User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: E36 3.20i coupe ye ne yapalım

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefondan giriom kabataslak okudum sözüm geri hahaha
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _sinan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence listeye ae101 corollayıda eklemek lazım..
    1.6 gli na sahiptim sanmıyorum geçebileceğini
    .

ReßeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 1.6 araclara gecmek gecilmek kavgasi hic bitmedi bu arabalarda yazik sidik yaristirilcak diye kullanim zevki es geciliyor bu kadar hirs niye anlamiyorum...
    ///Mürüvvette endaze olmaz.

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 geçio geçio deyip, yolda görünce içine düşüyorlar... orada hiç düşünmüyorlar 1.8 mi 2.8 mi diye...

20 üzerinde yüksek meblalarda harcama yerine satıp daha hacimli ve buna bağlı olarak kuvvetli modeller tercih edilebilir bence...

Dostlarım kızmasın, şunuda eklemeliyim...

Aracınız yüksek donanım paketine sahip, ülkem koşullarında kusursuz denilebilecek bir araçtır... Böyle bir durumda birdaha öylesine bulmak zor olacağı için, olabilicek en orijinal ve sorunsuz modifiye yollarına başvurulabilir. Pirinç yolunda mevcut bulgurlarla vedalaşmamak çok önemli...

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın Şafak abi lakin işini bilen deneyimli kişiler tarafından yapılırsa sorun olucağını zannetmiyorum.

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konular devamlı açıldığı için ufak bir yazı yazmayı düşündüm bilgil abilerim kardeşlerim yanlış yazdıgım yerler varsa düzeltirse sevinirim.

http://www.techturkey.com/forum/atmo...ml#post2397954
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

oZaFaCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1.8 turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sesıne goruntusune bısey dedıgımız yok.bunlarda hem fıkırız.ben E36 fanatıgı oldugum halde kabul edıyorum motorun homurtudan ıbaret oldugunu. bu tarz tartısmalara gırmem, sanaldan da ıddaa da bulunmam ama bır gun yolun ızmıre duserse beklerım.tanısırız oturur muhabbetımızı eder sonra araclarımızı dostca denerız.
    kardesım yanlıs anladın sen benı, ben ole cocuk gıbı o gecer bu gecer muhabbetını sevmıyorum =) kahvenı cayını corbanı yıne ıcerız sorun degıl =)
    Bakım zamanı gidip de parçacıya "abi ordan 4 tane bosch buji versene" demeye utanırım, Allah düşmanımın başına vermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar olayı yıne 1.6 2.0 muhabbetıne getırmemek lazım, benım amacım arabayı atmosferık bıseyler yapmak, tabıkı yıpranmıs bır arac yılların yorgunlugu var, kımseyle de sıdık yarıstırma gıbı bı nıyetım yok sagdan yavas yavas gıtmeyıde bılıyorum veya torkunu kullanıp vıtes dusurmeden gazlamayıda, benım amacım arabayı yukleyıp her onume gelenle gazlamak degıl =) sadece cok keyıflı olan sürüşü daha da keyıflı hale getırmek ıstıyorum. 28 yapmayı cıddı cıddı dusunmeye basladım bu sıra. yada bı derecelı komple egzost ve chıple 28 e yakın bı guc elde edebılırım (yakın dedım hemen olurmu ole sey demeyın :P ). cevaplarınız ıcın tesekkur ederm.
    bu derecelıde devır cok oynak olabılıryor sanırım varmı tecrube eden bu araclar ıcın?
    Bakım zamanı gidip de parçacıya "abi ordan 4 tane bosch buji versene" demeye utanırım, Allah düşmanımın başına vermesin

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayal gormeyin hothach falan olmayaaan hicbir 1.6 e36 3.20i yi gecemez, gecemiyorda...
    vti ,vts,gti ıcınden gecıor 320nin.. denedık gorduk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e36 fanatıgı bırıyım hastasyım hala daha ararım duzgın bır coupe ama 1.6 palioyla 320 zorluorum ister ınanın ıster inanmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrdur arkadaşım, ama dikkat et allah korusun bişey olursa seni araçtan çıkarmak ıcın zorlanırlar .

Vti ların gecebılecegıne bende ınanıyorum ayrıca, onlara lafımız yok gönlümde ayrı yerlerı var o motorların =)

sinanaydogan
    Misafir
    Herkez 2800cc Çevir Deselerde Bu Motorun Ömrünü Kısaltması İle Birlikte Sürekli Aracın Arıza Çıkartmasına Neden Olur.Buna Şuan Bile Çok Rastlıyoruz Araçların Pistonlarını Aşırı Genişletmet Daima Sakıncalıdır 1600cc Bir Aracı 2000cc Yaparsınız Tabiki Ama 2000cc 2800cc Yapmak Sakıncalı Sonuçta Aracın Piston Yataklarının Bi Kalınlığı Var Bunu İncelttikçe Araçın Motorunun Ömrü Biter... Bunun Yerine Atmosferik Bir Uygulama Yapabilirsin. Anladığıma Göre Düşük Devirlerde Güç İsteyen Birisin Bunu Turbo İle Bu Özelliği Yitirirsin... Bunun Yerine Superchips,Dereceli Eksantrik,Headers,Komple 60mm Egsoz Sistemi,Hava Filtresi İle Tahmini 180-200 Beygirlik Bi Güç Alabilirsin Ama Bu Yetersiz Diyorsan Sana Tavsiyem Superchager Uygulamasına Başvurman Hem Düşük Devirleri Öldürmezken Yüksek Devirlerde Belirgin Güç Artışı Yaşarsın... Superchager Uygulaması Fazla Motorun Parçalarını Değişmesini Gerektirmeyen Bi Uygulamadır... Yine Seçim Senin Ama Yinede Söylediğim Gibi Piston Büyütme Düşünme...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e 36 kokpıtı surus zevkı motor sesı (6 sılındırlıler ıcın )coupe dekı tasarım durus aracın bakısı bir çoğu inşaat amelelerinde olsada bende yerı cok baska aractır 320 den 325 e 28 cevırılen yıgınla e36 var ve sorunsuz bınen arkdaslarımızda 5 6 gıbı bı rakam verılır yapılır ama ıyı dusun cok oynanmamıssa aracın satıp m3 almak cok daha mantıklı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinanaydogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkez 2800cc Çevir Deselerde Bu Motorun Ömrünü Kısaltması İle Birlikte Sürekli Aracın Arıza Çıkartmasına Neden Olur.Buna Şuan Bile Çok Rastlıyoruz Araçların Pistonlarını Aşırı Genişletmet Daima Sakıncalıdır 1600cc Bir Aracı 2000cc Yaparsınız Tabiki Ama 2000cc 2800cc Yapmak Sakıncalı Sonuçta Aracın Piston Yataklarının Bi Kalınlığı Var Bunu İncelttikçe Araçın Motorunun Ömrü Biter... Bunun Yerine Atmosferik Bir Uygulama Yapabilirsin. Anladığıma Göre Düşük Devirlerde Güç İsteyen Birisin Bunu Turbo İle Bu Özelliği Yitirirsin... Bunun Yerine Superchips,Dereceli Eksantrik,Headers,Komple 60mm Egsoz Sistemi,Hava Filtresi İle Tahmini 180-200 Beygirlik Bi Güç Alabilirsin Ama Bu Yetersiz Diyorsan Sana Tavsiyem Superchager Uygulamasına Başvurman Hem Düşük Devirleri Öldürmezken Yüksek Devirlerde Belirgin Güç Artışı Yaşarsın... Superchager Uygulaması Fazla Motorun Parçalarını Değişmesini Gerektirmeyen Bi Uygulamadır... Yine Seçim Senin Ama Yinede Söylediğim Gibi Piston Büyütme Düşünme...
    verdıgınız bılgıler ıcın tesekkur ederım, bende en son oyle bır karar almıstım(Dereceli Eksantrik,Headers,Komple egzos) bakalım kısmet bu yaz gecsn de ya m3 alıcam bazı arkadasların dedıgı gıbı, ya bı arazı aracı alıcam yada bunları yapıcam, turbo ısıne daha once bır japonla gırdım :=) ıstemıyorum artık. şunn elıne verdım bunun ıcınden gectım muhabbetlerınıde gectım ugrasmıyorum eskısı gıbı ben kendı zevkıme bakarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konunun uzerınden baya bır zaman gectı , ben arabayı 2.8 donusturdum, baya da yol yaptım herhangı bır sıkıntı yok sımdılık, manıfoltu ve gaz kelebegını m50b25 yaptım sıkıntısız yuruyorum ama onca zamandır hıc deneyemedım kımseyle vakıt yok para yok derken ısten eve evden ıse (2 km ) gıdıyorm neysekı bır gobek var arada canım sıkılınca gaza hafıf dokunuyorum arkası oynayınca sevınıyorum

2000 CC ıkende olan benzın kokusundan kurtulamadım bır turlu sadece :/

emoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun abı allah utandırmasın sen keyfını alıyosan sorun yok
    R.E.S

fastchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arka koltuğun altında kaplı olan kahverengi bir kumaş var o yerindemi bakın bizim 3.18de geliyordu benzin kokusu o halı koltuğun altın atoplanmış düzgünce serdik yerine geçti koku
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sen çekirdekten yetişme bi manyaksın belirtiyim dedim
    -Now-34 K 3862 E34 5.20 1996 CosmosSchwarz " Sumfang Edition "

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konular devamlı açıldığı için ufak bir yazı yazmayı düşündüm bilgil abilerim kardeşlerim yanlış yazdıgım yerler varsa düzeltirse sevinirim.

http://www.techturkey.com/forum/atmo...ml#post2397954

Şeyh Eray efendi derki: ''strok girmeyen bizden değildir''

320m olsa stroker yada supercharger düşünürdüm ...

edit:araç çoktan yapılmş yürüyor görmedim son mesajnı hortingen özafacan
    Recent Project: ''Sharky'' E36 323TI Turbo
    Daily Drive: Mini Countryman Diesel

aliburma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah diyelim o zaman. güle güle binmeye devam edersin inşallah. ben de iki ay kadar önce bir 320i aldım, öncesinde integra Vtec, ondan da önce vti'a biniyordum. gerçekten honda dan aldığım zevki bmw den alamadım, ayrıca bu kadar kısa zamanda hiçbir arabam için bu denli masraf etmedim, resmen beni yıldırdı ama ağır ağır gitmenin tadı da bir başkaymış gerçekten!!! senin de dediğin gibi (tabi ben daha yeniyim ve tam da yan olarak gidemiyorum ) bir iki göbekte gaza dokunup yengeç spec yapmakta ayrı bir zevk
    HONDA; KONFOR DA O'NDA ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)