User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: E39 M52B20 3.0 Stroker Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkür ederim, peki bütçe sağlayana kadar egzoz dahil hiçbir şeyi ellemeden şuanki olduğu halde kullansam herhangi bir problem yaratır mı? Araca sağlıksız olur mu?
    Ayrıca fiyatlardan da bihaberim, egzoz ve manifold tahmini ne tutar?

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor verimsiz çalışır, dediğim gibi egzozda kat doluysa artan hacim nedeniyle Egt, dolaylı olarak da ısınma sorunu yaşatabilir sakin kullanırsanız, özellikle bu kış aylarında kısa vadede sorun çıkartmaz ancak 40-50hp civarı saklı bir güçten bahsediyoruz tabii.

Egzoz ve manifolt fiyatlarıyla ilgili ise bilgi veremeyeceğim egzozda fiyatlar ustalara göre değişken, manifolt içinse Bmw parçacılarını arayarak bilgi almanızda fayda var. Çok önceden 3000Tl komple m60 v8 kelebek+ M50b25 manifolt için fiyat almıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, ilerleyen zamanlarda yaptığım değişiklikleri eklerim foruma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acaba diyorum hem maliyet hem de çok uğraşmamak için, krom düz boru sona da bi spor susturucu taksam nasıl olur? Xpipe ile arasında ses, güç performans açısından ne gibi farklılıklar olur?
    Ve tek geldiği için xpipe a çift giriş çift çıkış verme işlemi nasıl yapılacak?
    Konu Gsokte tarafından (15-12-2023 Saat 15:36 ) değiştirilmiştir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gsokte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba diyorum hem maliyet hem de çok uğraşmamak için, krom düz boru sona da bi spor susturucu taksam nasıl olur? Xpipe ile arasında ses, güç performans açısından ne gibi farklılıklar olur?
    Ve tek geldiği için xpipe a çift giriş çift çıkış verme işlemi nasıl yapılacak?
    Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmemiş olur boşa para harcamış olursun. Motora yaptığın modifiyenin akabinde yapılması gerekenleri sıraladık sen hala maliyet ve uğraşmamaktan bahsediyorsun,keşke hiç girmeseydin bu işe hem paranda cebinde kalırdı
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomik olarak bakmak zorundayım her zaman, 20 yaşında baba parası olmadan kendi kazancıyla genç yaşında köşede yüzbinlerce lirası yok herkesin tek kalemde harcayabileceği 2.0 kullanmaktansa güçlendirip geri kalanları yavaş yavaş yapacağım. Buradan bilgilenmeye çalışıyorum. Motora yapılacak işlemleri zaten anladım düz boru ve xpipe arasındaki farkların bilgisini almak için buradayım iğneleyici nasihatın değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomik olarak bakmak zorundayım her zaman, 20 yaşında baba parası olmadan kendi kazancıyla genç yaşında köşede yüzbinlerce lirası yok herkesin tek kalemde harcayabileceği 2.0 kullanmaktansa güçlendirip geri kalanları yavaş yavaş yapacağım. Buradan bilgilenmeye çalışıyorum. Motora yapılacak işlemleri zaten anladım düz boru ve xpipe arasındaki farkların bilgisini almak için buradayım iğneleyici nasihatın değil.
    Son yazdığın cümleye katılmıyorum üstümede alınmıyorum en baştan yazdıklamızı oku akabinde senin verdiğin cevapları oku ardından hak verirsin diyeceğim ama kanıtlıyamam. Tek kalemde harcıyacaksın demedi kimse önce motoru rodajını bitir gazlamadan sonrasında paran olunca doğru olanı yap dedik. Sen yinede para olmamasına rağmen yanlış ilerlemeye çalışıyorsun ondan böyle yazdım. Yoksa ne yaparsan yap bananemi deseydik. Neyse sen bilirsin istediğin gibi yap egzozunu koşay gelsin
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @turboman abinin anlatmaya çalıştığı şey daha iyisi varken idareten mevzuyu halletmek yerine bir işi bir sefer yapmak, yapabilecek hale gelene kadar da dokunmamak aslında, biraz iletişimsizlik olmuş o da sizi düşündüğü için bunu anlatmaya çalışıyor. 3.0 stroker yapılmış bir makinede idarelik çözümler idarelik tatmin duygusu yaratacaktır, onun için bekleyip hakkı şekilde yapmak daha doğru diye düşünüyorum. Ha egzozu İskender usta yapmaz da işçiliği güzel bir x ustası yapar bu kısmı anlaşılabilir ve ben de böyle tercih ederdim.

