User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Honda civic ies D16Y4 ATMOSFERİK BESLEME

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Honda civic ies D16Y4 ATMOSFERİK BESLEME

Selamun aleyküm arkadaşlar civic 99 ies 1.6 aracım var şuan komple düz boru warex var 1 hafta içinde headers ve simota big tube açık hava filtresi yapıcam sorum şu bunların haricinde yavaş yavaş ne yapabilirim ne almalıyım ne takmalıyım

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dusunduklerın harıcınde elleme. boşa zaman kaybı.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolayca yapılıcak şeyleri söyliyim,kapak kelebek polish,ince conta ve olmazsa olmaz final drive değişimi o şanzımanla turbo basmazsan ne yaparsan yap yürümez
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emme kapak kelebek port polish bunu çok duydum peki nedir bu port polish karabükte ikamet ediyorum buralarda anlayan usta bulamadım bunu ustama nasıl izah edebilirim şunlar şunlar yapılcak diye port polishin kısaca tanımı nedir mesela kelebeği nası port polish yapabilirim

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dökme denir manifoldunun içindeki çapakları temizliyicekler. pürüzsüz ve hava akşını engelleyen bu çapaklar halledilince aracın nefes alması rahatlıyıcak. En basit anlatılması budur heralde.
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

Murat-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip ++ gelişim süresi ve alınan hp bi de masraf ne kadara çıkıyor rica etsem bu konuda bilgilendirir misiniz beni de ?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boşver sen bunları aracın gp li mi ? tak jantnı ver kamberi bas dibine kadar sag şeritten devam
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boşver sen bunları aracın gp li mi ? tak jantnı ver kamberi bas dibine kadar sag şeritten devam

Abi şaşırtıyorsun bizleri (uzaktan takip ediyorum sizleri yaptıklarınızı, büyük tebrik ediyorum sizleri cesaretlendiriyorsunuz bizim gibi gençleri )

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Murat-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şaşırtıyorsun bizleri (uzaktan takip ediyorum sizleri yaptıklarınızı, büyük tebrik ediyorum sizleri cesaretlendiriyorsunuz bizim gibi gençleri )
    beni takip etme yanarsın bıraktım ben hondayı çöp kamyonumla mutlu mes ut yaşıyom
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni takip etme yanarsın bıraktım ben hondayı çöp kamyonumla mutlu mes ut yaşıyom
    hahaha olur mu abi daha yeni başlamıştık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracıma bu hafta headers taktırcam headers takmadan önce port polish yapılacak biyer varmı acaba emme manifoldu sökülüyormu headers takarken emme manifoldu nerede oluyor gaz kelebeği cıkıyor googleye yazınca

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4is varken feh+1.6 emme vardı 220 ile 2 boy arkasından gidiyordum fehli 1.6 nin, yapcagın cok sey var deneyerek görüceksin tek ustaya ellet ve işi bilsin senin tarif etmenle olmaz o iş warex dedin bastan kaybettin bos bos bagırmaktan baska işi yok öldürüceksin tüm devirlerini Ss magnum koy sona bu işin sonu yok motordan girer sanzumandan cıkarsın

Vtı kelebek Vtı emme, bütcen varsa hafif volan yoksa tornala saglam sekilde,crx 3 4 5 yapabilirsin,Bıgtube degilde aem v2 sekilde yön verebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzzet göçmen crx 3 4 5 okadar aradım hiç biyerde ne bir fiyat var ne bi satışı var nerden temin edebilirim ben yavaş yavaş para biriktirdikce parçaları almaya calısıcam kenarda dursunlar bunları nerden bulabilirim birde volanı tornala derken volan nerde oluyor hangi parçada baskı balatadami

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16NUT07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzzet göçmen crx 3 4 5 okadar aradım hiç biyerde ne bir fiyat var ne bi satışı var nerden temin edebilirim ben yavaş yavaş para biriktirdikce parçaları almaya calısıcam kenarda dursunlar bunları nerden bulabilirim birde volanı tornala derken volan nerde oluyor hangi parçada baskı balatadami

bütcen varsa exedy bak yoksa volanı tornalarken fazla alsınlar oem 8.5 kilodur hafif volan 4.5.5.5 arası yanlıs bilmiyorsam salınımını düzgün yapın yapıcaksanız sorunları acı olur sanzumanda baskı balatanın karsılıgıdır, crx içinse kulagın delik güvendigin kisilerden olması lazım düsmez cabuk

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Headers borular ve egzoza ilave olarak soğuk hava besleyebileceğin bir filtre kiti
    Güzel bir buji takımı
    Port polish
    Güzel bir debriyaj baskı balata seti
    Kesinlikle orjinal ölçüler dahilinde hafif bir jant
    Bütçen varsa önlere kaliteli fren diskleri (zaten arkalar balata)
    Kaliteli bir markadan süspansiyon ve yay
    Bunlar zaten olması gerekenler
    Önemli ilk konu simota big tube çok çok güzel ses verir ama short ram yani kısa filtre kiti olduğu için filtreyi soğuk hava ile beslemen ve motor bloğunun ısısından izole etmen şart
    İkinci konu , o şanzıman o kadar uzun iken seni anca turbolamak kurtarır , yoksa 5e her attığında bayılacaksın

Yukarıda yazdıklarım iyi malzeme kullanırsan güzel bir bütçe tutacak ama sana beygir ve tork olarak çok mütevazi dönüş yapacaktır , bence bolt-on bir turbo kiti bulup tak böylece harcayacağın bütçe / kazanılacak fayda oranın çok çok daha iyi olacaktır

Ha bu arada debriyaj , jant , süspansiyon , fren ve egzoz masrafların turboladığında da olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolayca yapılıcak şeyleri söyliyim,kapak kelebek polish,ince conta ve olmazsa olmaz final drive değişimi o şanzımanla turbo basmazsan ne yaparsan yap yürümez
    Hocam sen finali nasıl tedarik etmiştin? Ve ne markaydı uğultu ses falan yapıyor mu oem e göre kıyasladığında? Yardımcı olursan sevinirim iyi forumlar.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    D16y4 atmosferik yuklemeye müsait bir motor değil. Ugrasirsan da cok para harcarsin ancak harcadigin kadarini geri almak pek mumkum dehil
    Aem v2 gibi bir filtre kiti veya ses isin big tube headers boru eksoz gayet yeterli. Portpolish ince conta gaz kelebeği polish ve cap artirma bide safc ile belki 10 hp daha alinr. Totalde 135 max 140hp bandina cikartabilirsin 5k da paran gider.
    O arabayı yurutmek icin yapilacak en iyi islem final drive değiştirmek olacaktir. Onuda bulabilirsen. 4.928 ilacdir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler