User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Megane f7r Rolantide stop

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane f7r Rolantide stop

Selamlar,

Megane 1 coupe f7r aracım var. Dünden itibaren araç Rolantide stop ediyor gidişinde herhangi bir sorun yok gaz verildiği zaman. Neden olabilir ya da İstanbul Avrupa yakasında tanıdık usta tavsiyesi olan var mı?

Teşekkürler

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klasik rölanti motoru problemi gibi duruyor. F7R'ın oem zor bulursun ama Laguna 140lığınki direk takabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de megane 1, 1.6 coupe araç var, belki sorun aynı sebepten olabilir diye yazıyorum.2 senede bir bu taktiği yapıp aracımı normale getiriyorum : Rölanti motorunu söküp balata spreyi vs. ile temizledikten sonra yerine takın. Sonrasında aracı çalıştırdığınız zaman araç kendi kendine gaz verip yaklaşık 3bin devirlerde çalışabilir. Eğer böyle olur ise aracı istop edip aracın motor beynine bağlanan kalın siyah tesisat soketini yerinden çıkartıp yaklaşık 1 dk bekleyin. Soketi yerine takıp aracı çalıştırın. Bu taktik iş görmez ise yeni bir rölanti motoru almanız gerekir diye düşünüyorum. Yeni rölanti motoru alırsanız dahi motor beyni soketini söküp 1dk bekleme taktiğini yapmanız gerekli. Umarım iş görür.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rolanti motorudur. Ben aksaray stop ticarette bulmuştum. Genelde f7r parçası bulunuyordu orada.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler