User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: mantzel box emme hakında bilgi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    x motora emme manifoldu alt parçası gerekmiyor sadece mantzel'i z motora kullanacaksanız corsa gsi alt manifold parçası almanız gerekiyor

96' modeller bildiğim kadarı ile ecotech motor %90 ihtimallede elektronik gaz kelebeği var eğer yoksa vectra b gaz teli uyuyor diye duymuştum

gaz kelebeği elektronik ise yaklaşık 10-15 tane kablo var ve her biri ayrı renk değil kabloları uzatırken kestiğiniz her kabloyu bitirdikden sonra diğer kabloya geçin ( buda pratikden bir bilgi olsun )

ayrıca sadece emme manifoldu ile 15-20 hp'leri görmeniz pek mümkün değil vectra c'ye yapan birisi vardı sadece mantzel ile 10 hp almıştı yazılımsız fazla bişey beklemeyin ama yazılımdan sonra ...

ses olarak köpek gibi bağırır yıkar parçalar atar patlatır bildiğin hayvani parçadır

yazılımsız aracın fakire düşeceğinden yazılımı bir an önce yaptırmanı tavsiye ederim

bende orjinal mantzel emme manifoldu ve corsa gsi manifold alt parçası aldım ama daha vakit bulamadan taktıramadım

son olarak düzce'de güvendiğim iyi bir ustadan 50 lira fiyat aldım montaj için ( torna masrafı haric )

sormak istediğin birşey olursa burdayım
    Gsı'da gaz kelebeği telli.Eco yada doch fark etmez

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ek olarak corsa gsi alt manifold parçası alıcaklar için bloga oturan kısım oval değil ilandaki gibi üçgen vari bir yapıda olması gerekiyor ( her gsi'ın manifold parçası uymuyor yani )

ilandaki üst mesajda bahsettiğim vectra C'de uygulayan arkadaş

yazılım olarak bende yazılım var ama flash programlamak ve beyin açılma işlemi vs gerektiğinden riskli olduğu için elimdeki yazılımı ben bile kullanmıyorum şuan ama gün gelir güvendiğim kişi olursa flash dosyasını atabilirim direk OBD ve OBD2'den atılmıyor meriva için en azından

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gsı'da gaz kelebeği telli.Eco yada doch fark etmez
    eco motorlu GSI'ları elektronik diye biliyodum iyi oldu teşekkürler

Ef Driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    x motora emme manifoldu alt parçası gerekmiyor sadece mantzel'i z motora kullanacaksanız corsa gsi alt manifold parçası almanız gerekiyor

96' modeller bildiğim kadarı ile ecotech motor %90 ihtimallede elektronik gaz kelebeği var eğer yoksa vectra b gaz teli uyuyor diye duymuştum

gaz kelebeği elektronik ise yaklaşık 10-15 tane kablo var ve her biri ayrı renk değil kabloları uzatırken kestiğiniz her kabloyu bitirdikden sonra diğer kabloya geçin ( buda pratikden bir bilgi olsun )

ayrıca sadece emme manifoldu ile 15-20 hp'leri görmeniz pek mümkün değil vectra c'ye yapan birisi vardı sadece mantzel ile 10 hp almıştı yazılımsız fazla bişey beklemeyin ama yazılımdan sonra ...

ses olarak köpek gibi bağırır yıkar parçalar atar patlatır bildiğin hayvani parçadır

yazılımsız aracın fakire düşeceğinden yazılımı bir an önce yaptırmanı tavsiye ederim

bende orjinal mantzel emme manifoldu ve corsa gsi manifold alt parçası aldım ama daha vakit bulamadan taktıramadım

son olarak düzce'de güvendiğim iyi bir ustadan 50 lira fiyat aldım montaj için ( torna masrafı haric )

sormak istediğin birşey olursa burdayım
    corsa gsi alt parçası almama gerek yok sanıyorum benim bi mantzel bi gaz kelebegi yeterli oluyor heralde dimi ynalış anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaz kelebeğin telli imiş zaten sadece vectra b gaz teli alıp gaz telini uzatıcaksın sonra mantzelini takıcaksın gaz kelebeği felan değiştirmene gerek yok yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eco motorlu GSI'ları elektronik diye biliyodum iyi oldu teşekkürler
    Yanlış anımsamıyorsam z ile başlayan Opel ler elektronik X yada C ler telli kelebek.

Bu arada chip için araçtır chip sökülüp yerine soket takılıp elle sök tak hale getirilebiliyor chip olayı.Forum ismi vermeyeyim Opel forumlarını gez denk gelirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anımsamıyorsam z ile başlayan Opel ler elektronik X yada C ler telli kelebek.

Bu arada chip için araçtır chip sökülüp yerine soket takılıp elle sök tak hale getirilebiliyor chip olayı.Forum ismi vermeyeyim Opel forumlarını gez denk gelirsin
    walla yalan yok chip için o kadar araştırma yapmadım sadece başel chip tuning' ODB ve ODB2'den yüklenmiyor demişti eğer öyle oluyorsa çok iyi olur map ayarlarını felan arabayı götürmeden yapılır çok sağlam olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

okey ama cook karışık bi mevzu kafam karıştı simdi ben bi mantzel alıcam ve benim gsi mdeki alt parça olurmu yoksa ayrı bi alt parçamı almam lazım oval olmayan üçgen gibi ve vectra b gaz teli alsam yeterli oluyormu takıp kullanmam için bunların toplam maliyeti parçalar tahmini ve ustaya takması için verecegim ücret bilgin varmı eren

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla yalan yok chip için o kadar araştırma yapmadım sadece başel chip tuning' ODB ve ODB2'den yüklenmiyor demişti eğer öyle oluyorsa çok iyi olur map ayarlarını felan arabayı götürmeden yapılır çok sağlam olur
    Araba olmadan map ayarı olmaz Bu arada Başel'e yaptıracaksan Can ile birde ben konuşurum yaptıracağın zaman extra pm attım sana şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ef Driver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okey ama cook karışık bi mevzu kafam karıştı simdi ben bi mantzel alıcam ve benim gsi mdeki alt parça olurmu yoksa ayrı bi alt parçamı almam lazım oval olmayan üçgen gibi ve vectra b gaz teli alsam yeterli oluyormu takıp kullanmam için bunların toplam maliyeti parçalar tahmini ve ustaya takması için verecegim ücret bilgin varmı eren
    Kendi alt manifold'un olur.

Benim tecrübelerim egr iptalli alt manifold'un dahada iyi olduğu
    Başka bir arkadaşında tecrübe ettiği tam tersiymiş.

Madem kafa karıştı ilk etapta alt işine girme mantzel ile yazılım olayını hallet derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi alt manifold'un olur.

Benim tecrübelerim egr iptalli alt manifold'un dahada iyi olduğu
    Başka bir arkadaşında tecrübe ettiği tam tersiymiş.

Madem kafa karıştı ilk etapta alt işine girme mantzel ile yazılım olayını hallet derim
    okey abi bana almam gereken parçaları söylersen ona göre gider para verip alırım eren bedava para vermeyelim simdilik sadece bi mantzel bide yazılımı aslında yazılmı cook araştırdım cook zararlı diyorlar gsi sahipleri sadece mantzel yapsam verim alamazmıyım

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ek olarak corsa gsi alt manifold parçası alıcaklar için bloga oturan kısım oval değil ilandaki gibi üçgen vari bir yapıda olması gerekiyor ( her gsi'ın manifold parçası uymuyor yani )

ilandaki üst mesajda bahsettiğim vectra C'de uygulayan arkadaş

yazılım olarak bende yazılım var ama flash programlamak ve beyin açılma işlemi vs gerektiğinden riskli olduğu için elimdeki yazılımı ben bile kullanmıyorum şuan ama gün gelir güvendiğim kişi olursa flash dosyasını atabilirim direk OBD ve OBD2'den atılmıyor meriva için en azından
    arkadasım sen hiç bu işlemleri yaptın mı yada yapılırken gordun mu yoksa internette okduuklarını mı yazıyorsun?? söylediklerinin hepsi yanlıs cunku..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okey abi bana almam gereken parçaları söylersen ona göre gider para verip alırım eren bedava para vermeyelim simdilik sadece bi mantzel bide yazılımı aslında yazılmı cook araştırdım cook zararlı diyorlar gsi sahipleri sadece mantzel yapsam verim alamazmıyım
    Çoku azı yok yazlımında zararın.Kullanmasını bilirsen sıkıntı yaşamazsın.Bİlmezsen her arabada max zararı görürsün.Ecotec motora gti gibi 8200 çevirtmeye kalkarsan sıkıntı yaşarsın.Olay zaten devir çevirmekte değil devri dolu çevirmekte biliyorsun Chip takılır ayarı vs yapılır ondan sonra dyno'da max. değerleri gördüğün devirlerine bakıp ona göre mantıklı bir redline seviyesi ayarlatırsın

İlk etapta mantzel+kaliteli bir filtre+egzoz sistemine el at derim.Uzun süre tatmin eder seni alacağın performans.İlerleyen zamanlarda yazılım dahada cesaret varsa kasnak+egzantrik olayına girebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoku azı yok yazlımında zararın.Kullanmasını bilirsen sıkıntı yaşamazsın.Bİlmezsen her arabada max zararı görürsün.Ecotec motora gti gibi 8200 çevirtmeye kalkarsan sıkıntı yaşarsın.Olay zaten devir çevirmekte değil devri dolu çevirmekte biliyorsun Chip takılır ayarı vs yapılır ondan sonra dyno'da max. değerleri gördüğün devirlerine bakıp ona göre mantıklı bir redline seviyesi ayarlatırsın

İlk etapta mantzel+kaliteli bir filtre+egzoz sistemine el at derim.Uzun süre tatmin eder seni alacağın performans.İlerleyen zamanlarda yazılım dahada cesaret varsa kasnak+egzantrik olayına girebilirsin
    okey aga sagol beni aydınlatıgın için

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım sen hiç bu işlemleri yaptın mı yada yapılırken gordun mu yoksa internette okduuklarını mı yazıyorsun?? söylediklerinin hepsi yanlıs cunku..
    Arkadaşım sen hiç kuduz gibi giden corsa gsi gördünmü

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen hiç kuduz gibi giden corsa gsi gördünmü
    arkadaşım bi zamanlar beyazımız vardı ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okey aga sagol beni aydınlatıgın için
    Gazan mübarek olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

+1 diyorum bence filtre+chip+egzost+emme ile şahane olur

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bi zamanlar beyazımız vardı ama
    vti'ları tokat manyaa yapıyodu diyolar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)