User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
78 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 07 cep 50 dyno

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s2000 ve type-r ile olan denemelerin videosu varmı? denediğiniz s2000 rodajda olan s2000 değil dimi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MKT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s2000 ve type-r ile olan denemelerin videosu varmı? denediğiniz s2000 rodajda olan s2000 değil dimi ?
    öylesine basılmıştı s2000 le biraz tutunduk sadece..typer ile denediğimizde de arka çamurluğunda kaldık..videoları yok malesef.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu yazılımişinden anlayam biri buraya acıklama yaparsa sevinicez ben 3 ay aem ems gen2 bekledim setup bundan iyiydi ama sonuç olarak ana fikir aynıydı sıkıştırma piston egzantrik..bana p28 bile olmaz dediler siz yazılımsız yuruyosunuz tekrar ustanıza ve yapana masallah eline koluna sağlık ama hala anlayabilmiş diilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu yazılımişinden anlayam biri buraya acıklama yaparsa sevinicez ben 3 ay aem ems gen2 bekledim setup bundan iyiydi ama sonuç olarak ana fikir aynıydı sıkıştırma piston egzantrik..bana p28 bile olmaz dediler siz yazılımsız yuruyosunuz tekrar ustanıza ve yapana masallah eline koluna sağlık ama hala anlayabilmiş diilim
    bende aynı düşüncedeyim abi.orjinal beyin enjektöre kac cc benzin göndereceğini söylüyor.sen bu beyine 1500 cc de taksan direk hortumda çeksen akacak benzinin aynı olması lazım.pompanın olması basıncı tamam illaki artıracaktır ama sen benzin açmazsan avansıda dinlemeden tabancayla yaparsan nasıl olurda headers olmadığı halde bu araba avans vurmaz.çok zenginde olan araba patırdama yapmaz benim bildiğim fakirde olan araba patırdama yapar.hatta neptune beyinde sırf kesicide patırdama yapsın siye redline da "cut fuel" seçeneği seçilirki patırdama yapsın. ilahi bir güç olduğuna inanıyorum ben bu saatten sonra sakın yanlış anlaşılmasın dalga geçmiyorum emeğe büyük saygım var. ama bunca insan bukadar para harcıyor 12,5 cr piston-ince conta-stage2 egzantrik-skunk2 emme yay şapka-supap alınıyor,hytech headers egzoz felan yapılıyor beyintakılıp ayar yapılıyor bu setuplarda benim diyen b16 alacağı güç taş patlasa 220 dir. buda belki yani. nasıl olduda bu güçler çıktı anlamadım. blok b18 bile olsa çok zor.

birde merak ettiğim blok yüzeyinden de taşlama yaptık demişsiniz.şimdi normalde blok yüzeyinden taşlama yapınca pistonlar bloktan dışarı çıkacaktır.kapaktanda alınca mesafe iyice azalacaktır.nasıl olurda sibop yakalamaz bu araba? mantık dışı ilahi bir güç olduğu aşikar....

ufuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aynı düşüncedeyim abi.orjinal beyin enjektöre kac cc benzin göndereceğini söylüyor.sen bu beyine 1500 cc de taksan direk hortumda çeksen akacak benzinin aynı olması lazım.pompanın olması basıncı tamam illaki artıracaktır ama sen benzin açmazsan avansıda dinlemeden tabancayla yaparsan nasıl olurda headers olmadığı halde bu araba avans vurmaz.çok zenginde olan araba patırdama yapmaz benim bildiğim fakirde olan araba patırdama yapar.hatta neptune beyinde sırf kesicide patırdama yapsın siye redline da "cut fuel" seçeneği seçilirki patırdama yapsın. ilahi bir güç olduğuna inanıyorum ben bu saatten sonra sakın yanlış anlaşılmasın dalga geçmiyorum emeğe büyük saygım var. ama bunca insan bukadar para harcıyor 12,5 cr piston-ince conta-stage2 egzantrik-skunk2 emme yay şapka-supap alınıyor,hytech headers egzoz felan yapılıyor beyintakılıp ayar yapılıyor bu setuplarda benim diyen b16 alacağı güç taş patlasa 220 dir. buda belki yani. nasıl olduda bu güçler çıktı anlamadım. blok b18 bile olsa çok zor.

birde merak ettiğim blok yüzeyinden de taşlama yaptık demişsiniz.şimdi normalde blok yüzeyinden taşlama yapınca pistonlar bloktan dışarı çıkacaktır.kapaktanda alınca mesafe iyice azalacaktır.nasıl olurda sibop yakalamaz bu araba? mantık dışı ilahi bir güç olduğu aşikar....

