamalar. araç durmaya yakınken veya kalkma esnasında yapıyordu. servis kronik sorun dediler. üzerine gitmedim. iki sene kullandım sonrada sattım.
    Çevremdeki herkese Honda kadar sorunsuz otomatik şanzıman üreten bir marka daha yok diyerek nice kişiye honda aldırdım. Eğer kronik sorunsa yazıklar olsun Hondaya...

ibratice
    Misafir
    birincisi denediğin bobinlerde arızalı olabilir egr zaten denemişiniz arıza 50km 60 km den sonra yavaş yavaş hızlanırken kademe kademe kesiklik hissi yaparak hızlanıyorsa şanzımanın üstündeki kasnak selenoit arızasıdır benim birkere başıma geldi elimde sıfır var uygun fiyata verebilirim.053252806ondokuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam servis de bobinlerin arızalı olabileceğini söyledi. sıfır bobin ve buji takımı denendi, durum aynı. selenoidi de araç bu arızayı yaparken bilgisayara bağlı vaziyette kontrol ettiler, sıkıntı yok görünüyor

ibratice
    Misafir
    Alıntı racing3000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam servis de bobinlerin arızalı olabileceğini söyledi. sıfır bobin ve buji takımı denendi, durum aynı. selenoidi de araç bu arızayı yaparken bilgisayara bağlı vaziyette kontrol ettiler, sıkıntı yok görünüyor
    bilgisayara bağlı bir şekilde onun düzgün çalışıp çalışmadığını göremez şanzımanın üstündeki selenoit gurubunu deneyin zor birşey değil birde bilgisayarla geri besleme kalibrasyonunu öğretin takınca

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)