User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Focus 1.6 i / Güç kesilmesi

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mümkün değil gibi geldi bana. Biryerlerde hata var.
    Manuel ise araç, Focus 1 5. vites son hızı 280 civarı birşeye tekabül eder. 4. vites 190-200 gibi biter.
    Aşırı besleme harici 5i bitirebilen focus ne gördüm ne duydum. Otomatikse zaten o kadar canı olacağını sanmıyorum..

Hararet göstergesi ortada olmasa 'gösterge testi' sırsında çekilmiş diyeceğim ama bilemedim. Ayrıca focusun kesicisi 6600-6700 arası bir yerde çalışıyor..

akucukdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mümkün değil gibi geldi bana. Biryerlerde hata var.
    Manuel ise araç, Focus 1 5. vites son hızı 280 civarı birşeye tekabül eder. 4. vites 190-200 gibi biter.
    Aşırı besleme harici 5i bitirebilen focus ne gördüm ne duydum. Otomatikse zaten o kadar canı olacağını sanmıyorum..

Hararet göstergesi ortada olmasa 'gösterge testi' sırsında çekilmiş diyeceğim ama bilemedim. Ayrıca focusun kesicisi 6600-6700 arası bir yerde çalışıyor..
    Kesinlikle hata ötesi bir durum var...

Örnek vermek gerekirse : Ford Focus 1.6 Collection HB Top Speed - YouTube

Bu videoda herşey normal ise senin attığın fotoğrafa göre herhalde bi 260 falan yapmış olman gerekiyor ki 1.6 100 hp bi araca göre imkansız gibi görünüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akucukdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5nci viteste 7000dd döndün bu fotodan bunu anlıyoruz değil mi ? Yani 5i bitirdin ?
    Şöyleki her vites için özellikle 7000 rpm ye özellikle vurdum hiç birinde kesmedi. 4. vites den sonra dedim madem öyle bir deneyim son hızı daha gitmedi

Videoda çekerim bu akşam yada yarın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EfectusHD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyleki her vites için özellikle 7000 rpm ye özellikle vurdum hiç birinde kesmedi. 4. vites den sonra dedim madem öyle bir deneyim son hızı daha gitmedi

Aracın donanım seviyesi nedir ? Jant olarak ne var araçta ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle hata ötesi bir durum var...

Örnek vermek gerekirse : Ford Focus 1.6 Collection HB Top Speed - YouTube

Bu videoda herşey normal ise senin attığın fotoğrafa göre herhalde bi 260 falan yapmış olman gerekiyor ki 1.6 100 hp bi araca göre imkansız gibi görünüyor.
    Bu arada araç manual ve LPG siz ortalama 2 ay öncede motor yapıldı konunun başında attığım fotoğraf ise motorun bittiği günden çekilmiş bir fotoğraf..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Açıkcası hayatımda ilk defa ford sahibi oldum donanım seviyesi derken ? tam olarak istediğini söylersen sevinirim.

185/65/R14

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyi bi kenara bırak şunu söyliyeyim bence sadece hava filtresinden dolayıydı bu durum.. Baya kötü durumdaydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ambiant var collection var, ghia var

Jant/lastik çapı hatalı olabilir. Zira 1.6 focusa senelerce bindim mümkün olmayan devir ve hız o fotodaki

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jant/lastik çapı hatalı olabilir. Zira 1.6 focusa senelerce bindim mümkün olmayan devir ve hız o fotodaki
    Uçurumdan aşağı bırakmıştır belki
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçurumdan aşağı bırakmıştır belki
    Everestten at beni marianadan tut beni yapmadıysa olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ambiant evet.

Valla hocam yaptığım yol istanbul/Göktürk yolu dediğim gibi videoda alabilirim Açıkcası proje arabalarının bulunğu bir forumda 1.6 focusum ile her hangi bir kolpa yapma durumum olduğunu düşünüyorum .Kimse salak değil burada herkes bilgili yapsam burda yapmam

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadranın yanılma payı varmı bu araclarda ? Yoksa bi 3 korna yapalım eğlencesine
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadranın yanılma payı varmı bu araclarda ? Yoksa bi 3 korna yapalım eğlencesine
    O kadarını bilmiyorum video falan çekebilrim np Olur valla çokta zevkli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir 0/100 videosu bırakayım Yağmurlu havada ne kadar doğru olur bilmiyorum gerçi..

Fcs - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videodan birşey görünmüyor ki.. gündüz gözüyle falan olsa yine belki. ama 0-100 benim eski focustan yavaş gibi geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videodan birşey görünmüyor ki.. gündüz gözüyle falan olsa yine belki. ama 0-100 benim eski focustan yavaş gibi geldi.
    Yerler ıslak aşırı patinaja düştü tek elde telefonlada zor kontrol ediliyor malesef :/ Sağlıklı bir şey olmadı ama 9,5 saniyeye varabilirim diye düşünüyorum iyi şartlarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerler ıslak aşırı patinaja düştü tek elde telefonlada zor kontrol ediliyor malesef :/ Sağlıklı bir şey olmadı ama 9,5 saniyeye varabilirim diye düşünüyorum iyi şartlarda
    Araç Stok mu?

akucukdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın dün yağ bakımı yapıldı ve hava filtresi değişti şimdilik bir sorun yok gibi 7000 Devire kadar en ufak bir düşüş yaşamadım açıkcası şaşırdım.. https://i.hizliresim.com/DyQDOO.jpg
    Bu fotoğrafta Kilometren 139612... Üst taraftaki Kilometren 451.4 ve depon dolu.

Şöyle bir 0/100 videosu bırakayım Yağmurlu havada ne kadar doğru olur bilmiyorum gerçi..

Fcs - YouTube
    Burada ise kilometren takriben 139630... Baya uğraştım okumak için. üst kısımda 469.0 Yani arada tam olarak 18 km var. Benzinin bitmek üzere. Gösterge panelindeki 2 kilometrede bunu doğruluyor. 18 kilometrede bir depo yakıtı nasıl tüketebildin merak ettim

How to access hidden menu Ford Focus MK1 (instrument cluster test mode, service menu) - YouTube

Bu yukarıdaki videodaki gibi bir kadran selamlama yapıp foto çekmiş olabilir misin? Aksi halde söylediklerin birbiri ile çelişiyor. Bu arada büyük ihtimalle bana yalan mı söylüyoruz tarzında şeyler söyleyeceksin bu mesajımdan sonra fakat burada bu ayrıntıyı ben görmesem başka birisi mutlaka görürdü Burası TECHTURKEY.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu fotoğrafta Kilometren 139612... Üst taraftaki Kilometren 451.4 ve depon dolu.

Burada ise kilometren takriben 139630... Baya uğraştım okumak için. üst kısımda 469.0 Yani arada tam olarak 18 km var. Benzinin bitmek üzere. Gösterge panelindeki 2 kilometrede bunu doğruluyor. 18 kilometrede bir depo yakıtı nasıl tüketebildin merak ettim

How to access hidden menu Ford Focus MK1 (instrument cluster test mode, service menu) - YouTube

Bu yukarıdaki videodaki gibi bir kadran selamlama yapıp foto çekmiş olabilir misin? Aksi halde söylediklerin birbiri ile çelişiyor. Bu arada büyük ihtimalle bana yalan mı söylüyoruz tarzında şeyler söyleyeceksin bu mesajımdan sonra fakat burada bu ayrıntıyı ben görmesem başka birisi mutlaka görürdü Burası TECHTURKEY.
    İçinde kalmasın söyliyeyim 'Yalanmı söylüyoruz' yav.

Hidden Menü için : Zaten o menüye ulaşıp bunu yapmış olsam 1.si hararet yerinde kalmazdı heralde ? (Daha bir şeye gerek yok heraldede neyse devam edeyim) 2. Uyarı ışıklarının yanması gerekirdi. 3.Sü kadran saniyenin yarısı kadar tepede kalıyor sence bozulma olmadan nasıl yakalayabilirim 4.sü Daha önce 1.6 benzinli bir focus 1 de hiçbiriniz TS denemesi yaptımı ? Dediğin gibi burası TECHTURKEY ama herşey'den önce türklerin bulunduğu bir durum o yüzden yadırgamıyorum yazılanları ... Yasin ile zaten görüşüyoruz yanıma alıp yapıcaz aynısını bence polemiğin lüzümü yok.

Benzinin ise yolda kalan babam ile bir bağlantısı var onu açmak istemiyorum neyse..

Açıkcası inanmıyorsanızda pek umrumda değil ama tamam.. Zorundalık hissetmiyorum sırf şu boş iddiaları yedirmek için yapıcam bunu, dediğim gibi Yasin ile halledicez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler