Selamın aleyküm abilerim

Ehliyete 10 ay kaldı. Araç satışı iptal araç kalacak bu süre zarfında ben aracın parasını önümüzdeki 1 2 yıla çıkartırım. Ve aracı ben alırım 18 yıllık aracımız. Baştan söyleyeyim araçtan vazgeçemiyorum o yüzden sat vs demeyin Soracağım soru şu araba 94 model gls c20ne motora sahip hiç tüp takılmadı sadece kapak değişti. Bu sebeple avans vuruyor fazla taşlanmış kapak takıldı galiba. Şimdi kapak değişicek yine kapak değiştirmekmi yoksa xeye çevirip beast ems veya spark ems beyin tesisat yapmak mı diyeceğim ama hem şuanki maliyet farkı ve benim aracı oem+ yapma niyetim olmasından dolayı motoru değiştirmek istemiyorum. Fakat c20ne içinde turbo örneklere baktığımda güzel bi ses duyamadım. Özel bi araç olmasını temenni ettiğimden C20ne yüklemek istiyorum dereceli egzantrik ıtb portpolish headers beyin vsvs yapılabilcek hemen herşeyi yapmak istiyorum. Birde a28ner insignia opc susturcularını kullanmak istiyorum, tabi çap olarak büyük gelmezse. Tamamen özel bi makina olsun. Şanzıman f16 oranlarını ben beğeniyorum uzun ama iyi bence ben zaten uzun istiyorum üst hızlarda konforlu sessiz bi yolculuk. Sizce ne yapmalıyım. Bu arada bi düşüncem daha var imkan müsaade ederse bir kaç yıl sonra ingiltereden 4x4 vauxhall cavalier turbo getirmek istiyorum. Asıl proje aracı o olsun istiyorum. C20LET veya Z20LET başlangıçta 300 350hp tecrübe edindikçe 650 750hplere kadar çıkarmak tr piyasasında yürüyen vectralar arasına koymak istiyorum. Zaten çok fazla yapan yok bitane daha kazandırmak istiyorum buda baba yadigarı cocukluğumun arabası gibi ama oem+ halde olsun istiyorum. Araç 17 18 yıldır bizde ve daha hava filtresi bile orjinal dışında takılmadı hiç basılmadı hiç egsoz takılmadı orjinal egsozu bi kere son susturucu değişmişti anladınız beni sanırım şimdiden teşekkür ederim. Bu dediklerim bir kaç yıl içinde yapmaya niyetim olan şeyler.