User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Sanırım sonunda istediğim arabayı alıcam ! Şanzıman sorunsalı E36 :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sanırım sonunda istediğim arabayı alıcam ! Şanzıman sorunsalı E36 :)

Uzun süredir peşini bırakmadığım bir e36 coupe otomatik vardı. Sahibi sağolsun satma kararını alır almaz aradı haber verdi bir e32 restorasyonu yapacağını söyledi bu sebeple satıyor aracını...

Araç çok keyifli otomatik falan ama e36 nın doğasına aykırı ! temiz bir düz vites şanzıman + işçilik ne kadar tutar ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 adet e36 sı olmuş.. 2 tanesini manuele çevirmiş.. hepsinede mekanik anlamda sıfır kondisyona getirmeden binmemiş birisi olarak :
    evvela size set halinde verirler şanzumanı.. sizin otomatik olanı geri alıp.. sanırım şu konjönktürde minimum 2000 lira isterler üste..( 2.5 3 te olabilir zira en son 1.5 yıl önce manuele çevirdim )
    fakat size verdikleri şanzuman baskı balata pedal takımı alt üst merkez rekorlar vs bunnların içinden sadece ve sadece şanzumanın kendisini ve pedal takımını kullanabilirsiniz..
    zira diğerleri çöptür %100 değil %10000
    ben bunları istemiyorum sadece şanzumanı volanı pedal takımını verin deseniz bile istedikleri rakamdan çok cüzi birşey düşerler..
    şayet sağlıklı sorunsuz bir şey istiyorsanız kabaca :
    en az 2000 şanzuman seti.. en az 800 luk yada sachs baskı balata seti.. en az 250 -300 rekorları ( bunları yaptıracaksınız rekorcuya .. orjinali kadar iyi olur endişe etmeyin )..
    en az 500 alt üst merkez.. en az 1000 tl işçilik.. volan kontrolü gerkirse revizyonu .. otomatiğin şaft boyu manuele uymaz şaft revizyonu en az 200..vites topuzu körüğü.. ve çıkacak extra ufak tefek ama yekün tutacak hidroliği civatası şusu busu..
    velhasılı kelam:
    size diyorlarsaişte 2000 e hallolur falan.. eve kadar gidemezsiniz o manuel e36 ile demedi demeyin..
    hepsini yazdım.. rakamları toplayın sonuç ortaya çıkar..
    kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak :
    gerektiğ igibi manuele çevirirseniz hiç endişe etmeyin en az orijinali kadar iyi olur hatta daha iyi olur herşeyini biliyor olursunuz..
    istanbulda bir kazadan ötürü sıkışan trafikte 4 saat dur kalk yaptım .. ki manuele çevireli 40 000 km olmuştu bir kez olsun silkelediğini bilmem..
    ve ilk kez bir e36 mın debriyajı pamuk gibiydi..
    unutmadan birde :
    söylentilere göre son dönemlerde muayenede sıkıntı oalbiliyormuş ruhsatta ia ibaresi.. bunuda bir araştırın işe koyulmadan evvel.. zira birde mühendilser odası proje onay maueyene gibi maddi ve bedeni extralarlada karşılaşabilirsiniz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler