User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: M52 Maf & Map sensörü. Açık hava filtre kiti hakkında

06bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

M52 Maf & Map sensörü. Açık hava filtre kiti hakkında

Öncelikle herkese iyi günler abilerim kardeşlerim

Aracımıza açık hava filtre kiti uygulamak istiyoruz ancak akışmetreye verebileceği zararlardan dolayı düşünceliyiz ,

Filtre kitinin akışmetreye zarar vermemesi için ne yapmalıyız ?

Filtre nin araçta yüksek vites düşük devirlerde patırdama yapması , fazla hava girişine orantılı olarak yakıt tüketiminin artacağının farkındayız ancak bu eksilerin yanında getirdiği artıları da bilmek istiyoruz ?

Filtre kiti sonrasında araçta bulunan maf sensörünü map sensörü ile değiştirildiğinde alacağımız sesin haricinde elde edeceğimiz bi artısı varmıdır yada eksileri nelerdir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim , inşallah bizler gibi arayış içinde olan arkadaşlar içinde faydalı olur

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kullanmıştım yararı olarak biraz gaz tepkim artmıştı geri kalanı psikolojik bendeki çok ses çıkartıyordu o yüzden sökmüştüm
    90's

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şahsi tavsiyem ve kendi aracımda uyguladığım, K&N kutu içi yağsız filtre alın. Hem akışmetreyi bozmaz hem düzgün kaliteli filtre kullanmış olursunuz.
    Ha isteğiniz sesse açık filtreler bizim arabalara akışmetreyi sökmedikçe ses harici pek yaramıyor.
    Arkadaşımın 3.25'de olan akışmetreyi bozdu mecbur gidip bosch'dan sıfırını aldık 800 küsür tl.ye
    Akışmetreyi de piggyback ya da standalone almadan sökmek çok mantıklı değil. O yüzden en risksizi kaliteli kutu içi filtre diyorum ben.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler