User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: AE101 Buji değişim pişmanlığı

ysnaiwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question AE101 Buji değişim pişmanlığı

Merhaba. Aracıma katalogdaki bilgiye göre araştırmalarıma göre de baya övülen NGK V-Power tarzı buji ile değiştirdim fakat araç eskisi gibi yürümüyor. Katalogda 2 tane buji öneriliyor birisi değiştirdiğim NGK BKR5EYA-11 V-Pover diğeri ise Denso K16R-U11 ikiside 5 sıcaklık değerine sahip. Yanlız üstünden çıkan Denso K20R-11 6 sıcaklık değerine sahip. Hepsinin tırnak aralığı 1.1 mm. Eski bitik K20R-U11 ile bile deli gibi giden araba şimdi hem benzin hem tüpte gaza bastığımda don lastiği gibi sünüyor hiç gaz tepkisi yok. Bujiler 1 haftalık hemen kirlenme yapacağını sanmıyorum.
    Şimdi sizden ricam birisi beni bu V-Power buji hakkında aydınlatsın. http://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9326

Aklıma 2 ihtimal geliyor. Bobin yanması sonucu (biz öyle olduğunu düşünüyoruz modül de olabilir) orjinal çıkma ile distribitör komple değişti ve aracın avansı eski ayarını tutmamıştı. Ben el yordamı ile deneme yanılma ile biraz açmıştım avansını güzeldi bujiden önce. Aracaba eski bujide vuruntu yapmayıp yeni bujide vuruntu mu algılıyor araç? Rötara çekip çekmediğini de kontrol edemiyoruz değişik bir obd kullanılıyor.

2. ihtimal bujinin sıcaklık değeri. Araç üstünde ne gibi bir etkisi olur bilmiyorum ama ikisi arasında tek fark bu.

Bu arada ecu resetlendi kablolar yenilendi sonuç aynı sadece tırnak aralığına ellemedim sentilim var. Eski bujiye dönecem fakat Carina ve 7A-FE bujisi çıktı önce bu soru işaretlerini gidermem lazım.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu gece açtım günceli

HONDA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstad konuyu geç gördüm benim arabada denso var ve gayet memnunum densoyu denedin mi sorununu çözdün mü bilmiyorum ama denso tavsiyemdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avans ayarını tabanca ile yapın o şekilde kafanıza göre yapamazsınız
    RACE WERKS

Ferhatpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın kaputunu açın sağ tarafında diagnostic diye minik sigorta tablasına benzer kapaklı kutuyu açın , içerisinde terminalleri adlandırılmıştır Te1 e1 terminalini birleştirin ( araç çalışır şekilde yapılmalı ) bu arabanın obd si budur arıza lambası sürekli yanıp sönüyosa arıza yok ancak yanıyo sönüyo bekliyo aralıklı yanıyosa size arıza kod bildiriyo örnek ( 1 1 1 ---- 1 1 yani 32 demek istiyo kataloktan bakılmalı eğer arıza varsa . Te1 e1 terminalinş birleştirdikten sonra arıza kaydı yoksa ateşleme avansı otomatik 9 dereceye sabitlenip sensörleri iptal eder araç kuru düzen çalışır bu şekilde avans ayarı yapın bide böyle deneyin sonra birleştirdiğiniz terminalleri ayırın , kolay gelsin geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim efsaneye bak telgraf çekme usulu arıza bildiriyormuş demek bilmiyordum öğrenmiş oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Obd 1 tester ı var aslında ama kullanmayı bilen kalmadı diyebilirim 😂😂

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi benim aracımda diagnosis var servise götürdüğümde burdan ne tür arızaları bulabilirler bilginiz varmı=?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeşitli role ,bobin arızası , akışmetre çıkar başka bişey çıkmaz , distribütör kapağının içine zımpara yaptıysanız çöp olmuştur değiştirin bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konuya bayadır yazacaktım ama bu sorunla ilgili 1-2 şey vardı yapılacak. Şimdi madem ki biz avansını karambol ayarladık ve birçok değeri okumaktan mahrumuz, aracı ikide bi gidiyo mu gitmiyo mu diye gazlayarak yokluyoruz boşuna yoruyoruz. Dedim ki neden bitane elm327 ve çevirici aparat alıp takıp neyin neolduğunu görmüyorum. Ürünü aldık taktık v2.1 benim aracı görmüyor
    http://www.aliexpress.com/item/Toyot...257745645.html
    http://www.aliexpress.com/item/V2-1-...334666939.html

Kabloyu alan rus amca demiş ki bir yorumda "1998 model toyota estima araçta elm327 v1.5 çalıştı, v2.1 i reddetti" bu yorumu ürün kargoya verildikten sonra gördüm malesef. Gelsin bakalım deneyelim dedim denildiği gibi çalışmadı. Daha farklı araçlarda sorunsuz çalışıyor. Videodaki araçta benim aracım moturunun aynısı gibi diyebiliriz. o 7a-fe benim 4a-fe fakat yapı ve ecu vs aynı dönemin teknolojisi. Şu elm327 işini çözeyim doğru avans değeri ve iat sıcaklığı için tekrar buraya yazarım. Bu arada Ankara da tanıdıkta veya sizlerde elm327 v1.5 varsa çalışıp çalışmadığını denemek için ziyaret etmek isterim. Bu konuyu çözersem bir çok toyota kullanan arkadaşa yol göstereceğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel diyelim yok mu elinde elm327 v1.5 olan

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan bende elm327 v2.1 alacaktım ki şuan senin yazını gördüm 1.5v bakınıyorum bende.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler