User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hyundai FX Coupe 1.6 Güçlendirme Hakkında?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hyundai FX Coupe 1.6 Güçlendirme Hakkında?

Merhaba arkadaşlar aracımı yaklasık 1 ay önce sattım hala araç aramaktayım 1-2 haftadır hyundai fx coupelere bakıyorum fakat performansı hakkında kötü duyumlar geliyor kulagıma sürekli.Şekli beni çok cezbediyor fakat performansıda seven birisiyim sanırım 1.6 fx ler stock 105hp öncelikle daha önce hiçbir araca besleme yapmadım pek bilgim yok besleme konusunda turbo konusunda herkes farklı birşey söylüyor 2-3 bin liraya atarsından 10 bin lirayı bulura kadar çok cevap aldım aracı aldıktan sonraki harcamak için bütçem 3-4 bin lira arasında eğer fx coupe alırsam güçlendirme için neler yapabilirim turbo maaliyetini karşılıyabilirmiyim bu fiyat ile.

Lütfen araç tavsiye etmeyin çoğu arabayı araştırdım.

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gençsin ondan oluyor dediğin araç şahin değil turbo yaptıktan sonra stabil olmaz ne gibi arızalar ççıkar iyice öğrren ve çıkacak maliyeti kaldıracak gelirin olsun ondan ziyada koonu yanllış yerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle 21 yaşında birisinin 20 yaşındaki birine "gençsin ondan oluyor" demesi biraz ironik.
    Araç şahin demedim ne gibi arızalar cıkar çıkmaz neye mâl olur turbo dışında neler yapabilirim diye açtım bu konuyu sağda solda sağlıklı pek bilgi bulamadıgım için.Konuyu yanlış yere açtıysamda kusura bakmayın nereye acıcagımı bilemedim buraya açtım.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4bin butçe ile o araçtan performans alabiliceğin pek birşey yapamazsın diye düşünüyorum ozellikle turbo için biraz daha iyi bütçelere sahip olman lazım en azından sorunsuzluk için

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında istediğim öyle 60-70hp değil stock 105 zaten 130 civarlarında birşey alsam yeterli benim için yani normal gitsin hantal gitmesin istiyorum turbo dışında ufak tefek neler yapılabilir bunun için ? birde turbo normal bir araca uygulanması maaliyeti kabataslak olarak nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4bin butçe ile o araçtan performans alabiliceğin pek birşey yapamazsın diye düşünüyorum ozellikle turbo için biraz daha iyi bütçelere sahip olman lazım en azından sorunsuzluk için
    Aslında istediğim öyle 60-70hp değil stock 105 zaten 130 civarlarında birşey alsam yeterli benim için yani normal gitsin hantal gitmesin istiyorum turbo dışında ufak tefek neler yapılabilir bunun için ? birde turbo normal bir araca uygulanması maaliyeti kabataslak olarak nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BySeaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle 21 yaşında birisinin 20 yaşındaki birine "gençsin ondan oluyor" demesi biraz ironik.
    Araç şahin demedim ne gibi arızalar cıkar çıkmaz neye mâl olur turbo dışında neler yapabilirim diye açtım bu konuyu sağda solda sağlıklı pek bilgi bulamadıgım için.Konuyu yanlış yere açtıysamda kusura bakmayın nereye acıcagımı bilemedim buraya açtım.
    bende turbo konusu açtım genççliğin verdiği şey
    maliyet kabataslak
    turbo 1000
    turbo manifold ve downpipe 500

intercooler kullanma istersende 500

toplamda hepitopu borularda dahil 2500 lakin

bundan sonra işçilik var yazılım var sen çok dolu dolu yapacam dersen beyin wastegate blow off vb liste gider 10bine gider demeleri bu yüzden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MEGFB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende turbo konusu açtım genççliğin verdiği şey
    maliyet kabataslak
    turbo 1000
    turbo manifold ve downpipe 500

intercooler kullanma istersende 500

toplamda hepitopu borularda dahil 2500 lakin

bundan sonra işçilik var yazılım var sen çok dolu dolu yapacam dersen beyin wastegate blow off vb liste gider 10bine gider demeleri bu yüzden
    Peki 2.5-3 bin tl ye yapılan turbo sıkıntısız olurmu bunun dışında piston kol felan değişmek gerekiyormuş sanırım ben cok dolu dolu birşey istemiyorum dedigim gibi 30-40bg arası birşey alsam yeterli benim için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki 2.5-3 bin tl ye yapılan turbo sıkıntısız olurmu bunun dışında piston kol felan değişmek gerekiyormuş sanırım ben cok dolu dolu birşey istemiyorum dedigim gibi 30-40bg arası birşey alsam yeterli benim için
    genellikle 0.5bar basıyorlar stock motora sen 1 barın üstünde basarssan illa gerekecektir diye umuyorum
    bence dizele veya turbolu modele bak amerikkayı yeniden keşfetmeye gerek yok

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim yakın bi arkadaş headers, düzboru yapmıştı. Yazılımda yaptıracaktı yaptımı bilmiyorum. Son haliyle dynodan 109 hp çıkmıştı. Turboyu kafaya koymuştu ki aracı pert etti. Pişman oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yakın bi arkadaş headers, düzboru yapmıştı. Yazılımda yaptıracaktı yaptımı bilmiyorum. Son haliyle dynodan 109 hp çıkmıştı. Turboyu kafaya koymuştu ki aracı pert etti. Pişman oldu.
    Turbosuz benzinli araca yazılım atılıyormu ki?Ben sordum atılmıyor dendi ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atılıyor ama uğraşmaya gerek var mı turbollu aaçlardan en az 20 hp alırken atm.de 10hp onun için de uğraşılmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MEGFB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genellikle 0.5bar basıyorlar stock motora sen 1 barın üstünde basarssan illa gerekecektir diye umuyorum
    bence dizele veya turbolu modele bak amerikkayı yeniden keşfetmeye gerek yok
    0.5 bar turbo atarsam ne gibi bir maaliyet gerekir ve kaç bg alırım?

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılıyor yapılmasınada verdiğin paranın hakkını alamıyorsun. Turbo olmadığından çok düşük güçler elde ediliyor. O yüzden de kimse tavsiye etmiyor.

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4-5 sene önce arkadaşımın fx coupesine turbo yapmıştık stock motor
    benzin pompası , regulator , k16turbo , mercedes sprinter alumınyum ıntercooler ,turbo manıfoldu , geri dönüş hattı çekildi , aem fic piggyback beyin takmıştık 0.6 barda 130-140 hp civarlarında olmuştu uzun süre bindi yine mınımum 6-7 bin civarında bi paraya mal olur göstergeler işçilik dahil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0.5 bar turbo atarsam ne gibi bir maaliyet gerekir ve kaç bg alırım?
    "0.5 barlık turbo" diye bir şey yok turbonun flow kısmından hava basınçlı şekilde çıkar o basınç 0.5 bar

konular mevcut okumanı tavsiye ederim

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 yerine 2.0 ya da 2.7 lere bakın bence. Hem sorunsuzluk hem güç olarak yeterli diğerleri.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 yerine 2.0 ya da 2.7 lere bakın bence. Hem sorunsuzluk hem güç olarak yeterli diğerleri.
    2.0 motorlarında vergi yönünden biraz sıkıntılı :/ çok yüksek vergi fiyatları 2.0 subaruya değer fakat 2.0 fx o vergiye değmez bence

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)