Egzoz olayına gelince komple düz boru+susturuculu bir setup metalik altı silindir sesini bozar. Ses biraz Varex takılmış Honda benzeri bir tona sahip oluyor, gündelik kullanıyorsanız alt devirlerde zırıltı(droning) yaşanması da çok muhtemel.

6 silindir ve V düzenli makinelerde egzozu ikiye bölüp x pipe ya da h pipe ile egzoz çıkış gazlarının debisini stabilize ediyorsunuz. Atmosferik makineler bilindiği üzere back pressure dediğimiz egzoz basıncına ihtiyaç duyuyor aksi takdirde alt devirler cansız olacak ve tüketimi de arttıracaktır, komple düz boruda bu back pressure olayını tam tadında yakalamak zor olduğu gibi vereceği ton da güzel olmaz, Eisenmann ya da Supersprint gibi marka bir egzoz değilse tabi. Zaten S54 bile fabrikadan hatırladığım kadarıyla h pipe düzenine sahipti sanırım kat öncesinde.

Dolayısıyla ben de acele etmemek taraftarıyım, alt devirlerde tok, üst devirlerde metalik sese sahip 7+ rpm dönen bir 3 litre 6 silindir zaten aradaki farkı o zaman kendisi seslendirecektir.
    Şahsi düşüncem tabi kimse alınmasın ancak ben kola kutusu gibi zırıltılı sesi pek sevmiyorum, dolayısıyla hem performans(alt devir tepkileri açısından) hem de keyif açısından x pipe benim için de 2-0 önde. Yoksa komple düz boruyla da saydığım dezavantajlar dışında atmosferik bir setupla ciddi farklar olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son yazdığın cümleye katılmıyorum üstümede alınmıyorum en baştan yazdıklamızı oku akabinde senin verdiğin cevapları oku ardından hak verirsin diyeceğim ama kanıtlıyamam. Tek kalemde harcıyacaksın demedi kimse önce motoru rodajını bitir gazlamadan sonrasında paran olunca doğru olanı yap dedik. Sen yinede para olmamasına rağmen yanlış ilerlemeye çalışıyorsun ondan böyle yazdım. Yoksa ne yaparsan yap bananemi deseydik. Neyse sen bilirsin istediğin gibi yap egzozunu koşay gelsin
    Yok abi sen beni yanlış anladın, zaten ben de o amaç içersindeyim bir şeyi kötü yapmaktansa geç yaparım iyi yaparım. İki egzoz arasındaki farkı sormamın da nedeni buydu eğer xpipe gerçekten fark ettiriyorsa zaten beklerim stok gezerim. Verdiğin bilgiler için sağolasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @turboman abinin anlatmaya çalıştığı şey daha iyisi varken idareten mevzuyu halletmek yerine bir işi bir sefer yapmak, yapabilecek hale gelene kadar da dokunmamak aslında, biraz iletişimsizlik olmuş o da sizi düşündüğü için bunu anlatmaya çalışıyor. 3.0 stroker yapılmış bir makinede idarelik çözümler idarelik tatmin duygusu yaratacaktır, onun için bekleyip hakkı şekilde yapmak daha doğru diye düşünüyorum. Ha egzozu İskender usta yapmaz da işçiliği güzel bir x ustası yapar bu kısmı anlaşılabilir ve ben de böyle tercih ederdim.

Egzoz olayına gelince komple düz boru+susturuculu bir setup metalik altı silindir sesini bozar. Ses biraz Varex takılmış Honda benzeri bir tona sahip oluyor, gündelik kullanıyorsanız alt devirlerde zırıltı(droning) yaşanması da çok muhtemel.

6 silindir ve V düzenli makinelerde egzozu ikiye bölüp x pipe ya da h pipe ile egzoz çıkış gazlarının debisini stabilize ediyorsunuz. Atmosferik makineler bilindiği üzere back pressure dediğimiz egzoz basıncına ihtiyaç duyuyor aksi takdirde alt devirler cansız olacak ve tüketimi de arttıracaktır, komple düz boruda bu back pressure olayını tam tadında yakalamak zor olduğu gibi vereceği ton da güzel olmaz, Eisenmann ya da Supersprint gibi marka bir egzoz değilse tabi. Zaten S54 bile fabrikadan hatırladığım kadarıyla h pipe düzenine sahipti sanırım kat öncesinde.

Dolayısıyla ben de acele etmemek taraftarıyım, alt devirlerde tok, üst devirlerde metalik sese sahip 7+ rpm dönen bir 3 litre 6 silindir zaten aradaki farkı o zaman kendisi seslendirecektir.
    Şahsi düşüncem tabi kimse alınmasın ancak ben kola kutusu gibi zırıltılı sesi pek sevmiyorum, dolayısıyla hem performans(alt devir tepkileri açısından) hem de keyif açısından x pipe benim için de 2-0 önde. Yoksa komple düz boruyla da saydığım dezavantajlar dışında atmosferik bir setupla ciddi farklar olmaz.
    Bilgiler için teşekkürler X pipe en iyi seçenek o zaman. Zaten motor sesi bile bir hayli tatmin edici İlk fırsatta x pipe yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi sen beni yanlış anladın, zaten ben de o amaç içersindeyim bir şeyi kötü yapmaktansa geç yaparım iyi yaparım. İki egzoz arasındaki farkı sormamın da nedeni buydu eğer xpipe gerçekten fark ettiriyorsa zaten beklerim stok gezerim. Verdiğin bilgiler için sağolasın.
    Anlıyacağından emindim zaten de bazen böyle iletişim bozukluğu oluyor. Burdaki bilgiler senin için değil internette aratanlarında karşısına çıkıyor bu aramızdaki geçen soru cevap herkese yol gösteriyor. Kal sağlıcakla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlıyacağından emindim zaten de bazen böyle iletişim bozukluğu oluyor. Burdaki bilgiler senin için değil internette aratanlarında karşısına çıkıyor bu aramızdaki geçen soru cevap herkese yol gösteriyor. Kal sağlıcakla
    Eyvallah abi sağolasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel kardeşim hem bilgim yok diyorsun bunun üzerine insanlar sana tavsiyede bulunuyor sonra diyorsun ki düz boru yapsam. Egzoz yaptırıcam ama çok param yok dedikten sonra iskendere yaptırıcam diyorsun. Biliyorsan neden soruyorsun bilmiyorsan neden şunu mu yapsam diye soruyorsun ki sana sunulan opsiyonların içerisinde o yok. Paran yoksa neden BMW gibi maliyetleri, parçası ucuz olmayan bir markayı modifiye etmek ile uğraşıyorsun. Ucuz yola başvurursan o yaptırdığın motorda kısa zamanda nanik olur. Şu anda büyük ihtimalle makine fakir çalışıyor 2.0 parçaları ile 3.0 makine çalıştırdığın için. Fakirken de güzel performans verir ama yıpratıcı çalışır ömrü kısa olur.
    IN BOOST WE TRUST

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse yaşamadan anlayamaz yaşavegör
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba e39 aracımda m50b30 stroker motor 25 emme ve headers var kat iptal şuan fena değil ama ustam araç otomatik olduğu için yazılımın pek faydası olmayacağını söyledi sizin fikir ve önerileriniz nedir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler