User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: M50b30 itb setup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin parçalar ile setup uygun duruyor. Benim söylediğim işlem birazcık maliyetli. İstanbulda maxflow veya ppr bu işlemi yapıyor diye biliyorum. YouTube
    Soylediginiz işlem nedir tam olarak kesinlikle yapılması gerekiyor mu biraz araştırdım da kesinlikle yapılması gereken bir sey değil gibi durmuyor
    Konu SarpE36 tarafından (20-12-2018 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silindir kapağına port polish yapılıyor. Bu işlem yapılırken silindirlere daha çok hava giriyor. Ancak bu havanın içeriye hızlı bir şekilde girmesi gerekiyor. Bu işlemle motor daha çok performans veriyor. 286lık ile 321 lik m3 silindir kapakları itb ye göre tasarlanıyor. m50 ve m52'den daha çok devir dönüyor. Bu silindir kapağı işlemesi olmadan da güç alırsınız. Ama benim söylediğim şekilde profesyonel şekilde kapak işlenirse alacağınız güç artacaktır.

Bu işlem Türkçe'de nasıl söyleniyor bilmiyorum ancak İngilizce'de high velocity porting olarak geçiyor.

Yukarıda yazdığım bilgiler yabancı forum sitelerinden geliyor. Ben usta değilim ancak yapılan işler , dyno sonuçları ortada. Belirtmek istedim
    Coğrafya kaderdir

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SarpE36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emme 240 derece 9.7 mm lift
    Egsoz 228 derece 8.8 mm lift
    Ekzantirikler var(m50b25 non vanos)
    Piston olarak 86.4 mm (s50b32) var
    Sıkıştırma hayli yüksek itb işlemi yalnızca standalone beyin ile itb işlemi yapmak yeterli olur mu yoksa kapağa kesinlikle işlem yapılması mi gerekiyor yapılması gerekiyorsa nasıl bir işlem tam olarak öğrenebilir miyim?
    Egzantrik derecelerin biraz düşük geldi bana. Ayrıca bu motorda kullandığınız 3.2 M3 pistonları sıkıştırmanız kaç oldu hesabı var mı ? Eğer 11 ve üstü ise zaten turboyu unutun. Kalın conta ile felan anca olur. 12 ve üstü CR ise atmosferikte güzel olucaktır. Evet tam verim için kapağın CNC ile güzel bir işlenmesi lazım ama yarış motoru yapmıyorsanız %100 verimi kovalamak büyük maliyet demektir. Beyin olarakda önce yazılımınızı kim yapacak ise ona danışın.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz maliyetli ama ben böyle bir itb projesine girsem ar-ge'si yapılmış hazır kit alıp takardım.
    ITB'nin olayı performansdan çok önden gelen ciğer sesi zaten, 15-20hp civarında da katkısı olup canlandırıyor. Baby m3 hissi verir.

itb: RHD Engineering | BMW M50/52 (& S50-S52 USA) ITB Kit (e36)
    beyin: RHD Engineering | EMU Stand Alone ECU

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle proje olarak insallah emeginizin karşılıgını almak nasıp olur. allah kolaylık versın

ıtb projelerdeki amaç silindir içerisine alınan hava kutlesiini fazla mıktarda almak ve daha cokta soguk hava kutlesını cogaltmak onun dısında gerıye kalan ses hazzı baska bısey değıl.
    şimdi işin mantık boyutuna gelecek olursa onceden teknolojı bu kadar detaylı ışlem ve işleme yetisi yoktu.

tr de ve dunyada bilinen bazı kapak işleme cnc makınalrı var örenek olarak rottler marka kapak işleme cnc var hem silindir yana odası genışletme ve dimple gibi işlemleri uygularayak standart emme manıfoldunu manifolda giden hava akış kanallarını mantıklı bır sekılde bır setupta buluşturursanız f/p ve belkide sizin yapacagınız ıtb den daha fazla verim alabilirniz diye dusunuyorum.

tabııkıde bu saaten sonra tercıh zevk meselesı paranız ve ustalarınızın el ışçılıklerı konuşur
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Dctrlprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    m3 itb si takılabilir
    YouTube

YouTube

Açıkcası benimde hep kafamı kurcalıyor. Bu şekilde olamaz mı ?

snngngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç aydır üzerinde çalıştığım bir proje bu. bittiğinde konu açacağım.dyno verisini paylaşırım
    m52 stroker.vems beyin,m3 piston,3.0 krank kol,m3 headers,m3 itb,catcams egzantrik,enjektör,benzin pompası ve regülatör

bu paraya turbo yapardın diyenler çok oldu ben n/a seviyorum.zevkler renkler hesabı
    E36 M50 N / A PROJECT
    ALPINESTAR KW - ST SUSPENSIONS TR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler