User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Taunus'un hangi serisi alınır geliştirmeye müsaittir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En yenisi 20 yaşında olan bir alet öğrenci adamı her açıdan üzer. Scooter alın. Daha çok işinizi görür.
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

_FrKn_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski arabadan uzak durun bence twingo uno tarzı araçlar tercih edin öğrenci işi.şahsi fikrim tabi.sanayide tanıdık bolsa bi nebze düşünülebilir belki.

BATAK-RC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün sanayide motorcu bi abi var onunla konuştum taunus'la olmaz o iş dedi bunların hepsi yağ yakar dedi sorun sürekli çıkar sonuçta yaşlı araba ne kadar temizini bulabilirsin dedi. bide taunus geliştirmeye pek elverişli değil genelde ford'un 6 silindirli diğer klasik'leri geliştirmeye uygundur dedi

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustan yanılmış bayağı bi yanılmış hemde.

Alacağın aracın motoru ile oynamayı düşünüyorsan V6 cologne motora Türkiyede hiç bir şey yapamassın.Hararetli çalışır yazın sık sık su kaynatır durursun çok kolay conta yakarsın "yine contayı yakmış" bu kelimeyi sık sık kullanırsın kısa zamanda tekrar tekrar subap ayarı ister motorun çevresinden yağı bir türlü kesemessin illaki bir taraflarından sağına soluna yağ sızar sızan yağ ısınmış motor bloğunda yanmaya başlar çıkan koku bir şekilde aracın içine girer sürekli yanmış yağ kokusuna mağruz kalırsın verim&tüketim oranında da sınıfta kalır basarsın basarsın gitmez ama benzini içer.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk aracımdır 88 model taunus 1,6 GL yan vermeyi öğrendiğim arabadır
    alacaksan 91-92 model 2.0 GTS al çok konforlu araçtır.
    kapı kolları çok çabuk yerinden çıkar, motor kolay kolay sorun vermez ama 2-3 senede bir tevzi makarasını kırar(allahtan ucuz alır taktırırsın)
    birde yağmurlu havada çok çabuk bujileri ıslanır teklemeye başlar sonrada stop eder çalışmaz kuruyana kadar suya girmemek lazım taunuslarla.
    önder kardesım yazmıs yazacagım herseyı ılk arabamdı 88 1.6 gl

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 gts alıp german style yapabılırsın alcatılmaya musaıt deıl cartel yere yakın suspansıonlar cok fazla yumusaktır cok fazla zorlamalarda blok tıpasını atar kapı kolları ve tutakları cabuk deforme olur on camurluklar uzunluk nedenıyle esneme yaapr ve cabuk curur yakıtı yuksektır ama uzun yolda cok zewklı araclardır parcası cok ucuzdur otosanların... kolayına arıza vermez

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada şaşmazda bi garaj sürekli bu arabalarla uğraşıyordu, alıp topluyor sonra coswort üst kapak oturtup şaka makineleri yaratıyordu

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merruse
    abi haklı bende scooter almayı planlıyordum fikir değştirdim biraz daha büyük bişi alıcam Hysoung GTR 250 planlarım var.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amcamda 75 model tek kapi taunus vardi 12 sene fln kullandi...Gitmiyordu ama cok keyifliydi kullanmasi...Birkac dokunusla cok guzel sonuclar alinabilir

byTombalax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/otom...taunus-um.html

'93 2.0 GTS var bende de.aracı alalı 4 yıl oldu.yağına suyuna vs. bakarsan torunlarına bile kalır diye düşünüyorum Ben her yaz memlekete Giresun'a gidiyorum uzun yolda bi başka konforu var.. he sadece yağ-suylada olmuyo pek sorunları varmı var;
    -şehir içi yakıt biraz daha yüksek.hele benzinde içiyo mübarek ama iyi gidiyo be
    -yağmurlu havalarda sakat.bi su tabakasına girersen bujiler ıslanır sorun yaratır.
    -kapı kolları nedense artık çok gördüm kırılıyo.benim bi sağ arka kırıldı.
    -çamurluklarda davlumbaz olmadığı için kaportada çürüme olur.fakat gidip plastikten davlumbaz yaptırırsan bu sorun kesilir.
    -çoğu parçaları ucuzdur ama bazı parçaları pahalıdır ve bulunmasıda zordur (far açıp-kapama kolu bulman zor anca çıkmacılarda)
    -aracı basmanda sorunludur.özellikle arkasını.yay huni şeklindedir.kartel yakın.ne kadar dikkatli olsanda orjinal halinde bile altına vurursun.(testedildi)

Bikaç artıları;
    -modifiye için bana göre uygun değil.(body kit felan)ama ofsetli jant güzel oluyo.e tabi basınca daha çok yakışıyo.
    -sürüşü çok keyiflidir.hele frene basıp kafası öne yumulunca
    -klima yeni araçlarınki kadar olmasada fena değilir.
    -uzun yolda hem rahat hemde az yakar.geçen yaz memlekte giderken 190 kuruş yakıyodu ama gaz pahalandı elbet değişti..
    -yolda kolay kolay sorun çıkarmaz ve seni yolda bırakmaz.bu zamana kadar beni hiç olda bırakmadı.
    -hararet sorunu diye bişey yok.(NORM) O ya bile geldiğini görmedim daha.
    -headersla bi başka güzel.
    Daha çok var söyliceğimde bayağı çok yazmışım.
    Yani anlayacağın genel sorunu yakıt ne yap et düşmüyo gaybana.Şuan ki piyasasına göre ucuz ve kullanışlı araçlar.giderleride var tabi Saygılar.

yiğit205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 1 haftadır bende arastırıyorum bır tane buldun 2.0 gts 91 model kafam ıyıce karıstı sımdı kımı alınır dıyor kıme olmaz dıyor valla sasıp kaldım sımdı..fıyatıda makul bısey..
    DİMMA 205 GTİ 16 V

1.
    2.
    3.

KRMH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0gls veya gts gls tercih edin 1.6'yla pek yakıt farkı yok ben 2.0gls de öğrendim araba kullanmayı halada ara sıra kullanırım o direksiyon nedir arkadaş ya kas yapmıştım resmen mümkünse hidrolik direksiyonlusu alınmalı 88 tavsiye edilir

mikahakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 model 1.6 s ini kullanıyorum sorunsuz tıkır tıkır maaşallah

GokhanG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim şasi fikrim aynı paralara reno11 flash yada reno 11 turbo alınmasıdır... hemde daha zevkli yürür hem daha az maliyetli olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R19_16S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim şasi fikrim aynı paralara reno11 flash yada reno 11 turbo alınmasıdır... hemde daha zevkli yürür hem daha az maliyetli olur...
    aslında dogru ama 3500 tl ye 2.0 gts almak konfor ve kullanıs acısından bence gayet ıyı ama ıyıce kafam karıstı...
    DİMMA 205 GTİ 16 V

1.
    2.
    3.

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 model 2,0 gls miz vardı otomatik vites klimalı falan çok kral arabaydı ya

şimdi yine ilanlara bir bakayım kara şahini verip alabilirim bi tane

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    90 model 2,0 gls miz vardı otomatik vites klimalı falan çok kral arabaydı ya

şimdi yine ilanlara bir bakayım kara şahini verip alabilirim bi tane
    91 model buldum arac cok temız yedek parca konusunda ve yakıtta canım yanarmı acaba cok merak edıyorum.taunus sahıplerı varsa halen kullanan bıraz bılgı verırlerse cok ıyı olur
    DİMMA 205 GTİ 16 V

1.
    2.
    3.

KRMH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fahrenayt21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    91 model buldum arac cok temız yedek parca konusunda ve yakıtta canım yanarmı acaba cok merak edıyorum.taunus sahıplerı varsa halen kullanan bıraz bılgı verırlerse cok ıyı olur
    kaporta parçalarını biraz zor bulursunuz yoksa her parçanın zaten çıkması var yakıt tabi yeni arabalar gibi değil biraz yüksektir ben sahsen takmam ama lpg falan takılabilir çıkaracağı sorunlar genelde ufak tefek şeyler olur motorunu öldüremezsiniz

oguzhan89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle yedek parça problem olmuyor aracı almadan önce kaportasına iice bktımalısın travelerinin sağlamlığını falan öğrenmelisin siboplarında çelik yüzük var mı diye öğrenmelisin bunları da ya eski ford kullanıcıları ya da iyi bir usta bilir benim aracım hiç yağ yakmazdı ayrıca vites ve difransiyeli test ettirmelisin motoru sağlamdır üzmez ..ben geçen sene 90 model taunus aldım 3.700 e 1 yıl kullandım 20 yaşında arabadan fazla şey beklediğim için 3 milyar masraf ettim ama yinede tatmin etmedi ben on numara yanlıyordum 1.6 gt idi benim aracım 2.viteste 6.000 devire kadar basar 105 km hıza çıkar öle vites değiştirirdim sesi mükemmel 4.viteste 160 km yaptım kesinlikle rampalarda performansı sıfırdır çok uğraştım rampa performansını arttıramadım 1 günde 500 km yol yaptım uyukladım birkaç kez çok fazla konforludur ayrıca güvenli şahinden de az yakar!!öğrenci işi bir araba değil ben sattım yakıtı yüzünden hemde 3.400 tl ye bunca para boşa gitti 1 sene parttime çalışmalarım harçlıklarım bir nevi boşa gitti hiç kar edemedim binmek için alınır taunus ve farklılıklar araacıdır.... sürdüğüm ve aldığım zevk iyiydi hatta ileride tekrar almak istiyorum ama garajlı bir eve sahip olursam:..sana tavsiyem taunus s modelini alman ya da yakıt önemli değil dersengts ya da gls almandan yana olacaktır.öğrenci işi bencede en iyi araç serçe,lada,uno türü araçlardır...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)