User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Rolanti motoru soketini cekince kesilen silkeleme.

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Rolanti motoru soketini cekince kesilen silkeleme.

1999 1.6 16v palio aracımda daha önceden hem benzinde hemde LPG de ayagı gazdan cekince özellikle 3000 devir altına doğru silkeleme vardı.10 defadan fazla bilgisayara baglanıp kontrol edildi fakat hic bir arıza vermedigi icin kesin bişi diyemediler.
    İlk dedikleri ateşleme sistemi dendi ki oda cok gecmeden iflas edip ateşleme bobini ve buji kabloları orjinalleri ile değiştirildi fakat düzelme olmadı.İki takım orjinal buji değiştirdim gene bi fark olmadı.araştırdık ettik şanzuman takozlarından olabilir dendi onlarda değişti.şanzumandan dediler iki tane usta gördü bizlik değil dediler.Gaz kelebeği temizlendi düzelmedi.motor hava alıyor olabilir dedik usta ısrarla değerlerin güzel oldugunu söyledi. aylardır böylece usta usta gezdik durduk.En son beyin arızası dendi 3 tane beyin ile denedim ben en son marea beyninde silkeleme yerine kasmalar vardı sadece.Ama usta beyinden yapar böyle bi şeyi diyor.

Ayrıca sabahları ilk calıstırmada benzinde egsozdan beyaz duman atarak calısıyor. fakat biraz ısınınca kendiliginden kesiliyor.bi dahada yapmıyor.soğukken ilk calıstırmada var.

Nasıl olduysa gecen gün canıma tak etti motorda sıcaktı rolanti motorunun soketini cıkardım kenara yasladım ve kapattım kaputu bastım marşa.Rolanti 1000 - 1300 devir arasında dalgalanma yapıyordu fakat yaklaşık 20 - 30 km yol yaptım ama hic silkeleme tekleme kasma vs. yoktu.rolanti motorunun soketini geri taktıgımda silkeleme geri baslıyordu.sadece ayagı gazdan cekince yapıyor..Rolanti motorumu fazlalık bu arabada anlamadım gitti. soketi takıyorum silkeleme var soketi cıkarıyorum rolanti dalgalanma yapıyor fakat silkeleme yok.

Böyle sac baş yolduran bi durum ile karşı karşıyayım.

bu konu hakkında fikri olan yada daha önce böyle bi sorun ile karsılasanlar varsa en azından bi fikir verirlerse cidden sevinirim..
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi arızanızı kendiniz bulmuşsunuz işin güzel tarafı palio 1.6'ların sıkıntısı çok bu konuda özellikle sensörler konusunda genelde arıza koduda vermez rolanti motorunu değiştirirseniz sorununuz çözülecektir beyinide tekrardan orjinal beynini takın kronik arızadır rolanti motoru aslında o kadar yıl geçmiş bozulması normaldir.
    yiyemeyeceğin obamanın altına yatmayacaksın

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım yazmayı unutmusum ama rolanti motorunuda değiştirdim geçen gün fakat durum gene aynı.bakalım önümüzdeki günlerde komple motor tesisatina baktiricam.
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler