User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: renk&ruhsat işleri ?

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post renk&ruhsat işleri ?

selam arkadaşlar..
    98 civici üstündeki çiziklerden dolayı boyatmak istiyorum..aracın orjinal rengi metalik grisi..benim yapmak istediğim 3 renk siyah&beyaz&moonrock..yada tekrar aynı renge boyatcam..

merak ettiklerim boyadan sonra ruhsata işletme işleri nasıl oluyor çok uğraştırıyorlarmı ? eğer çok fazla uğraşılmıyorsa aracın renginde değişiklik istiyorum..

sizce hangi renge boyatayım çok kararsızım ???

araç sedan gri renk standart..boyandıktan sonra renge göre jant far stop işlerini yapcam..araba siyah olursa sarı jant beyaz olursa sarı yada füme jant vs gibi..

sizlerinde farklı renk tercihleri varsa söylermisiniz ? yeşil turuncu mor gibi değil sade renkler..
    2000 A3 8L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ferhat boya yaptırdğığn yeden boya faturası alcaksın sonra muamele işlemleri yapan birini bulupğ ona verirsen o işlemleri halleder tekrar muyaneye falan girceksin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferhat boya yaptırdğığn yeden boya faturası alcaksın sonra muamele işlemleri yapan birini bulupğ ona verirsen o işlemleri halleder tekrar muyaneye falan girceksin.
    bu kadarmı yapılacak işler ? sadece faturasımı lazım işletmek için ?
    muaneyi aracı götürmeden yaptırabiliyoruz dimi ? renk değişikliği olduğu için illaki aracı görmelerimi gerekiyor yoksa sadece ruhsat yeterlimi ?
    birde ne kadar tutar bu işlemler ? boyaya 2 lira verip ruhsata 5 vercekmiyiz yoksa az bi miktar mı ben sadece yeni ruhsat ücreti verilcek diye biliyorum ?
    2000 A3 8L

Vtec-SEDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim arabam ruhsatta çift renk geçiyor.. gri-siyah olarak (kaput siyah simli olduğu için)

boyattıktan sona denildiği gibi boyacından tadilat faturası alıyorsun, muayeneye sokuyorsun arabanı götürmek lazım tanıdık olsa bile büyük ihtimal görmek isterler renk değişikliği için akabinde aracının bağlı olduğu trafik şubesine gidiyorsun ve aracın ruhsatına yeni rengi o şekilde işleniyor. (yaklaşık 50ytl kadar masrafı tutuyordu.)
    "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin.."

STeaM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    280 ytl 2 renk işletmek, bildiğim kadarıyla 2si 3ü 5i aynı bedel. 280 ytl dediğim rakam 2006 yılındaydı. (araç muayeneye girmeden) fatura şart.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ferhat bence moonrock veya 2007 hyundai sonata beyazı boyat cok sık durur diye dusunuyorum ikiside..+ruhsatta renk degisimi buyuk bi rakam diil,sezai abi yazmıs zaten..280-300 filan.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Vtec-SEDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ruhsatta renk değişimi için ben sadece 48-50 ytl gibi bir rakam ödedim. beykoz trafik şubesi.
    "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin.."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec-SEDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim arabam ruhsatta çift renk geçiyor.. gri-siyah olarak (kaput siyah simli olduğu için)

boyattıktan sona denildiği gibi boyacından tadilat faturası alıyorsun, muayeneye sokuyorsun arabanı götürmek lazım tanıdık olsa bile büyük ihtimal görmek isterler renk değişikliği için akabinde aracının bağlı olduğu trafik şubesine gidiyorsun ve aracın ruhsatına yeni rengi o şekilde işleniyor. (yaklaşık 50ytl kadar masrafı tutuyordu.)
    abi ben çift değil tek renk siyaha karar verdim tek siyah olacak araç..280 ytl çift renk için galiba tek olursa 50 60 mı. yani ruhsata sadece rengimi değiştiriyorlar yeni ruhsat veriliyor diye biliyordum ben ?

Alıntı STeaM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    280 ytl 2 renk işletmek, bildiğim kadarıyla 2si 3ü 5i aynı bedel. 280 ytl dediğim rakam 2006 yılındaydı. (araç muayeneye girmeden) fatura şart.
    teşekkür ederim..tek renk yapmayı düşünüyorum siyah renk kolay olacak o zaman..

Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferhat bence moonrock veya 2007 hyundai sonata beyazı boyat cok sık durur diye dusunuyorum ikiside..+ruhsatta renk degisimi buyuk bi rakam diil,sezai abi yazmıs zaten..280-300 filan.
    beyazdan vazgeçtim annem beyaz güzel olmaz siyah yaptır dedi..vtec olsaydı eğer beyaz güzel olurdu siyah camlar sunroof filan..

Alıntı Vtec-SEDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ruhsatta renk değişimi için ben sadece 48-50 ytl gibi bir rakam ödedim. beykoz trafik şubesi.
    benim araba ümraniyeye kayıtlı pek bi değişiklik olmaz zannedersem..

bu kadar kolaymıydı renk değiştirmek ve işletmek

anadolu yakası tanıdığınız işini güzel yapan boyacı varmı ? ocak şubat gibi okul tatil olduğu zaman vermeyi düşünüyorum arabayı..
    burda yakınızmıda bi yere sordum 7-20 gün arası olur işlere göre dediler bu kadar uzun sürüyormu ?
    2000 A3 8L

TT_BOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avrupa yakası için tanıdık varda anadulu tarafında hiç kimseyi tanımam 20 gün çok fazla bir süre bence 7-10 gün ideal sanırım kaporta işi yoksa

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun siyah diyelimde peki hangi siyah Mat siyah düşünürmüsün mat vernik ile.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moonrock gri olursa sanırım ruhsatta değişiklik yapmana gerek kalmayacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bizm araç muayeneye gitse koçan yetmezdi bağlamak için :P:P o nedenle gitmedi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TT_BOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupa yakası için tanıdık varda anadulu tarafında hiç kimseyi tanımam 20 gün çok fazla bir süre bence 7-10 gün ideal sanırım kaporta işi yoksa
    kaportalık işi yok ön tamponda ufak bi kırık var birde kapısında çok ufak bi göçük var onlar yapılıp boyanacak..
    bazı yerler 1 ayda olur diyormuş o kafama takıldı şimdi adamlar dedi bana 7-14 gün arası 2 haftada biter diye...acaba güzelmi yapılır yoksa kısa sürede olduğu için öyle fazla özenmeden boyayı atıpda arabayı mahvederlermi

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun siyah diyelimde peki hangi siyah Mat siyah düşünürmüsün mat vernik ile.
    normal bildiğimiz siyah düşünüyordum + cam filmi +cila

mat siyahda renk nasıl işlencek düz bi renk olmadığı için işletilmez belki..
    benim amacım hiç sorun çıkmasın o şekilde arabanın rengini değişeyim..muayenede filan olmaz derler başa bela sonra uğraş tekrar..

Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moonrock gri olursa sanırım ruhsatta değişiklik yapmana gerek kalmayacaktır
    gerçekten böylemi..ruhsatta M.GRİSİ diyo moonrock koyu gri aralarında gözle görülür derece fark var..
    rengi 1 kat açıltsak yada 1 kat koyulaştırsak belki gerekmeyebilir :S

valla bizm araç muayeneye gitse koçan yetmezdi bağlamak için :P:P o nedenle gitmedi...

beyazı istemedi bizimkile siyah-moonrock son kararımı verip arabayı okul tatil olduğunda vercem okul açılana kadar yetişir inş..
    2000 A3 8L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi araba eğer üzerinde macun yada düzeltme işlemi yoksa 4 günde sallaya sallaya çıkar
    boya konusunda gel yardımcı olayım. rengi vs seçme konusunda ve diğer işlemlerinde.

ameriCANmuscle
    Misafir
    bizim taksiden çıkmayı dha işletmedik sarı olarak geziyoz komple kaporta boyaya girdi ama

siz yüzeysel mi attıracaksınız boyayı yoksa kapı içleri,kaput bagaj içi de boyanıcak mı?

eğer yüzeysel ise en fazla 5 gün sürer ağırdan alırsa..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi araba eğer üzerinde macun yada düzeltme işlemi yoksa 4 günde sallaya sallaya çıkar
    boya konusunda gel yardımcı olayım. rengi vs seçme konusunda ve diğer işlemlerinde.
    aracın dışında bişey yok ön tamponda ufak bi delik var onun harici başka bişey yok ama bagaj kapı kaput tamponlarda çizikler var + kapı kolu çıta arka bagaj plakalığı vs..tümü boyanacak..
    arabayı siyah yaptırcam diyelim kapı içleri tekrar gri kalcak bi yere gidip kapıyı açtığımda dışı siyah içi gri çok kötü olur boyanmışken tam olsun istiyorum motor olmasada olur ama kapı içleri bagaj içerden üstü kaputun içi vs boyansın istiyorum..
    ama bütün bu işlemlerinde okul 15 gün tatil olduğu zaman yapılması lazım günü aşmaması lazım benim derdim bu.
    eğer hiç olmadı hazirana kadar beklenecek okul tatil olduğu zaman motor dahil boyaya verilecek..
    renkte kararımı vereyim bizimkilerede sorayım resim filan gösteririm renkleri beğendikten sonra konuşuruz hazırlama işlerini bilmiyorum.. ben moonrock yada parlak siyah istiyorum temizken güzel duracak bi renk..

Alıntı ameriCANmuscle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim taksiden çıkmayı dha işletmedik sarı olarak geziyoz komple kaporta boyaya girdi ama

siz yüzeysel mi attıracaksınız boyayı yoksa kapı içleri,kaput bagaj içi de boyanıcak mı?

eğer yüzeysel ise en fazla 5 gün sürer ağırdan alırsa..
    hangisi kısa sürerse onu yaptırmayı düşünüyorum şimdilik ama kapı içleri orj. kalırsa çok kötü olur caddede kapıyı açıyosun içi gri dışı siyah dalmaçyalı gibi gezilmez öyle
    eğer 10 15 gün arası olursa motor dahil yaptırcam ruhsat işleri kolaymış anlaşılan bi sorun olmaz inşallah..
    2000 A3 8L

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    moonrock yaptır bence ferhat güzel olur.

ayrıca 1-2günü dert etme,1-2gün okula arabasız gidersin

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyanmışken tampon ekleri alıp çıtalarıda iptal edersen çiçek olur=)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moonrock yaptır bence ferhat güzel olur.

ayrıca 1-2günü dert etme,1-2gün okula arabasız gidersin
    1 2 gün değil burdaki boyacı 7 - 14 arası dediği için kafama takıldı zaten..genelde sanayide filan uzun sürer işler şu gün veririz deyip bekletirler filan..okula zaten gitmiyorum doğru düzgün sınavlara gidiyorum sadece ama arabanın sanayide çok kalmaması lazım.

Alıntı Emre-G Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boyanmışken tampon ekleri alıp çıtalarıda iptal edersen çiçek olur=)
    ön arka ek alırımda bi renk tercihi yapsak

beyazı baştan eledi bizimkiler siyah yada orjinal kalsın diyolar..

araba vtec olsaydı eğr çok güzel olurduda 1,4 arabaya masraf edip ilerde fiyatı düşük satmasıda olacak boyadan sonra..ne yapsam acaba babam ne diyecek en önemlisi o.boyatma derse eğer paşa paşa binicem çiziklerle
    2000 A3 8L

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)