kafanı yorma kanka boşver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaşılmıycak bişey yok aslında afr tam ideal olmaz belki ama araba yürür yani yürümez diye bişey yok.Afr yi aşırı bozup yürümesine engel olcak bir setup yok..Avansda vurmayabilir, stock b16 lara beyinden güzel avans veriyoruz. Bunda o avans yok orji beyinde. Yürümesine yürür ama çok sağlıklımı değil tabiki beyin bu setupda şart..

p28 yeterlidir hondatalı,ectuneli, neptuneli p28 gayet iyi olur.. aem gen2 iyidir fakat p28 de yetersiz değildir.Lisansız log alınmayan p28 li crome tabiki yetersiz olur..gen2 orjinal ateşlemenin yetersiz kaldğı yerde çok daha önemlidir. cop sistemle beraber ki bu da cidii güçler gerektirir 600-700 üzeri gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    estağfurullah ayhan abiyle zamanında dalga geçilmişti..sen ne anlarsın vtec ten git tofaş yap demişlerdi..oda yaptı işte beyin koymayı düşünüyoruz bakalım nasıl olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ARDA_E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşılmıycak bişey yok aslında afr tam ideal olmaz belki ama araba yürür yani yürümez diye bişey yok.Afr yi aşırı bozup yürümesine engel olcak bir setup yok..Avansda vurmayabilir, stock b16 lara beyinden güzel avans veriyoruz. Bunda o avans yok orji beyinde. Yürümesine yürür ama çok sağlıklımı değil tabiki beyin bu setupda şart..

p28 yeterlidir hondatalı,ectuneli, neptuneli p28 gayet iyi olur.. aem gen2 iyidir fakat p28 de yetersiz değildir.Lisansız log alınmayan p28 li crome tabiki yetersiz olur..gen2 orjinal ateşlemenin yetersiz kaldğı yerde çok daha önemlidir. cop sistemle beraber ki bu da cidii güçler gerektirir 600-700 üzeri gibi..
    buna yakın bi stupta kendi aracımdan bahsedicem 12.5 cr piston skunk2 egzantrik crower yay sapka hafifikrang 2.5 headers dc 60lık düz vardı avans tabancasıyla ayar yapıldı o timing catır catır avans vuruyodu arabam bırakın rollingi 60 ı gecemiyordum aracın içinden avans sesi duyuyordum.dediğim gibi masallah ustanıza aracınıza ben sadece öğrenmek için yazıyorum yannış anlaşılmasın olmaz olamaz böle bişi diye yazmıyorum

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CEP50 ile denedigimiz viteklere....ortalama....7-8 liralık malzeme koyduk (edelbrock emme kelebek 68mm,piston,conta s300 vs vs...) herşeyin en iyisini aldık...

cep50yi sanayide inceledim...

headers ve beyin yok adımdan eminim...ama egzantrik ne taktılar piston ne var krank ne var bilmiyoruz söylemiyorlarda....hatta antalyada çok dalgası oldu bundan sonra AYHANŞEN rektefiyeye verelim diye okadar parayı boşa harcamısız diye...

01ASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz bir vtec parası harcadık motora bu güçleri alabilmek için. buı adamlar 4 kişi S2000 geçiyorlarmış. Kprolu egzantrikli type-r geçiyomuş. umut git kafana sık lannn. intihar et
    boşa uğraştık desene kanka 200 hp için bi vti parası harcadık meğer işin sırrı burdaymış
    Alıntı ASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok iyi maşallah asulara...Adana'da bu ASU plakaların serisi sizde herhalde değil mi ?
    ASU SERİES UMUT ZİYAN

chare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

lan makat o kadar telefonda sordun cevapladım o kadar anlattım hala buraya yazmışsın boşuna kafa patlatma arabada beyin vs hiçbişey yok, ayhan usta da alper abide yalan söylücek, var olan bişeyi yok diyecek insanlar değil.

ama şu gerçek yürüyo işte uzay mekiği, ufo aracı, bilinmeyen ilahi bi güç olduğu kesin bunu kabullenmek gerekiyo.

bu iş biraz hırs, biraz azim ve emek işidir, ayhan ustanın başarısıdır. takdir etmek lazım..

firat_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu söylediklerin b16 için geçerli b18 veya 1.9 için degil

E.Güleç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpe® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öylesine basılmıştı s2000 le biraz tutunduk sadece..typer ile denediğimizde de arka çamurluğunda kaldık..videoları yok malesef.
    maşallah cep50 ye duyuyordum yürürünü ama;

dyno verileri hemen hemen aynı olan bir vtec imiz vardı (tekere verdiği,bg,tork vs) 230 lara kadar 2 boy rahat geçiyordu f/e/h lı typerı

yanlış anlaşılmasın ama dynoda bi hata olabilir mi fazla ölçmüş olabilir mi bilmediğim için soruyorum ?
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzozcu orta çağdan ejderha transfer etmiş galiba.birisi ona oksi asetilen nedir nasıl kullanılır biraz bahsetmeli..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler f/e/h lı typer la denemedik hiç..dyno da hata yok diye biliyorum.

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Distrubutorden rotara cekmişlerdir avans falan vurmuyodur

310 cc de cok büyük degl açıkcası regulator vardır ordan biraz yakıtı kısmıştır araba yürüyodur

yani okadar basit şeylerki bu işler hemen beyin olmadan nasıl oluyo falan yazmışsınz

Beyin olmadan stock motor B16 vtec turbo yaptık VAFC yi de bagladık 440 cc enjektoru taktık distrubutorden rotara cektik vafc den yakıtı ayarladık araba 2 yıl kırılmadan gezdi

çok abartılıyor bazen ufak şeyler

biri 100 tl harcar 200 hp yapar digeri 200 tl harcar 220 hp yapar

20 hp içinmi 100tl harcadık diecekseniz ozaman turbo yapcaksınız NA ugraşmıcaksınız

NA ugraşıcaksanız da evet o 20 hp içinde maalesef 100 tl fazla harcamanız gerekebilir
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burdada vardı o şekilde beyin vs olmadan deli gibi giden vti,kimse anlam veremiyordu öyle yürümesine kırılmış bişekilde yani çokda uzun ömürlü olmayabilir ..Sağlıklı olan 100k gidiyosa bu 15-20k gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Distrubutorden rotara cekmişlerdir avans falan vurmuyodur

310 cc de cok büyük degl açıkcası regulator vardır ordan biraz yakıtı kısmıştır araba yürüyodur

yani okadar basit şeylerki bu işler hemen beyin olmadan nasıl oluyo falan yazmışsınz

Beyin olmadan stock motor B16 vtec turbo yaptık VAFC yi de bagladık 440 cc enjektoru taktık distrubutorden rotara cektik vafc den yakıtı ayarladık araba 2 yıl kırılmadan gezdi

çok abartılıyor bazen ufak şeyler

biri 100 tl harcar 200 hp yapar digeri 200 tl harcar 220 hp yapar

20 hp içinmi 100tl harcadık diecekseniz ozaman turbo yapcaksınız NA ugraşmıcaksınız

NA ugraşıcaksanız da evet o 20 hp içinde maalesef 100 tl fazla harcamanız gerekebilir
    vallaha abarttığımız bişi yok benimki sadece merak..aracımı yaparken sitede bu işlerden anlayan hemde cok iyi anlayan kişilere sordum bu işleri stup ı sayınca beyin ne var diye sordu herkes..aracımı sattım yine vtec arıyorum elimde piston yay sapka egzantrik var kasnak var enjektör regülatör var vafc takıp yurutebilirmiyim aracı sağlıklı bişekilde veya stock beyinle..ben öle 220hp de istemiyorum yani 1 avuç arpayla maymun peşinde diilim yannış anlaşılmasın.şunuda söliyim bunları sadece öğrenmek amaçlı yazıyorum yannış anlasılmasın..tekrar arkadasların aracına masallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi aem ems gen2 dediler onu aldım bide sordum soruşturdum yani boş malzemede kullanmadım beyinide miami tayfuna verdim aracı satınca..sizin söledikleriniz bana anlatılan her tezi çürüttü yazılım cok önemli dendi bana bu aracı görüncede şaşırdım nasıl yürüyor diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi aem ems gen2 dediler onu aldım bide sordum soruşturdum yani boş malzemede kullanmadım beyinide miami tayfuna verdim aracı satınca..sizin söledikleriniz bana anlatılan her tezi çürüttü yazılım cok önemli dendi bana bu aracı görüncede şaşırdım nasıl yürüyor diye
    Şimdi şöyle yazılım tabiki önemlidir.Ben kendi arabamı atmosferik yüklemiş olsam ilk önceliğim bu olacaktır.O yüzden benden size tavsiye araba yapıcaksanız mutlaka p28 + s300 tarzı bir ecu almanızdır.

Fakat burda nasıl olurda yürür , nasıl olurda kırılmaz denilmiş o şekilde yorum yapıyoruz. Biraz benzin basıncını kısar, avansı kısar 4/4 lük olmasada yürür, kırılmaz. Yoksa tabiki standalone bir ecu ile çok daha sağlıklı olucaktır.Bunun zaten tartışması olmaz.Sadece benzin,ateşleme değil bir çok şeyden yararlanılır...

Aracın yürümesine engel durumlar örneğin ,

* 230 cc orjinal enjektörler ile 10-15 psi basınç bastınız belli bir devirden sonra araç fakir kalıp yürümeyi bırakın direk keser. Yani enjektör ve yazılım şart.

* 750 cc ,1000 cc enjektörü oem beyine bağladınız araç çalışmaz veya sürekli zengin çalışır yürümez. Bu durumu düzeltmek için yazılım şart.

İşde bu durumlarda araç kullanılmakta ısrar edilirse kırılma ihtimali çok yüksektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)