User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Honda accord k24 egzost ve filtre kıt onerisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda accord k24 egzost ve filtre kıt onerisi

Selamun aleykum.
    2004 model honda accord 2.4 aldım.Ses amaçlı el yapımı warex düşünüyorum.Tekemi çevirmek mantıklı yoksa orjınalı gibi çift susturucu şeklindemi yapıyım.Orjınal heards şeklinde düşünüyorum boydan düz boru ve borunun çapını kaçlık yaptırmayalım.kat iptali orta iptalı şartmı .diğer bir sorum ıse hangi filtre kitini kullanmalıyım.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Maaliyet problem teşkil etmeyecekse çift Warex ve tek kumanda şeklinde düzenek çok daha mantıklı olacaktır. Ses almanız için illa ki orta susturucu ve kat iptali gerekmiyor ama sadece son susturucu ile çok fazla ses alamazsınız, beklentinize bağlı biraz. Orta susturucusu ve kat iptali yapılmış bir 2.4 ile stock 2.4 arasında net 2 boy fark ediyor hızlanmada bu arada.
    Filtre olarak da imkanınız varsa custom şekilde injen bir hava filtresi yapmanız en güzeli olur. Zaten tampondan orijinal filtresine hava beslemesi yapan boruları mevcut, onun üzerinden direk kendiniz yapabilirseniz en uygun yollu ve kaliteli bir filtre kitine sahip olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Maaliyet problem teşkil etmeyecekse çift Warex ve tek kumanda şeklinde düzenek çok daha mantıklı olacaktır. Ses almanız için illa ki orta susturucu ve kat iptali gerekmiyor ama sadece son susturucu ile çok fazla ses alamazsınız, beklentinize bağlı biraz. Orta susturucusu ve kat iptali yapılmış bir 2.4 ile stock 2.4 arasında net 2 boy fark ediyor hızlanmada bu arada.
    Filtre olarak da imkanınız varsa custom şekilde injen bir hava filtresi yapmanız en güzeli olur. Zaten tampondan orijinal filtresine hava beslemesi yapan boruları mevcut, onun üzerinden direk kendiniz yapabilirseniz en uygun yollu ve kaliteli bir filtre kitine sahip olursunuz.
    Eyvallah,ALLAH razı olsun.buyuk ihtimalle kat iptalı ve orta iptalı yapılacak.vize muhabbeti yuzunden ara boruda yaptırmak mantıklı sok tak şeklinde.ara boruları kaçlık yaptırmak mantıklı.Netten bakdım fıltre kiti bulamadım.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhteşem bir ses oluyor düz boru ile, bir kaç kere denk gelmiştim çift varexli bir Accorda.
    Sanırım 63mm veya üstü bir boru mantıklı olur gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhteşem bir ses oluyor düz boru ile, bir kaç kere denk gelmiştim çift varexli bir Accorda.
    Sanırım 63mm veya üstü bir boru mantıklı olur gibi
    İnşallah el yapımı replika varex araştırıyorum.Adanadan siparıs verecek gibiyim.Hesaplı geldi fıyatlar.Konya ve ankaradan fıyat aldım.arka çift susturucuya 1000-1500 lira fıyat çektiler.ara boru içşilik hariç.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Orta susturucu ve kat iptali harbiden okadar farkediyor mu ya, ediyorsa benim K24 ün iptal ettireyim hemen, geriye kalan eksoz sistemi stock kalsa ses rahatsız edici olur mu acaba?

Bu arada filtre kiti bende düşünüyorum, aklıma iki ucunda boru olan dışı karbon kaplama olan kapalı kutu filtreler geldi, kendi resenatöründen çekmek lazım havayı, direk filtreyi oraya takıp bırakınca hem sıcak hava çeker hemde yeterli havayı çekmez hava resenatörden geldiği için.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orta susturucu ve kat iptali harbiden okadar farkediyor mu ya, ediyorsa benim K24 ün iptal ettireyim hemen, geriye kalan eksoz sistemi stock kalsa ses rahatsız edici olur mu acaba?

Bu arada filtre kiti bende düşünüyorum, aklıma iki ucunda boru olan dışı karbon kaplama olan kapalı kutu filtreler geldi, kendi resenatöründen çekmek lazım havayı, direk filtreyi oraya takıp bırakınca hem sıcak hava çeker hemde yeterli havayı çekmez hava resenatörden geldiği için.
    eski aracımda vtec2de kat iptal orta iptal idi.arka susturucu ep3 oem egzost aradım bualamdım.orjınal susturucu takılı idi.ss magnum kadar bi ses veriyordu.hafifden bi cızırdama tarzı ses veriyordu.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Accord grubunda bu konu çok denendi konuşuldu, dışı 63 dediğimiz boru çapı en optimum seviyede oluyor araba için. 2 boy konusunda da ciddiyim gözümün önünde aynı denklikte olan araçlar egzozcuya giderken kafa kafaya gitti, dönüşte arada 2 boy vardı. Araçlar otomatik olduğu için kullanıcı farkı da minimum.

Arka susturucuları orijinal bırakırsanız standart Honda'lardaki gibi üst devirlerde cazırdama tarzı sesle gezersiniz, ben açıkçası o sesi arabaya pek yakıştırmıyorum daha tok bir ses gerekli. Onu da son susturucu ile alabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Accord grubunda bu konu çok denendi konuşuldu, dışı 63 dediğimiz boru çapı en optimum seviyede oluyor araba için. 2 boy konusunda da ciddiyim gözümün önünde aynı denklikte olan araçlar egzozcuya giderken kafa kafaya gitti, dönüşte arada 2 boy vardı. Araçlar otomatik olduğu için kullanıcı farkı da minimum.

Arka susturucuları orijinal bırakırsanız standart Honda'lardaki gibi üst devirlerde cazırdama tarzı sesle gezersiniz, ben açıkçası o sesi arabaya pek yakıştırmıyorum daha tok bir ses gerekli. Onu da son susturucu ile alabilirsiniz.
    inşallah kat ve orta iptali yapılacak.adanadan erkan ustadan sipariş vericem.
    filtre kiti için oneri beklenıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler