User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
57 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Tempra projemde bilir kişi yorumlarina ihtiyacim var

HardTemprax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı framoch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atmosferik olarak yüklemek doğru olmaz. Ben de çok araştırdım 93 Model 1.6 Tempra SX-A'da ben de var. Turbolamayı düşündüm ama o kadar basit uygulama değil.
    En az 10.000 lira gerektiren işlemler, daha yolun başlangıcından bahsettim.
    O bahsettiğin eklemeler ile pek bir şey alabileceğini düşünmüyorum. Ha piston değiştirirsin yine de bir şeyler yoluna girer.
    Şaka makinesi demişsin, ben orayı tamamen kendini tatmin etmek istediğini ve birkaç arabayı paketlemek istediğini anladım.

Çünkü ben de düşünüyordum bunu zamanında, ha şu güne kadar 15-20 tane Tofaş ile kapışmışımdır (drag, roll) hiçbiri beni geçemedi. Bu bana yeter, bu arabadan daha fazla bir şey beklemiyorum.
    Evet dediğiniz maliyatlara çıkabilecek işlemler haklısınız, şaka makinası olayına gelirsek dediğiniz gibi en azından linea vs araçlara paket olmamak amaç. Bi kaç doğan ile bende denedim ortalama 2-2.5 boyla bitirdik. Yorumun için teşekkürler bu arada
    92 TEMPRA SX 1.6 8V

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HardTemprax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dünyadayım sen aşırı bilgili bi arkadaşımızsın heralde? İnsan gibi sorulan sorulara insan gibi cevap verdiğin zaman dünyaya dönmüş olursun.
    Aynı kişi sanıp başka birine yazdığım yorumu buraya da yapayım istedim :

Yazmayayım yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum.
    İnsanların hiç bir bilgisi olmadığı bir konuda fikir yürütmesi, ahkam kesmesi falan filan ne kadar kolay ya. Öbür konuya yazmadım ama buraya yazayım da konu sahibi arkadaş bir şeyler öğrensin. Ve yazacaklarım sadece otomobil konusunda değil, biraz da hayat dersi niteliğinde olacak.
    1- Konuyu açan arkadaşım. Babanın arabasına bir şeyler yaptırmak istemekten vazgeçmeyi öğrenmelisin. Adamcağızın bir arabası var elleme. Al kendi arabanı canın ne istiyorsa yaptır.
    2- Bir şeyler yapmak istiyorsan, önce alacağın arabayı araştır. Performans artırmak anlamında bir şeyler ilave etmenin kolay olduğu araçlardan seç beğen al. Bazı arabalar vardır ki ne kadar istersen iste performansını artıramazsın. Daha doğrusu artırırsın da maliyetine değmez.
    3- Atmosferik, ecu, karbüratör gibi terimlerin anlamlarını ve işleyiş mekanizmalarını öğren ki karbüratörlü bir arabaya yazılım yapılıp yapılmayacağı gibi saçma sorularla insanların zamanlarını heba etme.
    4- Babanla mutabık kalmışsan ve illa bu tempraya bir şeyler yapmak istiyorsan, o temprayı satın, 2.0 16V. bir tempra alın ve yazılımı ona yaptırın. Zaten 2.0 tempraların hazır chipleri var 300 lira. Takıyorsun biniyorsun miss. 2.0 tempraların 2.0 yazılarını söktüğün zaman da tam şaka makinası oluyorlar bilgin olsun. Çünkü millet bir tempranın öyle gideceğini ummuyor. Ha bir de, diğer konuda "piyasadaki tüm cat motorların ekmeği yenmiş " gibi saçma bir yorum yapmışsın. Yapma. Bilgin olmayan bir konuda yorum yapma ki insanlar sana saygı duysun.
    5- Kendinden daha bilgili insanlar yorum yaptığında onlara artistlik yapma. Değer kaybedersin.
    6- Son olarak illa 1.6 bir tempraya performans modifiyesi yapmak istiyorsan : Açık hava filtresi ve egsoz büyütebilirsin. Bu yetmezse karbüratörü büyütebilirsin ki çok gerekli değildir. Bu da yetmezse emme manifoldunu büyütebilirsin. Bunlar da yetmezse dereceli egzantrik mili takılabilir. Dereceli özellikle en bariz fark edecektir. Tempra da senin diğer konuda söylediğin gibi dandik bir araba değildir. Yol tutuşu da frenleri de senin yapacağını söylediğin, ama yapmayacağını hepimizin bildiği işlemleri kaldıracak durumdadır.
    Nadide şeyler değerlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı kişi sanıp başka birine yazdığım yorumu buraya da yapayım istedim :

Yazmayayım yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum.
    İnsanların hiç bir bilgisi olmadığı bir konuda fikir yürütmesi, ahkam kesmesi falan filan ne kadar kolay ya. Öbür konuya yazmadım ama buraya yazayım da konu sahibi arkadaş bir şeyler öğrensin. Ve yazacaklarım sadece otomobil konusunda değil, biraz da hayat dersi niteliğinde olacak.
    1- Konuyu açan arkadaşım. Babanın arabasına bir şeyler yaptırmak istemekten vazgeçmeyi öğrenmelisin. Adamcağızın bir arabası var elleme. Al kendi arabanı canın ne istiyorsa yaptır.
    2- Bir şeyler yapmak istiyorsan, önce alacağın arabayı araştır. Performans artırmak anlamında bir şeyler ilave etmenin kolay olduğu araçlardan seç beğen al. Bazı arabalar vardır ki ne kadar istersen iste performansını artıramazsın. Daha doğrusu artırırsın da maliyetine değmez.
    3- Atmosferik, ecu, karbüratör gibi terimlerin anlamlarını ve işleyiş mekanizmalarını öğren ki karbüratörlü bir arabaya yazılım yapılıp yapılmayacağı gibi saçma sorularla insanların zamanlarını heba etme.
    4- Babanla mutabık kalmışsan ve illa bu tempraya bir şeyler yapmak istiyorsan, o temprayı satın, 2.0 16V. bir tempra alın ve yazılımı ona yaptırın. Zaten 2.0 tempraların hazır chipleri var 300 lira. Takıyorsun biniyorsun miss. 2.0 tempraların 2.0 yazılarını söktüğün zaman da tam şaka makinası oluyorlar bilgin olsun. Çünkü millet bir tempranın öyle gideceğini ummuyor. Ha bir de, diğer konuda "piyasadaki tüm cat motorların ekmeği yenmiş " gibi saçma bir yorum yapmışsın. Yapma. Bilgin olmayan bir konuda yorum yapma ki insanlar sana saygı duysun.
    5- Kendinden daha bilgili insanlar yorum yaptığında onlara artistlik yapma. Değer kaybedersin.
    6- Son olarak illa 1.6 bir tempraya performans modifiyesi yapmak istiyorsan : Açık hava filtresi ve egsoz büyütebilirsin. Bu yetmezse karbüratörü büyütebilirsin ki çok gerekli değildir. Bu da yetmezse emme manifoldunu büyütebilirsin. Bunlar da yetmezse dereceli egzantrik mili takılabilir. Dereceli özellikle en bariz fark edecektir. Tempra da senin diğer konuda söylediğin gibi dandik bir araba değildir. Yol tutuşu da frenleri de senin yapacağını söylediğin, ama yapmayacağını hepimizin bildiği işlemleri kaldıracak durumdadır.
    Önerilerini dikkate alıcağımı belirteyim öncelikle, yazdığım şeylerin çoğu hakkında bilgi sahibi olsaydım bu konuyu açmamın bi amacı zaten olmayacaktı.. Tek derdim yapmak istediğim şeyler hakkında olur - olmazı öğrenip ardından aldığım en stabil ve yapabileceğim şeyleri aracıma ekleyip bişeyler yapmak zaten. Son olarak filtre ve egzoz olayına gelirsek egzozum hazır, ben krom headers krom 51 lik ara boru ve arkada kumandalı varex kullanmaya karar verdim. Filtrede ise bilgi alabilirim çünkü forunlarda okuduğum üzere karbüratörlü (lpg) araçlarda düzen tutmadığını söyleyenler var. Yorumların içinde ayrıca teşekkür ederim, iyi forumlar.
    92 TEMPRA SX 1.6 8V

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HardTemprax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerilerini dikkate alıcağımı belirteyim öncelikle, yazdığım şeylerin çoğu hakkında bilgi sahibi olsaydım bu konuyu açmamın bi amacı zaten olmayacaktı.. Tek derdim yapmak istediğim şeyler hakkında olur - olmazı öğrenip ardından aldığım en stabil ve yapabileceğim şeyleri aracıma ekleyip bişeyler yapmak zaten. Son olarak filtre ve egzoz olayına gelirsek egzozum hazır, ben krom headers krom 51 lik ara boru ve arkada kumandalı varex kullanmaya karar verdim. Filtrede ise bilgi alabilirim çünkü forunlarda okuduğum üzere karbüratörlü (lpg) araçlarda düzen tutmadığını söyleyenler var. Yorumların içinde ayrıca teşekkür ederim, iyi forumlar.
    uygun yollu yapman gerekenleri çok önceden yazdım.harcadığım para çok komik rakamlardı.içimde kalan tek şey estaş dereceli idi.

tabi lpg den kesin kurtul ,benzin en iyisi.zati yazın çok sıkıntı yaşatır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uygun yollu yapman gerekenleri çok önceden yazdım.harcadığım para çok komik rakamlardı.içimde kalan tek şey estaş dereceli idi.

tabi lpg den kesin kurtul ,benzin en iyisi.zati yazın çok sıkıntı yaşatır.
    Lpg bu hafta içi sökülüyo, filte - egzoz yapılacak. Karbüratör temizlenicek. Usta kapak açtığındada yılların kaybettirdiği gücü alabilirsek duruma göre bakıcaz gerisine. Teşekkürler yorumun için..
    92 TEMPRA SX 1.6 8V

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg sökülse yine randıman alır mı? sonuçta o karbüratör ve motor o pis gazı almış.

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor'un atmosferikte önü açık fakat atmosferikte güzel güçler için çok para gerekir ve lpg'de güzel yürümez benzinde sürersin fakat ondada aşırı yakıt yakar ben senin yerinde olsam biraz daha para biriktirir turbo yaparım ve yakıtın maksimum 50 krş olur.Şuan bende turbo doğan l var ortadan egzantrik motor uzun yolda 28 krş şehir içi 50 krş yakıyor tahmini gücü 120hp diye düşünüyorum çok güzel yürüyor Allah'a şükür montajı vs herşeyi ben yaptım fakat konusu var çok zorluk çektim ayar hararet vs ama sonunda herşeyi çözdüm şuanda sadece keyfini sürüyorum.5000 6000 e turbo lpg yapılabilir.Ha ben 10 15 hp ile tatmin olurum diyorsan.Ben turbodan önce düz motora sübap büyütme karbüratör jet büyütme buji 0.6 piston denemiştim güzeldi devir çevirmesi sesi vs.Sana önerim yinede turbodan yana fakat turbo istemiyorsan.Egzantrik,kapak,karbüratör yaparsan tatmin olursun usta tavsiyemde konyada Yasin Altan hayırlı forumlar.Kapak ile karbüratörü sök yolla ustaya işleyip geri göndersin egzantrik taksın sübap büyütsün karbüratör kelebek jet büyütsün sübap ayarınıda yapıp gönderir sen sadece kapağı karbüratörü yerine taktırırsın.
    Konu Tofask61 tarafından (21-02-2018 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşlarımız yakın bu yollardan geçmiş biri olarak tavsiyem eğer araç evin tek arabası ve sen babasının arabasını kullanan bir evlat isen BENCE elindeki nakiti sakın ama sakın babanın arabasına gömme. çünkü bu arabaya işlemler yapılırken araba sanayide kalacak o yeni tanıştığın ustalar 1 günde bitirebilecekleri işleri sırf çok para alabilmek için yada dükkan dolu gözüksün diye uzattıkça uzatacak sürekli arabanın başında olamayacağın için 50 tane içine sinmeyen iş senin adına çoktan yapılıp bahsi kapatılmış olacak. bence 4500 tl bu tarz araçlar için aşırı aşırı yeterli bir para.

bu daha işin başlangıcı. pekiii o araç bitti marşına basıldı iyi çok güzel yürüyor. ilk zamanlardan sonra baban sesten ötürü şikayet edecek, sonra araba ufak tefek yerlerden sorunlar çıkartmaya başlayacak, Allah korusun acil bi durum oldu evden çıktın gidiyorsun hastane ne olursa olsun o çok güvendiğin ustanın göz ardı edip önemsemediği küçük bir detay yüzünden araban yolda kalacak, yada çok daha kötü şeyler olacak (ailenin hayatını bir zevk için göze alabilir misin ?) ustanı arayıp karşında muhattap bulamayacaksın çünkü adam tempra ya göre iş yapacak özen göstermeyecek bu malesef bizim sanayimizin yazısız kuralı ucuz arabaya dandik iş pahalı arabaya kaymaklı. günün sonunda 10-15 dakikalık voooov kanka nasıl geçtim aa geyikleri için hem paranı hem huzurunu kaybedeceksin. sana tevsiyem buradaki bazı ABİ lerimizin sözünü dinlemen yönünde olacak.

bence paranı kenara ayır bilmiyorum görüşünü ama bankaya at 3-5 bişeyler biriksin serçe de alsan kendi aracını alıp yap o zaman hem daha cesur hem de daha doğru adımlar atarak bişeyleri başarırsın. olsun ben babama kendime iyilik için azda olsa yürüteyim diyorsan sana tavsiyem bu araçlar için en güzel perf artışı sağlam bakım ve motor içi temizliği, sağlığıdır. güzel kaliteli orjinal parçalarla bakımını yaptır. kaliteli bir yerde sübap ayarını yaptır ufak ses istiyorum diyorsan vanalı egzoz falan yapabilirsin. bunlar seni fazlasıyla tatmin edecektir. yerinde olsam ilk iş 2 kutu balata spreyi bi eski atlet alıp boğaz kelebeğini temizlemeye başlamıştım bile hayatta sana da bana da başarılar
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim 12 liraya corsa al herkeze gider yap işin kuralı bu
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç uğraşma sat yüklemeye değer bi şeyler al
    Hiç bir zaman kendi limitlerime ulaşamadım. Beni daha hızlı olmaktan alıkoyan hep aracın limitleri olmuştur, kendi limitlerim değil...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim forum biraz yüksekten uçar, yenilerede böyle davranılıyor ama maalesef doğruları söylemiş. Senin şaka makinesi demen talihsizlik olmuş o kadar. Gidişini biraz daha iyileştireyim deseydin bu kadar hararete gerek kalmazdı Bu işler nakit ve vakit gerektirir. Ben sansa canlı örnek olayım. Pöjo 306 1.6 8v aracıma atmosferik olarak kimsenin yapmadıklarını yaptırdım. +50 hp aldım. Ama bir sor ne kadar harcadım yani akıl işi değil.

Yapmak istedikten sonra herşeyi yaparsın ama karşılığı için çok fazla beklentin olmasın.
    Merhaba, 8v atmosferik 1.6 motordan neler yaparak 50 beygir aldığınızı biraz açabilir misiniz?

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 8v atmosferik 1.6 motordan neler yaparak 50 beygir aldığınızı biraz açabilir misiniz?
    Peugeot / 306 / 1.6 / XN / Bu parcaları başka bir 306 da bulamazsınız...!!! sahibinden.comda - 566635865

Linkte yeterince açıklama var inceleyebilirsiniz
    MagicPerformance

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +50 verdiğini nasıl tespit ettiniz? Baya uğraşmıssınız, emek harcamışsınız ama ne yazıkki aracın ilanına bakan 3 kişiden 2si tüp yokmuş deyip kapatıcak. Sıradaki araba gti felan olur inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dyno üzerinde ölçüldü. Bu fotoğrafı eklemeyi unuttum evet.

LPG kullanmak isteyen kullanıcılar zaten belirli bir fiyat aralığındaki araçlara bakıyorlardır, ITB li araçlara değil.
    Sıradaki araba GTI olmayacak 2 kapılı araç bana göre değil.
    MagicPerformance

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S.a kardeşim.Sana tek önerim turbo olacak çünkü atmosferikte 10 bi lira verirsin turboda 5 lira verirsin 5 bin liraya daha iyi gider aracın ve daha az yakar.Şuan bende düz motor doğan l var yaklaşık 2 senedir turbo ile sürüyorum bütün herşeyinide kendim taktım ayarladım.Zor birşey değil Sana lazım olan sadece turbo kiti piston veya kalın conta kestireceksin ve ekstra olarak egt saati ve wideband.Trabzonda olsaydın 5000 liraya göstergelerinle beraber anahtar teslim yapardım.2 senede baya bi tecrübe sahibi oldum gerek kendim çözdüm sorunları gerek bu forumdan yardım aldım gerekirsede antalyadan, ankaradan ustaları aradım.Atmosferikte aracını 120 hp felan yaparsın 5 bin liradan fazla harcarsın ve kilometrede 1 liradan aşşağı yakmaz turboda 5000 liraya 150 hp lere çıkarsın aracın 50 krş yakar.Şuan benim aracım sakin kullanımda 30 krş gazlayınca 60krş uzun yolda 20krş yakıyor.İyi düşün hevesinin kırılmasına izin verme 534 251 36 56 whatsapp'tan yazarsan yardımcı olurum oralarda biyerlerde taktırırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG sökeceksen eğer elimde 42lik yatık weber karbüratör var...istediğin gibi gazla...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı kardeş ama pek güzel sonuçlar alacağını sanmıyorum

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dyno üzerinde ölçüldü. Bu fotoğrafı eklemeyi unuttum evet.

LPG kullanmak isteyen kullanıcılar zaten belirli bir fiyat aralığındaki araçlara bakıyorlardır, ITB li araçlara değil.
    Sıradaki araba GTI olmayacak 2 kapılı araç bana göre değil.
    abi 8v itb vs yapılmayanı yapmaya çalışmak dünya kadar masraf... biz ne yaptık ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi 8v itb vs yapılmayanı yapmaya çalışmak dünya kadar masraf... biz ne yaptık ya
    Çok ta iyi yaptık, bir daha mı geleceğim bu dünyaya, içkim yok sigaram yok ��
    MagicPerformance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler