User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: egzost bilgisi olanlar bakabilirmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

egzost bilgisi olanlar bakabilirmi

Selam arkadaşlar atmosferik aracda ince hesaplar yapmaya başladım bazı kafama takılan konu war son cıkısın capından ziyade egzost boyunun uzun yada kısa olması sıkıstırmayı artırırmı artısı eksisi ne olur acaba teşekkürler...
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kaba mantık ile, uzayan egzoz boyu gazın hızını daha fazla azaltıp basıncı daha fazla arttırmalı ancak bu söylediğim çok çok kaba bir mantık ile böyle. Kullanılan egzozların iç yapısı herşeyi altüst edebilir. Ayrıca herşey aynı olup tek değişken egzoz kazanının boyu olsa bile, uzun kısa farkı çok çok 5 10cm olacaktır ki bunu hissetmenizinmümkün olduğunu sanmıyorum. Asıl önemli olan egzozların iç yapısı olacaktır bence. Yanlışsam düzeltirler zaten..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Çooooooook ince hesaplar var egzozda. Kabaca, boru boyu uzadıkça backpressure artar diyebiliriz.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kaba mantık ile, uzayan egzoz boyu gazın hızını daha fazla azaltıp basıncı daha fazla arttırmalı ancak bu söylediğim çok çok kaba bir mantık ile böyle. Kullanılan egzozların iç yapısı herşeyi altüst edebilir. Ayrıca herşey aynı olup tek değişken egzoz kazanının boyu olsa bile, uzun kısa farkı çok çok 5 10cm olacaktır ki bunu hissetmenizinmümkün olduğunu sanmıyorum. Asıl önemli olan egzozların iç yapısı olacaktır bence. Yanlışsam düzeltirler zaten..
    aslında soyle diyim bugun baktıgım ıkı aynı egzost farkı yarım karıskadar wardı aslında 70 mm orta susturucu fakat sonda kullanmayı düşündüm aklımdakı diğer fikir sadece son cıkısın 70den 76 olsa ne olur gibiydi fakat ortada kullanılan 70 mm egzostu sondada kullanmak mantıklı geldi fakat ıkı farklı uzunlu kısalı malzeme gorunce sormak istedim fikrin için tesekkürler
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler