User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Clio 1.6 Sport İçin Filtre Kiti Tavsiyesi???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cRc Ramo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim geçtiğimiz yaz uyguladığım bi uygulama: ilk akünün yanında idi fakat inanılmaz ısı alıyor ve souk hava girişi hiç yok gibi bişeydi bu şekilde oldukça iyi sonuçlar almıştım..

o borunun uzunlugunun sana karından cok zararı var boru ne kadar kısa olursa ses o kadar tok ve guclu olur boru ne kadar kısa olursa iceriye giren hava yoğunlugu o kadar fazla olur. o kadar assagı indirmene hiç gerek yoktu farın arkasında bırakıp alttan ayrıca bir hortum ceksen filtrenin agzına dogru sana daha cok yararı olurdu en azından ses daha tok cıkar...

cRc Ramo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o borunun uzunlugunun sana karından cok zararı var boru ne kadar kısa olursa ses o kadar tok ve guclu olur boru ne kadar kısa olursa iceriye giren hava yoğunlugu o kadar fazla olur. o kadar assagı indirmene hiç gerek yoktu farın arkasında bırakıp alttan ayrıca bir hortum ceksen filtrenin agzına dogru sana daha cok yararı olurdu en azından ses daha tok cıkar...

sesle fazla bi işim olmadığı için önemsemedim.. hortum çekipde denedim o şekildede denedim.. hertürlü denedim.. uzun vadede kullandığım bişey değil bu uygulama benim deneme amaçlı idi en iyi sonuçları filtrenin dışarda olmasıylada aldığımı söyleyebilirim..

burock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz bi sistemin size hiç bir getirisi olmaz guc kaybından baskada bir ise yaramaz arka kısımdaki hava haznesini sokup direk gaz kelebeğine giris yapmadıgınız surece ne ses alabilirsiniz nede performance...

hangi güç kaybı ne güç kaybı normalde bu şekilde olur her aracın emmenin oraya takılmıyormu cliolara takılamıyor çünkü orjinal borunun bağlandığı yer elips şeklinde bende o aparatı yaptırıp taktırdım ha filtrenin konumundan bahsediyorsan zaten orda değildi sol farın arkasında davlumbazın ordanda çok güzel hava alıyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cRc Ramo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim geçtiğimiz yaz uyguladığım bi uygulama: ilk akünün yanında idi fakat inanılmaz ısı alıyor ve souk hava girişi hiç yok gibi bişeydi bu şekilde oldukça iyi sonuçlar almıştım..

akünün ordan nasıl sıcak hava alır orda zaten sac koruma var davlumbazın ordanda püfür püfür hava geliyor senin uygulama baya uçuk kaçık olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi güç kaybı ne güç kaybı normalde bu şekilde olur her aracın emmenin oraya takılmıyormu cliolara takılamıyor çünkü orjinal borunun bağlandığı yer elips şeklinde bende o aparatı yaptırıp taktırdım ha filtrenin konumundan bahsediyorsan zaten orda değildi sol farın arkasında davlumbazın ordanda çok güzel hava alıyordu
    arkadasım o boruyu bağladığın elips seklindeki plastik kutuyu ordan sokmen gerekir sokup direk gaz kelebeğinin agzından giris yapman gerekir ha o kutuyu ordan sokemedik diyorsan bunu anlarım cunku sokmek kolay değil motor kulaklarını sokup one dogru esnetmeden cıkmıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım elips olan kutuyu söktüm yerine bu yaptırdığım aparatı taktım herkez senin gibi söküyor kazanı neden elips ağızlı kısma boru oturmayacağından bence senin uygulama hatalı köşegen boru hiç olmamış
    http://www.k-tecracing.com/

gir bak bakalım ürünlerine aynı benim yaptırdığım aparatlardan satıyorlar
    renault kullandıysan bilirsin bu firmayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE = burock; 1160721] [URL = http://img18.imageshack.us/i/image753o.jpg/] [IMG] [http://img18.imageshack.us/img18/5347/image753o.jpg / IMG ] [/ URL]
    Ben böyle yukardaki gibi bir uygulama yapmıştım hortum kırıldığı için kesip biraz kısaltmıştım yoksa en güzeli sol Farin arkası resmi koymamdaki amaç cliolarda biraz zahmetli bu iş ben ordaki kazanı sökmeden oraya bağlanan aparata uygun nikelajdan aparat yaptırdım bu şekilde düşünebilirsiniz [/ QUOTE]

simdi sen diyorsunki ben boyle yaptım dogru olanda budur

senin yaptıgın ise yanlıs diyorsun oylemi

peki sana soruyorum sen ne yapmıssın? o boruyu yerlestirdiğin yerde aracın orjinal filtre si var ondan oncede bir tozluk var sen filtre ve tozlugu sokup duz boruyu oraya yerlestirmissin bumudur acık hava filtre uygulaması komik

hiç yapmasaymıssın orjinal haliyle senin yaptıgının arasındaki tek fark filtreyi one alman baskada bir farklıgı onunda ztn ise yarar bi tarafı yok. gaz kelebeğinin agzında hava depolama kutusu var nerden baksan 3-4 lt hava depoluyor gaz kelebeği kapalı bile olsa tekrar acıldıgında ilk havayı o depodan alıyor ve orası sıcak ayrıca depolanan hava yogunlugunu kaybediyor ses de kesiliyor.

ben senin yaptıgın gibide yapmıstım 3-4 sene once acemiyken ama baktım verim yok sokup olması gerektiği gibi yaptım 10 numarada verim aldım siz kesin tırsmıssınızdır rolanti valfini nereye takıcaz maf sensorunu nereye takıcaz diyerekten ellememisinizdir diye tahmin ediyorum ama o is oyle olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bak koçum laflarına dikkat et tırsmışsınızdır falan karşındakini tanımadan konuşma o rolanti valfini güzel yerlere takarım eyvallah senin yaptığın süper o kadar süperki k-tecracing den iyi biliyorsun dahada yazma sana kolay gele

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlıs bilgiyi duzeltmekde suc oldu arkadas bu insanları anlamak zor sadece guluyorum sana koçum hadi git sen bildiğini okumaya devam et.

sito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz bi sistemin size hiç bir getirisi olmaz guc kaybından baskada bir ise yaramaz arka kısımdaki hava haznesini sokup direk gaz kelebeğine giris yapmadıgınız surece ne ses alabilirsiniz nede performance...
    bizim araba boşa ötüyodu ozamn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sito Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim araba boşa ötüyodu ozamn
    oter otmeyede gercek sesi emin ol o değil

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok eski bi video pipercross sünger filitre varken ki hali....

http://www.youtube.com/watch?v=IKnJ6LWp9TE

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi direk aklıma yatan şu.
    Boğaz çıkarılır( Zor bir işmi kendim yaparım herhalde. yapan biri bunuda anlatabilirse sensör vs için)
    oradan direk boru motorun yanından geçirilerek akü koruma sacının deliğine kadar getirilir ve o delikten geçirilir. Buraya filtre takılır. Aslında yer kısıtlı olduğu için aklımdan mantar tip filtrede geçmiyor değil. daha sonrasında sis farı sökülür ve soğuk hava gelişi bir boru ile filtrenin ucuna denk getirilir dedim kendi düşüncem budur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTEC® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi direk aklıma yatan şu.
    Boğaz çıkarılır( Zor bir işmi kendim yaparım herhalde. yapan biri bunuda anlatabilirse sensör vs için)
    oradan direk boru motorun yanından geçirilerek akü koruma sacının deliğine kadar getirilir ve o delikten geçirilir. Buraya filtre takılır. Aslında yer kısıtlı olduğu için aklımdan mantar tip filtrede geçmiyor değil. daha sonrasında sis farı sökülür ve soğuk hava gelişi bir boru ile filtrenin ucuna denk getirilir dedim kendi düşüncem budur.
    zor is kendin yapamassın motor kulakları sokulecek 2 kisi motoru one dogru esnetecek 1 kiside bogazı ordan cekip cıkaracak.

ayrıca rolanti sensoru ve maf sensoru icinde 2 tane baglantı hortumunu ayarlamanız gerekecek...

donanım gerekli usta yardımı alınması en mantıklısı...

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görkm Bence Boşver Güzel Paraya Okut 1.4 is al
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTec_king;11,p68064 Nickli Üyeden Alıntı
    Görkm Bence Boşver Güzel Paraya Okut 1.4 is al
    bnm arabayı vereyim.. ;p

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 is + 2.000TL = Clio 1.6 Sport Ahahahahahah

ClioSportAge
    Misafir
    kulak falan sökemeye gerek yok.
    Sökmeyi bilmiyorsanız yazmayın bosuna ugrastırmayın.
    Önce yedek antifriz kazanını sökün. sağ tarafa koyun. ardından emme manifoltunun sağ üst kösesinde bulunuan segmanlı kabloyu çıkarın.sonra kazanı hava fitlresini sökmek için çıkardığımız bölümü ayırarak 2 parçaya bölün. kalan parçayıda sağdan çekerek çıkartın.

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTEC® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 is + 2.000TL = Clio 1.6 Sport Ahahahahahah
    o zaman
    ver arabayı 2000 tl nin uzerine 1000 TL daha koy
    cıtırdan turbola
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)