User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Opel Corsa E LPG dönüşüm

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel Corsa E LPG dönüşüm

Selamlar herkese

Corsa e 1.4 otomatik aracım var yaklaşık 10 bin km oldu beraberliğimiz her ay ortalama 1500 km yol yapıyorum şehir içi ve bu durum ocağıma incir ağacı dikmeye başladı.

Daha önce LPG'li araç kullanmadım. Hangi marka tercih etmeliyim, takan mekan ve usta çok önemli diyorlar, tavsiyeniz var mı?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle markadan önce usta ve işçilik geliyor. Prins eskiden çok kaliteli markaydı, şuanda da öyle sanırım.
    Atiker falan takarsanız hem ucuza malolur hem de yedek parçası daha uygun fiyatlı olur.
    Şöyle örnek vereyim, zavoli yada brc marka lpg vardı benim aracımda(italyan malı), regülatör mü nedir o parça bozuldu. Atikerle arasında neredeyse 2-3 kat fiyat farkı vardı.
    Wideband ile ayar yapan yerler var, öyle bir usta bulursanız benzin lpg farkını çok hissetmezsiniz diye düşünüyorum. Sürüş esnasında ayar çekiyorlar ( dip gaz, rölanti, normal seyir gibi)
    Arabayı pcye bağlayıp iki oynayıp ayar yaptım diyen usta çok.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atiker gold veya grand taktırın, mutlaka afr yaptırın.

Bir de bilinen bir ustaya yaptırın. Sorunsuz kullanırsınız.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bostancı sanayide Çetinsay'ı tavsiye ederim. Araca göre en uygun marka ve kit önerisinde bulunurlar. Resmi Prins bayisi durumundalar şu an ama Atiker de takıyorlar. Ben E320'ye 7-8 yıl önce Zavoli taktırmıştım orda, 150-200k km kullandık sonra bazı parçaları yenilemekle sıfır Atiker takmak aynı paraya geliyordu Atiker'e geçtik

Yine 6 yıl önce falan CLK200 Komp'e Prins taktırdım orda, 30-35k km kullandım sorunsuz, sonra sattım

Bir şeey oldu mu hemen ilgileniyorlar, arada bir bakım, filtre değişimi harici hiç ücret istemediler ufak tefek sorunlarda

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bostancı sanayide Çetinsay'ı tavsiye ederim. Araca göre en uygun marka ve kit önerisinde bulunurlar. Resmi Prins bayisi durumundalar şu an ama Atiker de takıyorlar. Ben E320'ye 7-8 yıl önce Zavoli taktırmıştım orda, 150-200k km kullandık sonra bazı parçaları yenilemekle sıfır Atiker takmak aynı paraya geliyordu Atiker'e geçtik

Yine 6 yıl önce falan CLK200 Komp'e Prins taktırdım orda, 30-35k km kullandım sorunsuz, sonra sattım

Bir şeey oldu mu hemen ilgileniyorlar, arada bir bakım, filtre değişimi harici hiç ücret istemediler ufak tefek sorunlarda
    Yarın o tarafta olacağım gitmişken bir sorayım teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler