User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: B20 Vtec setup hakkında öneri ve yorumlar?

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

B20 Vtec setup hakkında öneri ve yorumlar?

arkadaşlar merhabalar,

B20 block/vtı head kombinasyonu nasıl olur arkadaşlar.düşünülen parça listesi ve setup aşağıdaki gibidir.

-B20 BLOK(krankı üzerinde kırık çıkık olmayacak),
    -b16/b18 serisi boş üst kapak,
    -after market vtı için komple sibop-yay takımı(supertech yada ferrea)
    -after market yada costum egzantirikler
    -vtc konversiyon kit
    -b20 vtı için after market 12.9:1 yada 13.0:1 cr piston ve kol takımı(eagle ve wisecco nun güzel kombinasyonları var)
    -after market block guard
    -oem vtı yağ pompası
    -oem ana ve kol yatakları
    -afer market emme ve 70 lik kelebek(skunk olabilir)
    -vtı şanzıman.
    -after market yada costum headers
    -güzel bir filitre sistemi
    -komple düz boru ve after market son susturucu(min çap düz boru için 70 mm)
    -after market enjektörler(1000cc)
    -tüm setup için gerekli yakıt pompası ve yakıt hattı gereksinimleri
    -tüm conta takımları ve sensörler
    -hondata s300 ecu

-yakıt olarak 95+ normal pompa benzini olacak,belki ileride e80-85 düşünülebilir.
    -üst kapak ve emme kesinlikle race port işleminden geçecek yani işlenecek.
    -daha iyi bir flow ve dolayısıyla daha iyi bir volumetrik verim için sibop takımını 1 mm büyük tercih etsek nasıl olur?
    -biraz daha hacim için piston çapını 84 mm+2 yani 86 mm tercih etsek nasıl olur?piston/kol kombinasyonlarında bu ölçüler var?b20 bloğun silindir duvarlarının basınç altında çok rijit olmadığını okudum forumlarda ama setup atm ve block guard takarak patlama esnasında silindirleri desteklemeyi planladık?47 cc lik bir hacim artışı olacak kağıt üzerinde buna değer mi?sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    -tabikide güzel bir ayar,

bu setup ile alınabilecek güçler nedir?bu setuptaki bir b20 ile sağlıklı bir şekilde ne devir dönülebilir?bu setuptaki bir b20 makına ile,f-e-h ve kprolu k20 makina kıyaslaması ne olur?(typer vs kıyaslaması demiyorum motorların karşılaştırmasını sormak istiyorum)

bu motoru ek kasada kullanmayı düşündüm?

google da arattığımda bir çok yapılmış setup var ama çoğu stok b20 bloğu üzerine vtı kapak koyup f e h yapmışlar.bizim ön gördüğümüz setup a yakın setuplarda 247 whp alanlar var 9000 devir dönüyorlar ama yakıtları e85,93 octan ile 230 whp alıyorlar fakat dynoları dynojet,dynopack vs?yorumlarınızı rica ediyorum arkadaşlar.

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    minikslerin suan b serisi bir projeleri var 250+ hp en güzel cevabı onlar verecektir
    şahsi fikrim b serisi bence turbo olmalı atmosferik olarak k serisinde daha az maliyetle daha fazla güçler elde edilebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by_hayali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minikslerin suan b serisi bir projeleri var 250+ hp en güzel cevabı onlar verecektir
    şahsi fikrim b serisi bence turbo olmalı atmosferik olarak k serisinde daha az maliyetle daha fazla güçler elde edilebilir.
    geri dönüş için teşekkür ederim,araç ek kasa olacağı için b makinayı ek kasaya koymak az maliyetli oem kulaklarla koyulabiliyor,k20 swap parçaları için büyük bir bütçe gerekiyor,bu bütçeyi b20 makina parçalarına harcasam daha mantıklı olur diye düşündüm ve motor sıfır olmuş olacak?k20 makınayı evraklı ve temiz 2.el almak kolay olmuyor tr de ve evraklı ise ciddi bir para ama b20 makına çoğu hurdacıda var(98-01 crv ler var hurda) evraklı alıp direk içini yapmak daha iyi olur diye düşündüm?

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri dönüş için teşekkür ederim,araç ek kasa olacağı için b makinayı ek kasaya koymak az maliyetli oem kulaklarla koyulabiliyor,k20 swap parçaları için büyük bir bütçe gerekiyor,bu bütçeyi b20 makina parçalarına harcasam daha mantıklı olur diye düşündüm ve motor sıfır olmuş olacak?k20 makınayı evraklı ve temiz 2.el almak kolay olmuyor tr de ve evraklı ise ciddi bir para ama b20 makına çoğu hurdacıda var(98-01 crv ler var hurda) evraklı alıp direk içini yapmak daha iyi olur diye düşündüm?
    b20den ziyade b18 integra ya da b18c blok ile projeyi yapmak daha iyi olacaktır.
    b18 blok 89mm krang-84mm darton ile 2 litre makina vtec kapak ve gerekli sıkıştırma ile gayat tatminkar olacaktır.
    ben sıfırdan swap diye düşünmüştüm dediğiniz gibi k makina biraz daha maliyetli ve meşakatli ama atmosferik yapılacaksa daha mantıklı gibi geliyor bana, projede başarılar Allah kolaylık versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by_hayali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b20den ziyade b18 integra ya da b18c blok ile projeyi yapmak daha iyi olacaktır.
    b18 blok 89mm krang-84mm darton ile 2 litre makina vtec kapak ve gerekli sıkıştırma ile gayat tatminkar olacaktır.
    ben sıfırdan swap diye düşünmüştüm dediğiniz gibi k makina biraz daha maliyetli ve meşakatli ama atmosferik yapılacaksa daha mantıklı gibi geliyor bana, projede başarılar Allah kolaylık versin
    k makina ile görüşlerine sonuna kadar katılıyorum.)b18 blok alıp 2.0 yapmaktansa neden b20 ile yapmayalım?teknik bir nedeni var mı?

dc_crx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zx-10rr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    k makina ile görüşlerine sonuna kadar katılıyorum.)b18 blok alıp 2.0 yapmaktansa neden b20 ile yapmayalım?teknik bir nedeni var mı?
    Var tabi ki crank stroke ölçüleri kol piston ölçüleri çok önemli aftermarket parçalar ile alınan hacim ve performans daha etkili bir sonuç ortaya çıkartır. b20 blokta devir dönmek sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ama Mustafa abininde dediği gibi b20 blokta turbo çok güzel olacaktır.

9000d/d yakıtla güç alınmış bir b20 blok çok uzun ömürlü olmayacaktır.

b18a blok üstüne b18c kapak ile işleme başlarsan güzel olur birde EK değilde bu motoru EG'de işleme koyarsan daha iyi sonuçlar ve aktarma alırsın
    Onurcan Korkmaz
    Bemaps Chiptunıng

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9000 dönersin dönmesinede o motorun ömrü max 20bin bilemedin 25 bin km sonra sana sıkıntı çıkarabilir ama 8500 dönersen ve stage 2 egzantrik üstüne çıkmazsan senin için daha hayırlı olur fakat bu seferde fazla devir dönemediğin için 220-230hp üstüne çıkman zor olur..herşey güç değildir bence güzel bir setup vede keyifli bir araç olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fsunnetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9000 dönersin dönmesinede o motorun ömrü max 20bin bilemedin 25 bin km sonra sana sıkıntı çıkarabilir ama 8500 dönersen ve stage 2 egzantrik üstüne çıkmazsan senin için daha hayırlı olur fakat bu seferde fazla devir dönemediğin için 220-230hp üstüne çıkman zor olur..herşey güç değildir bence güzel bir setup vede keyifli bir araç olur...
    anladım değerli yorumun için teşekkür ederim)devir büyük bir faktör.)ayrıca profilinden b18 den b20 geçerken açtığın topiği buldum.özellikle minikslerin önerileri çok açıklayıcı olmuş.dikkat edilmesi gereken önemli detaylar varmış b20 ile ilgili.

http://www.techturkey.com/forum/gene...sorunsali.html

s.cabbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu setup u b18c blok üzerinde değerlendirsen hem uzun ömürlü binmiş olursun hem bloğun devir dönme kabiliyetini kullanmış olursun hemde litre ile güç elde edersin ikisi birleşince dadından yenmez
    b20 blok piston çapı açısından kolay geldiği için tercih ediyorsun büyük ihtialle ama herkez aynı şeyi söyler devir olayı sıkıntılı,hararet olayı sıkıntılı
    07 TT 475
    mapped by speed

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı s.cabbar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu setup u b18c blok üzerinde değerlendirsen hem uzun ömürlü binmiş olursun hem bloğun devir dönme kabiliyetini kullanmış olursun hemde litre ile güç elde edersin ikisi birleşince dadından yenmez
    b20 blok piston çapı açısından kolay geldiği için tercih ediyorsun büyük ihtialle ama herkez aynı şeyi söyler devir olayı sıkıntılı,hararet olayı sıkıntılı
    yorumlar hep b18 bloğu 84 mm pistonlarla kullanmaktan yana.bu konuya dikkat edeceğim.değerli yorumun için teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler