User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: BMW 2004 316 ci hk önerileriniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW 2004 316 ci hk önerileriniz.

Selamlar Arkadaşlar ,

BMW ailesine yeni katılmış biri olaraktan 2004 Model e 46 190 bin kmde manuel M 316 ci araç için ; performans artışı için önerileriniz nelerdir ? ( Büyük bir beklenti vs değil amacım kullanırken biraz ses biraz kıpırdanmalar sadece o aynı paralara Subarularda vardır performans olsaydı amacım onları yada 328 , 330 tercih ederdim biraz daha bütçemi aşıp )

2000 bin tl gibi şimdilik bir bütçem var .

Dinoda 92 bg çıktı motor durumu. ( 18 inç jant lastik bulunmakta araçta )

Elimde son susturucu olarak Remus egozoz var acaba performans kaybına neden olurmu taksam ?

Spor hava filtreside elimde mevcut Simota replikesi güzel ses alalım derken motora zarar olurmu ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son susturucu araca uygunsa takmanda bir sıkıntı yok, hava filtresi muhtemelen akış metreni bozacak eğer göze alırım dersen tak.
    Hava filtresi akış metreyi bozarsa yakıt sarfiyatı oldukça artar hatta bazen araba tekleyerek çalışır.
    Drehmoment ist wichtig

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son susturucu araca uygunsa takmanda bir sıkıntı yok, hava filtresi muhtemelen akış metreni bozacak eğer göze alırım dersen tak.
    Hava filtresi akış metreyi bozarsa yakıt sarfiyatı oldukça artar hatta bazen araba tekleyerek çalışır.
    Hava filtresi eliyorum ozaman , utku arkadaşım Remus cok kafa şişirmeyen tok bir sesi var polisle dert olurmu cok abartı sesı yok ama , bu arada son susturucuyu delip kullanan çok Bmw arkadaşım var güzel hırıldıyor araçları ses olarak öyle yapmıyım dedim bende .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DVR_VTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi eliyorum ozaman , utku arkadaşım Remus cok kafa şişirmeyen tok bir sesi var polisle dert olurmu cok abartı sesı yok ama , bu arada son susturucuyu delip kullanan çok Bmw arkadaşım var güzel hırıldıyor araçları ses olarak öyle yapmıyım dedim bende .
    Uzun yıllar 3.18 kullandım bende egsoz hiç takmadım, Remus eminimin çok güzel bir ses çıkartacaktır fakat polis konusu tamamen şans işi.
    Biliyorsunuz bizde polisler desibel ölçmek için sadece kulaklarını kullanıyorlar fakat fazla bağırmıyorsa ve profilinizde yazan yaş doğruysa size çok fazla karışacaklarını zannetmiyorum.

Performans arttırmak için ise çok fazla para harcamak lazım, fakat ateşleme sistemiyle biraz oynanarak araç rahatlatılabilir.
    Drehmoment ist wichtig

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun yıllar 3.18 kullandım bende egsoz hiç takmadım, Remus eminimin çok güzel bir ses çıkartacaktır fakat polis konusu tamamen şans işi.
    Biliyorsunuz bizde polisler desibel ölçmek için sadece kulaklarını kullanıyorlar fakat fazla bağırmıyorsa ve profilinizde yazan yaş doğruysa size çok fazla karışacaklarını zannetmiyorum.

Performans arttırmak için ise çok fazla para harcamak lazım, fakat ateşleme sistemiyle biraz oynanarak araç rahatlatılabilir.
    Utku yaş kayıtta hızlıca girince öyle kaldı 30 yaşındayım Desibel ölçer kullanan Polis görmedim bende ,

fakat ateşleme sistemiyle biraz oynanarak araç rahatlatılabilir derken önerin ne olabilir mesela ? çok performans beklentim yoktu aracımı aldıgım paralara Subarularda vardı .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Utku yaş kayıtta hızlıca girince öyle kaldı 30 yaşındayım Desibel ölçer kullanan Polis görmedim bende ,

fakat ateşleme sistemiyle biraz oynanarak araç rahatlatılabilir derken önerin ne olabilir mesela ? çok performans beklentim yoktu aracımı aldıgım paralara Subarularda vardı .
    Başlangıç olarak iridyum buji ve chip uygulanabilir fakat araç 105 beygir ise 115 beygir civarına çıkacaktır.
    Aslında egsoz takıp gezmek yeterli motor için yapılacak diğer masraflar anca keseni yorar, tatmin edici bir artış olmaz. (Motor içine girilmediği sürece)
    Drehmoment ist wichtig

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    performans için yapacak bir şey yok boşuna para harcama hiç. egzoz takıp gez ses olur en azından.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç olarak iridyum buji ve chip uygulanabilir fakat araç 105 beygir ise 115 beygir civarına çıkacaktır.
    Aslında egsoz takıp gezmek yeterli motor için yapılacak diğer masraflar anca keseni yorar, tatmin edici bir artış olmaz. (Motor içine girilmediği sürece)
    Araç orginalde 115 bg di , dinoda yanlış ölçüm yoksa 23 bg kaybım var.

Derece egzantirik ,
    Cold air spor filtre,
    Remus son susturucu ,
    Chip ,
    Pedal tepkime düşünmüştüm bende .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    performans için yapacak bir şey yok boşuna para harcama hiç. egzoz takıp gez ses olur en azından.
    Remus takıncada çekişten düşmesin die çekinmiyoda değilim Hakan

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç orginalde 115 bg di ,

Derece egzantirik ,
    Cold air spor filtre,
    Remus son susturucu ,
    Chip ,
    Pedal tepkime düşünmüştüm bende .
    şunlara yaklaşık harcayacağın rakam 4 bin TL , arabayı satıp 318ci al daha iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunlara yaklaşık harcayacağın rakam 4 bin TL , arabayı satıp 318ci al daha iyi
    Fabrikasyon m çıkışlı araç ful bide yeni ön farlardan die aldım 2004 model ama 2006 trafige tehcil tarihi yeni aldım zaten sende yapma hakan ne satması yürüsününde değilim çok zaten 18.inç ofsteli geniş taban Cls jant var düşün

Bide yağ bakımı geldi büyüh ihtimalle yağda eksilme yapıyodur 5.30 dan 10.40 yağ geçsem sorun yaşarmıyım dersin ? 190 bin km de araç sonuç itibariyle .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)