User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: B16A2 problem

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilal yazılarının altına su sekilde imza koyman gerekiyor
    marmara üniversitesi otomobil anatomisi anabilim dalı başkanı prof.dr bilal Aktepe

Erol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vikipedi gibi adamsın bee bilal
    BOOSTPROJECTS
    EKK24 0-402 m. N/A Fwd TR Rekoru 11.9 sn.
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilal yazılarının altına su sekilde imza koyman gerekiyor
    marmara üniversitesi otomobil anatomisi anabilim dalı başkanı prof.dr bilal Aktepe
    yok bari gerçeğini yazayım
    Yıldız Teknik üniversitesi- Makine mühendisliği Otomotiv dalı mezunu diye
    Failure is not an option.

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ama sanırım sadece 7000 8000 arası kesılıor araba 8000den sonra normalse egzos olamaz bence

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avans o devirlerde nasıl yazılımla müdahele edip bakmak laazım afr vs bence yeni motor için ayar gerekiyor

subap ayarı tamam ama egzantrik ayarı nasıl ayarlı kasnak vs bişey varmı sente atlama durumu yada ayarsızlık olabilirmi? subap yaylarını yenimi aldın yoksa daha önceden olanlarımı kullandın?

egzoz yapılırken sensor doğru yerine kondumu? wideband varsa bi izle derim afr ne durumda belki o devirlerde fakire kalabilyorda olabilir yada zengine
    körler sağırlar

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avans o devirlerde nasıl yazılımla müdahele edip bakmak laazım afr vs bence yeni motor için ayar gerekiyor

subap ayarı tamam ama egzantrik ayarı nasıl ayarlı kasnak vs bişey varmı sente atlama durumu yada ayarsızlık olabilirmi? subap yaylarını yenimi aldın yoksa daha önceden olanlarımı kullandın?

egzoz yapılırken sensor doğru yerine kondumu? wideband varsa bi izle derim afr ne durumda belki o devirlerde fakire kalabilyorda olabilir yada zengine
    İşte para ayarlayıp wideband+ecu alıcam zaten ama araçta bence bunlardan farklı bir problem var, çünkü eski setup ile şuanki setup arasında sadece 0.4cr'lik bir fark var, ve eskiden 16derece avansla gram problem yoktu ve 0.4cr'lik fark da avansı biraz rötara alarak problemsiz kullanılabilir... Dediğim gibi bir problem var ama çözemiyorum nereden olduğunu...

Araçta ayarlı kasnak, aftermarket egzantrik falan yok, sentesi de düzgün...

Subap yaylarımı miniklerden çıkma olarak aldım(38.000km vti'dan çıkma dediler ben alırken ve miniklerin ne kadar sözlerinin eri olduğu ***** o yüzden güvenim tam), zaten eski yayları elimle sıkabilirken yenilerinin direnci çok daha fazlaydı yani bırak takmayı, elinde anlıyorsun farkı...

Bizde zaten 2. O2 sensörü olmadığı için ve orjinal sensör yeri DC header'ın üstünde geldiği için, sensoru doğru ya da yanlış takmak gibi bir durum söz konusu değil...

Sorun büyük bir ihtimalle elektronik bir problem ama bulmak problem işte...

Yeni önerilere, fikirlere açığım
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kompresyonun 0.4 yükseldiğini nasıl ölçtünüz?

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim avans ayarım 10 ölçüyor minikler biliyormusun 16 ya alınca araba kasıyor. ince conta var 0.4 mm buddy clup. Ya miniklerin makine yanlış ölçüyor yada toplayan usta bile bile 10 da bıraktı araba köpek gibi gidiyor biliyorsun onca yağ yakmasına rağmen. Arabayıda motor ustası bi arkadaşım söktü taktı.

tabanca 10 gösterirken serp dynoda 178 hp
    tabanca 16 gösterirken serp dynoda 174 hp ölçtük.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kompresyonun 0.4 yükseldiğini nasıl ölçtünüz?
    tabiki bilemeyiz, takribi olarak konuşuyorum, B16B piston(10.8cr) + mugen ince conta(sitesinde +0.4cr olarak belirtiliyor)... Kapağa ya da bloğa taşlama yapılmadı dolayısıyla aşağı yukarı +0.4cr olarak düşündüm...
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim avans ayarım 10 ölçüyor minikler biliyormusun 16 ya alınca araba kasıyor. ince conta var 0.4 mm buddy clup. Ya miniklerin makine yanlış ölçüyor yada toplayan usta bile bile 10 da bıraktı araba köpek gibi gidiyor biliyorsun onca yağ yakmasına rağmen. Arabayıda motor ustası bi arkadaşım söktü taktı.

tabanca 10 gösterirken serp dynoda 178 hp
    tabanca 16 gösterirken serp dynoda 174 hp ölçtük.
    c.tesi otobanda bayağı bir yardırdım biraz rötara almak bile farketti olmadı biraz daha rötara alayım avansı ama çok kısınca da işte rölante'deki sesi değişiyor aracın fakat kurcalıyayım biraz daha olmadı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 1.6 VTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabiki bilemeyiz, takribi olarak konuşuyorum, B16B piston(10.8cr) + mugen ince conta(sitesinde +0.4cr olarak belirtiliyor)... Kapağa ya da bloğa taşlama yapılmadı dolayısıyla aşağı yukarı +0.4cr olarak düşündüm...
    yazımı okudun mu peki? bir önceki sayfada yazdığımı?
    b16b blokta sıkıştırma 10.8, fakat b16a2 bloğunda sıkıştırma 10.8 olmaz sadece krank ve piston ölçüsü ölçüt değildir sıkıştırmada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazımı okudun mu peki? bir önceki sayfada yazdığımı?
    b16b blokta sıkıştırma 10.8, fakat b16a2 bloğunda sıkıştırma 10.8 olmaz sadece krank ve piston ölçüsü ölçüt değildir sıkıştırmada.
    şimdi gördüm, kusura bakma (4 gündür ev taşımakla uğraşıyordum da kaçırmışım)...

Şöyle düşünelim o zaman, sıkıştırma her ne olursa olsun aracım b16a2 blok + b16b piston idi ve sorunsuzdu, buna ek olarak +0.4cr mugen ince conta kullanıldı diyelim daha doğru olur sanırım ?

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şimdi gördüm, kusura bakma (4 gündür ev taşımakla uğraşıyordum da kaçırmışım)...

Şöyle düşünelim o zaman, sıkıştırma her ne olursa olsun aracım b16a2 blok + b16b piston idi ve sorunsuzdu, buna ek olarak +0.4cr mugen ince conta kullanıldı diyelim daha doğru olur sanırım ?
    sıkıştırma oranın fazla yükseldiği için avans vurma problemi yaşayabilirsin 97 oktan ile, güzel bir işletim sistemi ve wideband ile afr kontrolu şart egzoz sisteminide değiştir sıkıştırman 12 lere yakın çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu hesaplama programı doğru değil eksik çünkü piston kompresyon yüksekliğini hesaba katmıyor. daha doğru bir hesaplama programı;

http://www.zealautowerks.com/bseries.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkıştırma oranın fazla yükseldiği için avans vurma problemi yaşayabilirsin 97 oktan ile, güzel bir işletim sistemi ve wideband ile afr kontrolu şart egzoz sisteminide değiştir sıkıştırman 12 lere yakın çünkü.
    bir ince contanın bu kadar farkedeceğini bilseydim takmazdım walla, daha önce hiçbir problemim yoktu çünkü

bir de yeni farkettim, araç olduğu yerde çalışıyor iken(motor sıcaklığı optimumda) sabit gazda(2500rpm'de 3500rpm'de falan denedim), devir 100-200rpm(kadrandan gördüğüm kadarıyla tabiki) aşağı yukarı dalgalanıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bir ince contanın bu kadar farkedeceğini bilseydim takmazdım walla, daha önce hiçbir problemim yoktu çünkü

bir de yeni farkettim, araç olduğu yerde çalışıyor iken(motor sıcaklığı optimumda) sabit gazda(2500rpm'de 3500rpm'de falan denedim), devir 100-200rpm(kadrandan gördüğüm kadarıyla tabiki) aşağı yukarı dalgalanıyor...
    Daha önce başıma gelmedi fakat tahminimce ayar ile ilgili bir konu olabilir. eğer imkanın var ise orjinal conta kullan pct pistonlar ile. ilerde egzantrik taktığında çünkü supap-piston mesafesi çok daralıyor supap yakalayabilir araban, fazla lift açacağı için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)