User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: 106 alt devır hakkında

Cihan Çizmeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o2 sensörü arıza tespit cihazına bağlayınca görülüyor mu ? birde benzin pompası ölçümü yapılıyormuş sanırım doğru değerlerinin ne olması gerekiyor ?

02 sensörünü adam gibi her servis akinasına bağladığında göstermesi lazım.Eğer göstermeyen orj servis varsa zaten şikayet edin olur mu öyle şey Orj yazılım programlarda 02 sensörü arızası gözükür bilgisayara bağlayınca

Bu arada tek tırnak buji öylesine söylenmiş bir iş değil 2 seçenek var 1'i orjinal tek tırnak 106 nın kendi bujileri ikincisi ztn yukarda yazılmış.İnsanlar kafasına göre buji koyuyor çifttir daha iyidir fln diye Ateşleme zamanları? Benzin pompası arızalı ise gaza ilk oturduğunda yığılma vede üst devirlerd yetiştirmeme yapıyor genelde bundanda farkedersiniz ama aynı sorun o2 dende olabilir.
    PUG 106 - 306 , Honda Vti EP3

cliver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bendede benzın azken kesme sorunu yasıyorum normal gıttıgınde kesme yok ama gaza yüklendıgınde kafayı bukuyor sonra yıne cekıyor sonra yıne büküyor ama benzın ceyrek depoyken boyle bı sıkıntı olmuyor benzın azdan kastımda aslında az dedıgım sevıye kalın cızgının sonu yanı var yardımcı olursanız sevinirim uyuz oluyorum bu duruma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cliver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bendede benzın azken kesme sorunu yasıyorum normal gıttıgınde kesme yok ama gaza yüklendıgınde kafayı bukuyor sonra yıne cekıyor sonra yıne büküyor ama benzın ceyrek depoyken boyle bı sıkıntı olmuyor benzın azdan kastımda aslında az dedıgım sevıye kalın cızgının sonu yanı var yardımcı olursanız sevinirim uyuz oluyorum bu duruma
    Bu olay 106 da fixtir Deponun azlığından benzin yetişmez o ara araba benzin yetişmediğinden tabiki yığılır Arabadan değil sorun benzinlikten 20 liralık benzin daha at hiçbişey kalmaz emin ol

cliver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cihan Çizmeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay 106 da fixtir Deponun azlığından benzin yetişmez o ara araba benzin yetişmediğinden tabiki yığılır Arabadan değil sorun benzinlikten 20 liralık benzin daha at hiçbişey kalmaz emin ol
    30 tl den assagısı kurtarmıyo gene kerkıyo ahh ahh benzın olucaktı şöyle 2000 falan fullıcektık depoyu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cliver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 tl den assagısı kurtarmıyo gene kerkıyo ahh ahh benzın olucaktı şöyle 2000 falan fullıcektık depoyu

Öyle Aslında 106 da benzin pompası sorunludur ve buda fixtir derler.Hayır

106 nın deposuda benzin pompasıda çok gariptir.Hafif rampa çıkın benzin biticek gibi olur inerken yarım depo gelir

Benzin pompasında genelde sorun olmaz tek sorun alınan az ve dandik benzinlerdir Mesela en son benzin filtrenizi ne zaman değiştirdiniz?

Bence her 5 6000 de değişin yağ ve yağ filtrenizle beraber.Zaten 2'si 20 lira para değil İçinden çıkan kirlenmiş benzini görünce bana herkez hak verir

Pompada sorunda az benzin olduğundan motoru çalışırken boşa düşüp geri benzine denk gelmesinden oluyor tahminimce

sahan
    Misafir
    carbonclean yaptır motora aldewırler ıcın bı chıp bıde baskına baktır

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cihan Çizmeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle Aslında 106 da benzin pompası sorunludur ve buda fixtir derler.Hayır

106 nın deposuda benzin pompasıda çok gariptir.Hafif rampa çıkın benzin biticek gibi olur inerken yarım depo gelir

Benzin pompasında genelde sorun olmaz tek sorun alınan az ve dandik benzinlerdir Mesela en son benzin filtrenizi ne zaman değiştirdiniz?

Bence her 5 6000 de değişin yağ ve yağ filtrenizle beraber.Zaten 2'si 20 lira para değil İçinden çıkan kirlenmiş benzini görünce bana herkez hak verir

Pompada sorunda az benzin olduğundan motoru çalışırken boşa düşüp geri benzine denk gelmesinden oluyor tahminimce
    Çok güzel demişsinde Cihan'ım bi eksik bişey var.

Diğer markalarda da o şekilde gezmelerine karşın bu kadar sık arıza çıkmıyordur bundan dolayı kronik arıza deniyor benzin pompasına..

Az benzin var iken çabuk ısınan bir pompa 106 ve saxo'nun ki.. Çünkü soğutmasını içinden geçen benzin ile yapıyor..(çoğu pompa böyle ama 106 nınki malzemesiyle sıkıntı yaşıyor..)

Ayrıca 2001 üretim ve sonrası 2003 e kadar olan saxo ve 106 larda pompa sistemi daha değişik onlar pek arıza çıkmaz..

Bende arıza çıktı dediğimde bende çıkmadı hiç senin aracında sorun var diyen arkadaşlar için yazdım bu son dediğimi..

Ayaz_renat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum benım aracım 106 degıl ama 205 aynı sıkıntı yada benzer sıkıntı dıyeyım bendede vardı kaza basıyordum yıgılıyordu sonra sonra kalkıyordu guzel boyle bıraz devam ettım sonralarda ılk kalkıslarda yıgılmaları gectım devır bıtırmemeye basladı ustam var 205 ten anlayan bayagga sıkıntı aradı musurler dedı enjektor dedı regulator dedı en sonun da pompamın bır ayagı cukurda gozunu topraga dıktıgının farkına vardık sonra degıstırdık veeee 8000 8000 devır cevıre cevıre gızyorum :d
    Lanet Olası Federallerrr

81 Ds 534 70 S
    81 Bc 810 1,9 Gti
    55 Gs 534 Si
    34 Ts 0770 >> 81 Bk 898 Carbon King Si
    81 Es 677 Ex

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)