User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: pug 106 gtı pt 54 ve piston

yiit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

tu5jp4S
    kent pt52
    piper yay sapka
    oem itici
    port polish
    yazılım oem ecu 8400 limitör
    egzoz filtre

Efvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 53 lü araba yapımında bizzat bulundum ben sana yardımcı olabilirim bu konuda.53 ve 54 ün montajında aynı işlemler var kapağın kuru şimli olacak best servis muzaffer abide vardı onlarda sanırım.Veya Crmden bulabilirsin.Crmde egsantriklerinde olması lazım.İzmirdeki o kırmızı saxonun bobini orjinal bobin gayet gidio.Onda komple beyin var Lumenition marka.Benim tavsiyem Vems tarzı yada aem fit te işini görür.
    BRO TUNE-R

07LB726 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Efvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pt53-54 için kapakta önemli tadilatlar gerekio yağlı kadehte çalışmıyor bildiğim kadarıyla kuru şimli yani subap ayarlı yapman gerekir ve tabiki yay şapkaya ihtiyacın olacak.Enjektör vems gibi ayarlı beynin olmasıda gerekir.Emme egzoz portlarını polish yapman sübaplarını 307 sübaplarına çevirmen faydana olur.C2 vts manifoldu ve clio 2.0 rs gaz kelebeği ve headers takarsan kapakla işin biter.Kimi itb den yana olabilir ama bence 106da maplı sistem çok daha sorunsuz ve verimli.Alt kısma gelince krankın balansı çok iyi alınmış olması gerek çünkü iyi devirlere çıkabilcek bi araç olacak.kullanacağın pistonun ve piston kolunun kalitesi önemli.hafif volan kullanman yararına quiksilver volanı bu noktada işini görür.Bana kalırsa 106 xs sanırım onun pulisinide alsan daha iyi olur.Ana kol yataklarına ben gözümle şahin marka yerli yatağın 9000 d.d civarı (Hatta zaman saatinin oraya kadar kendimde indirdim bir kaç kez) çevirdiğini ve bişi olmadığını gördüm açıkçası yinede bu konuda bilgisi olan varsa sana iyi bir yatak markası önerebilir.Bu kadar yüklü bir motora stock bir şanzıman kullanman sürekli sekromenç ve dişli kırmandan öte bişi yapmaz.Bana kalırsa 307 sw şanzımanını uydurduğun takdirde hem ileriye dönük 6 ileri yapma(306 gti şanzımanın içi takılarak 6 ileri yapılabilir) ihtimalin söz konusu olur hemde bi kere yapılmış bi masraf tadilat olur ve sorunsuz binersin.Kilit olarak partner kilidi bu noktada işini görür.Tabiki iyi bir ustanın timing ayarı ve güzel bir yazılımda şart.Benim bildiğim kadarı bu bi yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim
    çok sağol kardeşim üst kapakta önereceğin ciddi bir marka varmı sibop yay şapka tamami ile
    07 lb 726 loadıng BY BAŞTAŞ PERFORMANCE %99,9

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 53 lü araba yapımında bizzat bulundum ben sana yardımcı olabilirim bu konuda.53 ve 54 ün montajında aynı işlemler var kapağın kuru şimli olacak best servis muzaffer abide vardı onlarda sanırım.Veya Crmden bulabilirsin.Crmde egsantriklerinde olması lazım.İzmirdeki o kırmızı saxonun bobini orjinal bobin gayet gidio.Onda komple beyin var Lumenition marka.Benim tavsiyem Vems tarzı yada aem fit te işini görür.

evet crm suat usta ile bir kere telde görüştük ama nosunu kaybettim sanırım onda mekanik itecekte var irtibat no sunu alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ti-icin/detay?
    Bu ilandan bulabilirsin sanırım.
    BRO TUNE-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tşkler kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onlarda yokmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmirde Aydan da var diye biliyorum birde onlara ulaş istersen numarası olan varsa burdan versin sana bende yok malesef
    BRO TUNE-R

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6tdi.
    Ecutech.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 07LB726 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sağol kardeşim üst kapakta önereceğin ciddi bir marka varmı sibop yay şapka tamami ile
    Sübap olarak süpsan biliosun dünyaya ihraç ettiğimiz bence gurur verici bi firma 307 sübaplarını al tak emmeleri daha büyük ve performansı emin ol etkiliyor hemde yaşadım gördüm bizzat dayanıklı.

Yay şapka olarak pipercrosdan sakın vazgeçme derim kentin yaylarının gömülme yaptığını ve sorunlara yol açtığını defalarca duydum Bursa'nın draglarda hızlı olduğu dönemlerdeki araç sahiplerinden ve ustalardan.
    BRO TUNE-R

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kentlerin sıkıntı çıkarttığını bende birkaç kere duydum 7800 e kadar kullanıcaksanız hidrolik itici daha ii iş görür daha sessiz çalışır hiç olmazsa ama 8500 ve üzeri dönücekseniz mekanik itici gerekli çünki sübap açık kalıyo artı

en önemli parça krank ya billet alıcaksınız 1000 sterlin yada çok çok ii balans yaptırıcaksınız limitörsüz kullanıp 2 - 3 tane arabanın krank kestiğini gördüm volant tarafından kırıyo genelde

beyin olarak megasquirt vems omex kms hangisine paranız yetiyosa onu alabilirsiniz bizzat benim yaptığım megasquirtle çalışan 3 tane 106 1 tane saxo war gayet güzel sıkıntısız kullanıyolar bobin msd almanızı tavsiye ederim bizzat çarpıldım nasıl titrettiğini iyi biliyorum

not :

be4-r şanzıman takabilirsiniz içinede partner kilit diferansiyeli gayet sıkıntısız oluyo akisleri felanda normalden 2.5 kat kalın vites çubuklarının boyuylada oynayıp typ-r gibi vites geçişi sağlıyabilirsiniz ama malesef 6 ileri yapamazsınız sebebi şanzıman normalden uzun bu sebepden şase koluna değiyo hee ben keserim şase kolunu inceltirim derseniz oda kendi tercihiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

en önemli parça krank ya billet alıcaksınız 1000 sterlin yada çok çok ii balans yaptırıcaksınız limitörsüz kullanıp 2 - 3 tane arabanın krank kestiğini gördüm volant tarafından kırıyo genelde
    Aynn abi krank kesme olayı doğru buda 2-3 kez yaşandı bizdede...
    BRO TUNE-R

Cihan Çizmeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek bişey ekliyeceğim piston olarak Wössner kullanırdım

Bence 54'lü sistem işleri çok zorlayacak gibi olduğundan 52 yapmayı seçerdim..
    PUG 106 - 306 , Honda Vti EP3

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam illa pt54 deilde
    52 üstüne motor içinde cok hafifletme yapardım hafif pistonlar hafif kollar hafif krank vs vs daha önce yapılmamış bişi güzelolur
    1.6tdi.
    Ecutech.

kayserilif
    Misafir
    Alıntı 07LB726 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar pt 54 ve forget piston takmayı düşünuyoruz yazılım , beyin bobin vs elektrık aksamı ile ilgili bilgisi olan var ise bilgilendirirseniz seviniriz.
    kardeşim izmirde aydan arkadaşımız bu projeyi canlandırdı bence en saglıklı bilgiyi ondan alabibirsin dününürsen tel no gönderebilirim

serhat306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pt 54 le yurumesı ıcın baya bı ıslem yapılması lazım bız 3 sene once denemeye karar verdıgımızde savas ustayla konusunca vazgecmıstık parca malıyet ve ıscılık delı paralara cıkmıstı ıkıtellıden baya parca arastırması yaptık sanzıman olsun dıger araclardan kullanılıcak parcalar olsun pt 52 ustune yapılabılıcekler daha uygun oldugundan vazgecıldı 34 va 3216 team pasaoglu gtı sınde uygulama yapılıcaktı...

erayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kentlerin sıkıntı çıkarttığını bende birkaç kere duydum 7800 e kadar kullanıcaksanız hidrolik itici daha ii iş görür daha sessiz çalışır hiç olmazsa ama 8500 ve üzeri dönücekseniz mekanik itici gerekli çünki sübap açık kalıyo artı

beyin olarak megasquirt vems omex kms hangisine paranız yetiyosa onu alabilirsiniz bizzat benim yaptığım megasquirtle çalışan 3 tane 106 1 tane saxo war gayet güzel sıkıntısız kullanıyolar bobin msd almanızı tavsiye ederim bizzat çarpıldım nasıl titrettiğini iyi biliyorum

not :

be4-r şanzıman takabilirsiniz içinede partner kilit diferansiyeli gayet sıkıntısız oluyo akisleri felanda normalden 2.5 kat kalın vites çubuklarının boyuylada oynayıp typ-r gibi vites geçişi sağlıyabilirsiniz ama malesef 6 ileri yapamazsınız sebebi şanzıman normalden uzun bu sebepden şase koluna değiyo hee ben keserim şase kolunu inceltirim derseniz oda kendi tercihiniz
    krank için maxspeedingrods diye bir marka var ..fiyatı 800 ero

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)