User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Honda Civic 1.4is Otomatik Hk.

Cacave97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Honda Civic 1.4is Otomatik Hk.

Herkese iyi günler, yakın zamanda almış olduğum aracımla talihsiz bir şekilde conta sorunuyla karşılaştık ve aracı conta segman için ustamıza bıraktık. Ben de hazır arabayı alt-üst komple bakıma sokmuşken çıktığında ufak tefek oynamalar yapıp aracı rahatlatmak istiyorum derdim arabanın alenen az ya da çok hızlanması değil keza otomatik vites zaten, sadece aracın rahatlaması için ne gibi uygulamalar yapabilirim ? Filtre,egzoz gibi önerilerin çoğunlukla olacağına inanıyorum bu yüzden egzoz boyutu,içeriği(orta,son vs.), filtre marka-model-şekil olarak hangisi daha uygun diye beni aydınlatırsanız çok teşekkür ederim.

Nihatcan-Yıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence aracına headers spor orta susturucu ve sona kumadalı varex taktır port polish yapabilirsin simota big tube hava filtresi sana yeterli olur

fyildiz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komple Soğutma sistemini temizleyin. Mümkün ise hortumları yenileyin. Radyatör Durumuna bakın Temizliğinden emin olun. Zaman ile Pislik yer ediyor.
    Günler geçip gittiyse, de ki: Geçin gidin, pervamız yok. Sen kal ey dost, temizlikte sana benzer yok.
    -Mevlânâ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nihatcan-Yıldız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence aracına headers spor orta susturucu ve sona kumadalı varex taktır port polish yapabilirsin simota big tube hava filtresi sana yeterli olur
    Port Polish hangi parçalara uygulamak mantıklı olur sonuçta otomatik vites aşırı bi güç beklentim yok.

Alıntı fyildiz58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komple Soğutma sistemini temizleyin. Mümkün ise hortumları yenileyin. Radyatör Durumuna bakın Temizliğinden emin olun. Zaman ile Pislik yer ediyor.
    Alır almaz komple yenilemiştim zaten, bu sayede contanın yanık olduğunu anladım.

Nihatcan-Yıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yaptırmayı düşünüyorum facebook ta port garage diye bir sayfa var kaan kalkavan abimizin sayfasıydı galiba ondan bilgi alman daha mantıklı olur

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel olsaydı dediginiz islemler mantıklıydı otomatik stabilite zaten hiç ellemeyin derim ben

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun . bendede 98 sedan kırmızı otomatik bir araç vardı ilk aldığımda nasıl anlatsam öyle böyle değil , acayip derecede hantaldı rampada çıkmaz 130u geçmez gitmiyordu bi türlü . sonra şansa yatak sardı motor komple alt üst krang,piston,egzantrik,piston kolları aklınıza ne geliyorsa değiştirdim standart parçalarla.aynı düşünceye kapılmıştım ne yapabilirim diye? araştırdım en az maliyetle alabilceğim maks performans için aşşağıdaki işlemleri yapmıştım.

Cai-filtre-ortalama 200tl.filtreyi sakın bigtube alma ses muazzam ama pek bi etkisini göremessin performans olarak..tampondan küçük çizgi şeklinde portlar açıp güzel bir kit yapmanızı öneririm
    Headers 4-2-1 devamında 51 düz boru kat orta iptal sona oem sıfır kazan almıştım.-450-500 tl
    1.6 ies emme+gaz kelebeği aldım.-450 tl ye sadece emme ve kelebeği almıştım enjektör ve sensörler yoktu.işten anlayan ustan varsa 1.4ün sensör ve enjektörleri uydurabilir ben öyle yapmıştım.

maliyetleriyle birlikte yaptığım işlemleri yazdım araba çok ama çok rahatlamıştı. bu işlemlerden sonra bütçe el veriyorsa beyin yada safc-vafc tarzı aletlerle güzel bir ayarla arabanın kaderi değişir eskisine göre.hatta imkan varsa dereceli egzantrikte koyabilirsiniz faydası olur.

emme konusunda kesinlikle ısrar ediyorum mutlaka alın ve takın faydasını görüceksiniz.eğer emme alırsanızda port polish yapmanıza gerek kalmaz zaten eskisine göre fazla hava çekcek.
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun . bendede 98 sedan kırmızı otomatik bir araç vardı ilk aldığımda nasıl anlatsam öyle böyle değil , acayip derecede hantaldı rampada çıkmaz 130u geçmez gitmiyordu bi türlü . sonra şansa yatak sardı motor komple alt üst krang,piston,egzantrik,piston kolları aklınıza ne geliyorsa değiştirdim standart parçalarla.aynı düşünceye kapılmıştım ne yapabilirim diye? araştırdım en az maliyetle alabilceğim maks performans için aşşağıdaki işlemleri yapmıştım.

Cai-filtre-ortalama 200tl.filtreyi sakın bigtube alma ses muazzam ama pek bi etkisini göremessin performans olarak..tampondan küçük çizgi şeklinde portlar açıp güzel bir kit yapmanızı öneririm
    Headers 4-2-1 devamında 51 düz boru kat orta iptal sona oem sıfır kazan almıştım.-450-500 tl
    1.6 ies emme+gaz kelebeği aldım.-450 tl ye sadece emme ve kelebeği almıştım enjektör ve sensörler yoktu.işten anlayan ustan varsa 1.4ün sensör ve enjektörleri uydurabilir ben öyle yapmıştım.

maliyetleriyle birlikte yaptığım işlemleri yazdım araba çok ama çok rahatlamıştı. bu işlemlerden sonra bütçe el veriyorsa beyin yada safc-vafc tarzı aletlerle güzel bir ayarla arabanın kaderi değişir eskisine göre.hatta imkan varsa dereceli egzantrikte koyabilirsiniz faydası olur.

emme konusunda kesinlikle ısrar ediyorum mutlaka alın ve takın faydasını görüceksiniz.eğer emme alırsanızda port polish yapmanıza gerek kalmaz zaten eskisine göre fazla hava çekcek.
    Öncelikle açıklamalarınız için çok teşekkür ederim, önerilerinizi dikkate alacağım ( Diğer herkese de teşekkür ediyorum tekrardan ). Yalnız sanırım başka bir konuda görmüştüm İES EMME bizim 1.4lere direkt olarak uyuyor mu ? herhangi bir işlem uygulaması var diye hatırlıyorum yanılmıyorsam.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direk uyuyor ama sensörlerin yeri değişeceği için elektrik tessatına müdahale gerekiyor işinin ehli bir usta halleder.müdahhale derken kablolara felan ek yapıcak uzatcak vs o tarz şeyler çok zor şeyler değil
    Hakkı Can Eryüzlü...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler