User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: M54b30 'a s54 itb montajlama hakkinda e30 coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

M54b30 'a s54 itb montajlama hakkinda e30 coupe

Herkese iyi aksamlar,
    2 yıldır ugrastıgımız bir e30 coupe projemiz var.Kaporta boya işlemleri bitti cok şükür, şimdi motoru toplama arifesindeyiz.
    m54b30 motorumuz,gs637bz 6 ileri 630i şanzımanız, birde s54 itb miz var. itb yi bu motora takmayı düşünüyoruz fakat aklımızda bazı sorularımız var tecrübesi olan abilerim kardeşlerimin fikirlerini tecrübelerini paylasmalarını rica ediyorum.
    m54b30 enjektör kütügü uyumlu oluyor mu itb ye yoksa s54'ün mü olucak
    itb ile silindir kapak arasına nasıl bir işlem uygulanabilir (flanş olarak elinde örnekleri olan varmı)
    kac cc enjektör yeterli olur gibi sorularım var
    fikirleniriniz benim icin önemli sunu yap bunu yapma gibi tavsiyelerinizi de bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz ingiliçce varsa, yoksa da google translate ile epey bilgi bulunabilir gibi

"s54 itb on m54b30 installation"

BMW m54 With S54 throtle and intake. Drive by wire. - YouTube

hatta 550 euroya direkt adaptör satan da varmış ama burada da yaptırılabilir

BMW S54 S54B32 ITB Adaptor - Adapter for M52TU M54 engine M52B28TU M54B30 FTWL-ITBS54/M52M54 - Fmic.pl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güç beklentin nedir bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla anlatayım.

Enjektör konusunda m3 enjektörü takabilirsin. Alt kısımda kaç cc olduklarını paylaştım.

E46 M3 S54 fuel injectors 13647830975 are rated at 25.5lb per hour or 268cc per min (at 3bar).
    E46 330 M54 fuel injectors 13537546245 are rated at 22.5lb per hour or 236cc per min (at 3bar).

İtb takarken yüksek verim almak için öncelikle yüksek derece egzantrik takman lazım( aklında bulunsun). Flanş (adapter) için Trabzon'da Muhammet Bayraktar ile iletişime geçebilirsin, ayrıca Konya'da bu işle uğraşanlar var araştırmak lazım.

Ya da paylaştığım linkten satın alabilirsin. Rabid Racing Development S54 Throttle Body Adapter for BMW M5X Engines

Ek olarak İtb sonrası alt devirlerde şehir içi kullanımı zorlaşacak, yakıt tüketimi artacak. Kolay gelsin
    Coğrafya kaderdir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler