User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 306 1.6 için neler yapılabilir yardım ?

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb 306 1.6 için neler yapılabilir yardım ?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ,

Siteyi uzun süredir takip ediyorum.Yurtdışında olduğumdan aktivitelere katılamıyorum.

98 model Peugeot 306 XN aracım var 115 bin km de.Filtre ve egsoz dışında neler yapabilirim.Amacım günlük kullanıma uygun fakat iyi yürüyen bir araca sahip olmak.
    Bütçem bu işler için ancak uygun hale gelebildi acelem olmadığı için öncelikle parçaları temin edip montaja daha sonra geçmeyi düşünüyorum.

Profesyonel kişilere arabamı teslim etmek istiyorum sürekli sanayiye gidip gelmektense aracı bir kere teslim edip tüm işlemler ve test aşamasından sonra sıkıntısız kullanmak amacım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    git gti6 al

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz cevaplar alacağımı biliyordum...

Neyse ben eskisi gibi uzaktan takip edeyim en iyisi...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8v 90hp motor var sanırım aracında çok bilmiyorum ama fazla kurcalanıp para harcayıp hakkını alabiliceğin bir motor değil bence satıp gti almak doğru tavsiye filitre eksoz dışında birşey yapmayı duşunuyorsan

yani en azından arabamı seviyorum bunla uğraşıcam diyorsan bir bütçe ayırıp swap yapabilirsin illa 1.6 olsun diyorsan 106gti motoru gibi mesela

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşımda vardı , hatta görünce kendisi de yazacaktır.

filtre yap , son sustucu değiştir.
    kesinlikle , jant koy ... GTI , quiksilver jantı favori.
    yürüyen olarak ; torsiyon muhabbeti oluyor pejolarda,öne yay arkayı bastırt ...
    yapılacaklar bunlar ... çünkü modifiye ürünleri araca biniyorsunuz şuan ...

saygılar ve sevgiler.
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

rockford34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sat kurtul git gti al basına bela olsun )

peugeotefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracının motor bloğu 106 gti ile aynı sadece pistonlar farklı 106 gti piston - silindir kapağı - beyin -elektrik tesisatı takarsan motor canavar gibi olur fakat bi 106 ile yürüyemezsin ama performansı cezbedici olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peugeotefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracının motor bloğu 106 gti ile aynı sadece pistonlar farklı 106 gti piston - silindir kapağı - beyin -elektrik tesisatı takarsan motor canavar gibi olur fakat bi 106 ile yürüyemezsin ama performansı cezbedici olur
    Kayda değer bir bilgi geldi çok şükür.Çok teşekkür ediyorum.Aşağı yukarı maliyet ne olur acaba?

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 gti tu5j4 kapagi hem eski hemde çok pahali onun yerine tu5jp4 kapak alabilirsin ama bu kapağinda sübap yaylari zayıf ve egzantrik dereceleri düşük ayriyetten egzantrik kasnaklarida ayarsiz eğer egzantrik yay şapka alıcam zaten dersen jp4 al yok bana 130 140 hp civari olsun yeter dersen temiz bi j4 kapak al (gti kapaği) portpolish yaptirtirsan gayet iyi olur fiyatlari gti kapaklari 750 1000 arasi jp4 500 civari

ikinci parca piston istersen forget wiseco çok rahat bulabilirsin senin arabanin kollarida bu pistonlara uyum sağlar fiyat olarak 1000 tl civari yok daha ucuz bi çözüm bulayim dersen gti in koneks pistonlari war ama ben o pistonu takip uzun yillar kullanan görmedim tu5jp4 piston kullanabilirsin bunlarinda üzerine sübap için kanal açmak gerekiyo çok zor bi işlem değil çoğu rektefiyeci yapar ama bunlarin kol burçlari 18 mm bu yüzden bir takimda kol alman yada kendi kollarina burç çaktirman gerekli bunlarinda 4ü 350 tl alternatif ve son olarak da çıkma orjinal gti pistonu kullanabilirsin bu pistonun sıfırı en son 1400 tl di 4 tane çıkma 400 gibi alabilirsin bi takimda sıfır segmanla işi bitirirsin benim seçimim wisecodan yana olurdu atmosferik yapıcaksan turbo yapıcaksanda yine wisecodan yana olurdu kollara hiç bi işlem yapmadan kullanırsın

Emme manifoldu orjinal dolu olarak 106 gti yada 206 16 v modelinin telli gaz kelebeği olanini kullanabilirsin fiyatlar aşşağı yukarı 500 civarıdır

Header gti in orjinal olani fazlasiyla iş görür 100 tl

Son olarak ecu için arabandaki orjinal beynin içindeki epromu degiştirerek yazılım ve safc ile destekliyerek Kullanabilirsin ortalama 400 500 gibi bi rakam tutar yada standalon ecu kullanabilirsin buda seçtiğin markadan yana değişir en kötü (kendin yaptığını düşünerek yazıyorum 700 1000 tl gibi tutar ) başkasına yaptırırsan fiyat dahada yükselir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    106 gti tu5j4 kapagi hem eski hemde çok pahali onun yerine tu5jp4 kapak alabilirsin ama bu kapağinda sübap yaylari zayıf ve egzantrik dereceleri düşük ayriyetten egzantrik kasnaklarida ayarsiz eğer egzantrik yay şapka alıcam zaten dersen jp4 al yok bana 130 140 hp civari olsun yeter dersen temiz bi j4 kapak al (gti kapaği) portpolish yaptirtirsan gayet iyi olur fiyatlari gti kapaklari 750 1000 arasi jp4 500 civari

ikinci parca piston istersen forget wiseco çok rahat bulabilirsin senin arabanin kollarida bu pistonlara uyum sağlar fiyat olarak 1000 tl civari yok daha ucuz bi çözüm bulayim dersen gti in koneks pistonlari war ama ben o pistonu takip uzun yillar kullanan görmedim tu5jp4 piston kullanabilirsin bunlarinda üzerine sübap için kanal açmak gerekiyo çok zor bi işlem değil çoğu rektefiyeci yapar ama bunlarin kol burçlari 18 mm bu yüzden bir takimda kol alman yada kendi kollarina burç çaktirman gerekli bunlarinda 4ü 350 tl alternatif ve son olarak da çıkma orjinal gti pistonu kullanabilirsin bu pistonun sıfırı en son 1400 tl di 4 tane çıkma 400 gibi alabilirsin bi takimda sıfır segmanla işi bitirirsin benim seçimim wisecodan yana olurdu atmosferik yapıcaksan turbo yapıcaksanda yine wisecodan yana olurdu kollara hiç bi işlem yapmadan kullanırsın

Emme manifoldu orjinal dolu olarak 106 gti yada 206 16 v modelinin telli gaz kelebeği olanini kullanabilirsin fiyatlar aşşağı yukarı 500 civarıdır

Header gti in orjinal olani fazlasiyla iş görür 100 tl

Son olarak ecu için arabandaki orjinal beynin içindeki epromu degiştirerek yazılım ve safc ile destekliyerek Kullanabilirsin ortalama 400 500 gibi bi rakam tutar yada standalon ecu kullanabilirsin buda seçtiğin markadan yana değişir en kötü (kendin yaptığını düşünerek yazıyorum 700 1000 tl gibi tutar ) başkasına yaptırırsan fiyat dahada yükselir
    Verdiğin bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim. Kısaca maliyeti;
    TU5J4 GTI kapak 1000 tl
    WISECO piston 1000 tl
    emme 106 gti 500 tl
    ecu 500 tl

3000 tl ve işçilik olacak aşağı yukarı.Bu işlemleri sanırım İstanbul 'da yaptıracak ciddi bir yer bulabilirim.Olmazsa sana getiririm

wwmuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldumu abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wwmuco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldumu abi
    10 yıl önce son mesajını alan konuya mesaj atmak........... Biraz daha dikkat gerekiyor sanırım.
    Konu sahibi de şubat 2021'den beri foruma uğramamış bu arada...............
    Okumadan imzalamam.....

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wwmuco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldumu abi
    Oldu. 16v çevirmeden 8v olarak atmosferik çok güzel bir setup yaptı bindi gazladı. Yurtdışında olduğu için sonradan sattı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)