User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: apexi afc neo

DENON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    afc neo safc gibi cihazlar

afryi düzeltir ecuyu yanıltarak fine tune da denebilir mafın veya mapın sınyallerını degıstırır
    bide tps rpm vs gibi gostergelerı var onları gorebılırsınız

afc neo 16 noktadan devır ayarlayabılırsınız

yuzdeler halınde benzını acıp kısabılırsınız
    tps bağlantısı sadece gösterge amaçlı kullanılmaz safc, vafc yada neo da tps yi baglamak zorundasınız kı hi thr- low thr olarak ayar yapabılesınız,
    diyelim ki low thr %50 ayarladınız hi thr ı %80 ayarlarsanız 50 ile 80 arasını scaling yapar
    yazdıklarımı dip not olarak eklemek istedim sadece
    ama içlerinde eger vtec devrini ayarlamayacaksak safc2 derim sebebi ise vafc ta yada neo da knock göremessiniz bence tune edilmiş araçlarda en önemli şeydir motor vuruntusu buradan benzin kalitesini bile görebilirsiniz

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tps bağlantısı sadece gösterge amaçlı kullanılmaz safc, vafc yada neo da tps yi baglamak zorundasınız kı hi thr- low thr olarak ayar yapabılesınız,
    diyelim ki low thr %50 ayarladınız hi thr ı %80 ayarlarsanız 50 ile 80 arasını scaling yapar
    yazdıklarımı dip not olarak eklemek istedim sadece
    ama içlerinde eger vtec devrini ayarlamayacaksak safc2 derim sebebi ise vafc ta yada neo da knock göremessiniz bence tune edilmiş araçlarda en önemli şeydir motor vuruntusu buradan benzin kalitesini bile görebilirsiniz
    yazdım zaten onu ben kokpitte goruntu olsun diye yazmıstım

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen yazarken ben yazıomuşum ondan oldu ne olduysa ahaha

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlız şööle de bişey var neo da easy ve pro diye iki secenek var buda iki ayrı ayar katagorisi demek
    yani söylemek istediğim easy de hem low thr hem de hı thr ayarı yaptınız pro seçenegindede farklı ayar yapabılırsınız buda neo nun artısı hem 16 nokta hemde iki seçenek var ama yınede safc2

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatlarına bakınca, 150-200 daha verip e-menage, fic, smt6 alası geliyor insanın. Bari ayarsa tam olsun diye.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatlarına bakınca, 150-200 daha verip e-menage, fic, smt6 alası geliyor insanın. Bari ayarsa tam olsun diye.
    e-manage derim avansla + - oynama rev limitle oynama olsun

safc yanında oyuncak kalır bence

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki her marka araca uyarmı bu cihaz af buyureun bilmediğimden sordum

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortlamışken bende sorıyım bari,her araçta kullanabilirmiyiz safc2 mesela filtreli eksozlu bir clio sportta(1.6) getirisi götürüsü ne olur acaba

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rolanti devri, hava yakıt karşm oranları, rev limitör ,vtec maf yanıltma yapılabilir. ayrıca üzerinden basınç ve devri naklen görebilirsin. yada limitleyip üst eşikte sabit kalmasını sağlayabilirsin.
    ayrıca hızlanma ve basınç oranları grafik şeklinde görebilirsin.
    vtec selenoidin yoksa almana gerek yok.
    amacı - vtec kontrolu ve Air Fuel Control ( vAFC-s AFC )
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rolanti devri, hava yakıt karşm oranları, rev limitör ,vtec maf yanıltma yapılabilir. ayrıca üzerinden basınç ve devri naklen görebilirsin. yada limitleyip üst eşikte sabit kalmasını sağlayabilirsin.
    ayrıca hızlanma ve basınç oranları grafik şeklinde görebilirsin.
    vtec selenoidin yoksa almana gerek yok.
    amacı - vtec kontrolu ve Air Fuel Control ( vAFC-s AFC )
    Sadece vtec değil normal araçtada kullanıyor kanımca.Mesela alıntı yaptım bir siteden şöyle yazılmış
    V-AFC II - Like the Super AFC II, the VAFC II displays data in three different modes: Numerical, analog, and graph. The V-AFC II adds VTEC-compliant engagement control from 3000-7000 RPM in 100 RPM increments

S-AFC II - The Super AFC II (Air Flow Converter) is the industry standard for sub computer fuel control. The S-AFC II is designed to fine tune and "squeeze" power out of existing engine setups by allowing the user to modify the fuel curve with precision accuracy

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece vtec değil normal araçtada kullanıyor kanımca.Mesela alıntı yaptım bir siteden şöyle yazılmış
    V-AFC II - Like the Super AFC II, the VAFC II displays data in three different modes: Numerical, analog, and graph. The V-AFC II adds VTEC-compliant engagement control from 3000-7000 RPM in 100 RPM increments

S-AFC II - The Super AFC II (Air Flow Converter) is the industry standard for sub computer fuel control. The S-AFC II is designed to fine tune and "squeeze" power out of existing engine setups by allowing the user to modify the fuel curve with precision accuracy
    tabi diğer araçlara da olabilir ama dedğim gbi ana amaç selenoidi yanıltarak vtec devrini çabuklaştırmaktır. vtec selenoidi bulunmayan bi araçta bu özelliği kullanamazsn. haricen kullanılabilir.
    ben kullanıyorum ama vtec değilsen ve roll peşinde değilsen gerek duymayacaksn
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi diğer araçlara da olabilir ama dedğim gbi ana amaç selenoidi yanıltarak vtec devrini çabuklaştırmaktır. vtec selenoidi bulunmayan bi araçta bu özelliği kullanamazsn. haricen kullanılabilir.
    ben kullanıyorum ama vtec değilsen ve roll peşinde değilsen gerek duymayacaksn
    Açıklama için sağolun,bugün işini bilen birisinede sordum,filtre eksozla yürüyeceksen hiç alma dedi

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka konu açmıyayım dedim kirlilik olmasın budan sorayım s2000 için fhe lu bir sistemde afryi düzenlemek araca birkaç boy katmak adına vafc safc neo e-manage birsürü model var ne alınabilir deneyimli arkadaşlar yazabilirmi
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    afr düzenlerken eger aracı fakire cekmen gerekirse aynı zamanda avansta vermiş olursun yada tam tersı yakıt verdiğinde retard yapmış olursun
    saf-vafc-afc neo gibi ünitelerde, sebebı ise map sinyalini yanıltarak enjektör açık kalma zamanını uzatmak yada kısaltmaktır , aem fic yada greddy emenage de enjektörleri direk sürebilirsin bu sebeple avans yada retard söz konusu olmaz

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir soru da ben sorayım o zaman,

Araçta egzoz manifoldu, kat iptali, içerisinde kat olan orta susturucu iptal edilip yerine freeflow orta takıldı, freeflow son susturucu var, gaz kelebeği ise işlem gördü, tamponun ordan hks mantar filitre ile hava aldırıyorum. İki tane lambda sensörüm var ikiside bozuldu
    Sensörlerin bozuk olmasında zannediyorum yakıtım artmaya, araç alt devirlerde zorlanmaya rölantide de sabit devirde kalamamaya başladı. Karışımı doğru yapamadığından olduğunu düşünüyorum.

Şimdi kat iptali ve manifold olduğu için sensörleri değiştirsemde doğru değeri okumuyor ve çabuk bozuluyorlar. Ben S-AFC2 alcam bununla afr değerleri ayarlanarak durumu düzeltebilir ve iyileştirme yapabilir miyim biraz? Yada az daha para kıyıp başka bir şey mi alsam. Sensörler ile cebelleşmekten bıktım sürekli bozuluyorlar.
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

Bluttbeton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir soruda benden de filtre headers ve ince contalı corollam da dip gazda afr 11.3 10.9 oluyor safc gibi ünitlerde afr yi ayarlayıp biraz devir dönebilirmiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devir açmaya yaramaz ama afr yı düzenlersin , ayrıca aracın söylediğin değerlere göre cok zengin karışımda , N/A aracta dip gaz 13.5 redline da 13-12.8 gibi bitmeli

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wideband yoksa hec bir işe yaramaz..

wideband varsa, araç open loop a geçtiğinde (yani gaza belli bir yüzde basınca %75- 80 gibi) , afr ayarı yapmanızı sağlar.

emme, egzantrik, headers, port polish gibi, aracın open loop afr sini bozan değişiklikler varsa, wideband ile afr yi görüp + / - düzeltme yapmanız sağlar

closed loop ta yakıt düzeltmeleri (fuel trim) yukarıda yazılı modifikasyonlar sonucu bozuldu ise, uygun OBD cihazı ile yakıt düzeltmeleri "sıfır" layacak şekilde de ayar yapmanızı sağlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hasan çağri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir soru da ben sorayım o zaman,

Araçta egzoz manifoldu, kat iptali, içerisinde kat olan orta susturucu iptal edilip yerine freeflow orta takıldı, freeflow son susturucu var, gaz kelebeği ise işlem gördü, tamponun ordan hks mantar filitre ile hava aldırıyorum. İki tane lambda sensörüm var ikiside bozuldu
    Sensörlerin bozuk olmasında zannediyorum yakıtım artmaya, araç alt devirlerde zorlanmaya rölantide de sabit devirde kalamamaya başladı. Karışımı doğru yapamadığından olduğunu düşünüyorum.

Şimdi kat iptali ve manifold olduğu için sensörleri değiştirsemde doğru değeri okumuyor ve çabuk bozuluyorlar. Ben S-AFC2 alcam bununla afr değerleri ayarlanarak durumu düzeltebilir ve iyileştirme yapabilir miyim biraz? Yada az daha para kıyıp başka bir şey mi alsam. Sensörler ile cebelleşmekten bıktım sürekli bozuluyorlar.
    piggybacklerin görevi tam olarak bu değil, sensörler aracın closed loop ta ekonomik ve düzgün çalışmasını sağlar.

piggyback ler esasen, open loop afr yi düzenlemek için kullanılır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)