User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
110 sonuçtan 96 ile 110 arası

Konu: Xenon alıyorumda şimdi bi bakarsanız :)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merceksiz fara xenona bende karşıyım ama orjinalden merceksiz farlı xenonlarda var yani 400 tl ceza olayı bana uydurma geldi varsa resmi bir belge haber gösterilirse hepimiz seviniriz yoksa uydurma bir haberden öteye gitmez..

misal 2001 yılındaki volvo cx90 ların farları merceksiz bixenondur tabiki volvo güvenlikde dünya lideri bir firma onun mühendislik hesabını yapmışdır ama şimdi yolda polis çeviripde adama xenon var bu araçda mercek yok 400 tl ceza mı diyicek..

öyle bir yasa gelmesini çok isterim şahsen yollardaki göz katili araçlar bir nebze temizlenir ama böyle bir yasa çıkmadan polisin bilgilendirilip eğitilmesi şart.. yoksa merceksiz orjinalden bixenonlu bir aracada ceza kesmeye kalkarlarsa can sıkıcı olabilir..

bunun dışında artık çağıda takip etmek lazım merceksiz farlı araçlar içinde anti glare özellikli xenon ampüller üretiliyor konusunu açmışdım..

http://www.techturkey.com/forum/gene...on-ampulu.html
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merceksiz fara xenona bende karşıyım ama orjinalden merceksiz farlı xenonlarda var yani 400 tl ceza olayı bana uydurma geldi varsa resmi bir belge haber gösterilirse hepimiz seviniriz yoksa uydurma bir haberden öteye gitmez..

misal 2001 yılındaki volvo cx90 ların farları merceksiz bixenondur tabiki volvo güvenlikde dünya lideri bir firma onun mühendislik hesabını yapmışdır ama şimdi yolda polis çeviripde adama xenon var bu araçda mercek yok 400 tl ceza mı diyicek..

öyle bir yasa gelmesini çok isterim şahsen yollardaki göz katili araçlar bir nebze temizlenir ama böyle bir yasa çıkmadan polisin bilgilendirilip eğitilmesi şart.. yoksa merceksiz orjinalden bixenonlu bir aracada ceza kesmeye kalkarlarsa can sıkıcı olabilir..

bunun dışında artık çağıda takip etmek lazım merceksiz farlı araçlar içinde anti glare özellikli xenon ampüller üretiliyor konusunu açmışdım..

http://www.techturkey.com/forum/gene...on-ampulu.html
    abi şu merceksız bı xenon olayı nedır ? Bi- xenon sıstemı perde uzerınden yansıtma uzerıne dayalı bır sıstem. Mercek olmadan olması ımkansız. video vs varmı cok merak ettım o olayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi şu merceksız bı xenon olayı nedır ? Bi- xenon sıstemı perde uzerınden yansıtma uzerıne dayalı bır sıstem. Mercek olmadan olması ımkansız. video vs varmı cok merak ettım o olayı
    bi xenon olayını bilmem ama ilk nesil xc90 lar merceksiz bixenon du şimdi aklıma gelmiyor ama bir kaç modelde daha merceksiz bixenon vardı.. onun mühendisler hesap kitap bir sistem kullanmışlardır..

benim paylaşdığımı soruyorsan şayet adamlar xenon ampülün üstüne senin dediğin perde üzeri yansıtmalık bir parça takmışlar zaten anti glare ismi ordan geliyor.. ama benim paylaşdığım bixenon değil sonradan takma halojen xenon kitler için yapmışlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merceksiz adam takmış xenonu köye gidiyorum karşıdan geliyor sövmediğim ejdadı kalmadı ve çektim sağa geçmesini bekledim yoksa görünmüyordu yol . yapıyorlar bari ayar verdir elektrikçide taktırtığın gibi kullanma.
    YamahA Xmax 250 ABS

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brky33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden çıktı acaba bu haber kaynak nedir?
    burda sevdiğimiz bi polis abimiz dedi...

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2008 den beri monza marka 8000k kullanıyorum yağmurlu havalar dışında gece görüşü cok iyi

kutaskullar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu merceksiz farlara mas mavi "Çakma zenon" takanlara kesinlikle ceza uygulanması lazım..
    Ben uzun yolda önümde biri yoksa uzunlarımı yakıyorum oda benim kadar rahatsız olsun sonra, başkalarını rahatsız etmenin bi anlamı yok.
    İyi görmek isteyen merceklisini takar yoluna gider küfür de yemez yolu da iyi görür

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu merceksiz farda xenonlar benim niye hiç gözümü almıyo hayret ediyorum
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygulansa süper olur 400 çok tabi ama 77 yada 166 gibi bi rakam ideal en sevmediğim araba tipi merceksiz far a zenon hele bazıları projektör gibi oluyor tabelaları falan aydınlatıyor

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde merceksiz 8k fakat bana bir allahın kulu sellektör yapmadı 1 yıldır 1 araba yapmadı yani farlarım da ayarlı he ben ayarlattıkdan sonra içerdeki far ayarndan farları tuşla aşağı doğru biraz indiriyorum yinede küfür yemeyelim diye.

S1NAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kelvin değeri arttıkça görüşte ne yazık ki düşüyor. Merceksiz farlara xenon pek uygun olmuyor. He ayarlatılınca sıkıntı yok ama diğer türlü karşıdaki sürücüye ciddi sıkıntılar verebiliyor.
    The Best or Nothing

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    merceksiz farda ışımada normal xenona göre çok daha verimsiz..
    ışığın toplanıp bir noktaya verildiğini düşün birde ışığın toplamadan her yana saçıldığını düşün zaten göz alanda o kısmı..

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu açmayayım burada baya yetkili abiler var

Benim aracın farları merceksizdi, bu arada araç ep2. Şimdi ben mercekli fara geçiş yaptım bütün soketler falan değişti haliyle ampül tipi de değişti öyle ki yeni ampül alıp taktık. Şimdi ben xenon siparişi vericem internetten ancak h1 h4 h7 bunlardan hangisini sipariş vermeliyim. Bir de üst taraflar beyaz sisler sarı olsun istemiyorum, sisler için göz almayan xenon var mıdır?
    men dakka dukka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    farlarının ampül tipi ne oldu bunu öğren ilk..

ikincisi balast olarak türkiyede kaliteli bir marka kalmadı philips diye satılanlarında ben şahsen orjinalliklerinden şüphe ediyorum..
    philipsin halojende xenon kit üretimi varmış onu resmi kanada'daki satıcınsan öğrendim.. sadece xenon kitlerin satışının yasak olduğu ülkelerde haliyle satış yapılmıyormuş..
    kanada ve avusturalyada serbest mesela..

neyse bu kaliteli balast arayışım içinde yabancılarla baya diyaloglara girdim ve hepsi ağız birliği etmişçesine tek bir marka söyledi Hylux firması.. bu firma çinin en büyük bixenon ve halojen xenon balastı üreten firmasıymış..

philipsin fason üretiminide bunlar yapıyormuş.. zaten philipse ürettikleri balastları kendileride üstünde philips etiketi olmadan satıyorlar.. ama türkiyede bu markayı getiren yok bildiğim kadarı ile birde çakması çok orjinalini almak için doğru satıcıyı bulmak gerekiyor.. ben buldum misal vericem haftaya siparişi.. 50watt luk ballast sipariş edicem..

ampüle gelince gene baya araştırma yapdım çinin en iyi ve en büyük ampül üreticisi cnlights diye bir firmaymış.. en kaliteli bunlar üretim yapıyormuş..

bunlarında 50wattlık balastlar için 45 waatt lık xenon ampülleri varmış bu ikili bir araya geldimi şahane bir ışıma yaratıyormuş..

mercek varsa güzel bir far ayarı ilede karşıdakinin gözünüde almaz.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farlarının ampül tipi ne oldu bunu öğren ilk..

ikincisi balast olarak türkiyede kaliteli bir marka kalmadı philips diye satılanlarında ben şahsen orjinalliklerinden şüphe ediyorum..
    philipsin halojende xenon kit üretimi varmış onu resmi kanada'daki satıcınsan öğrendim.. sadece xenon kitlerin satışının yasak olduğu ülkelerde haliyle satış yapılmıyormuş..
    kanada ve avusturalyada serbest mesela..

neyse bu kaliteli balast arayışım içinde yabancılarla baya diyaloglara girdim ve hepsi ağız birliği etmişçesine tek bir marka söyledi Hylux firması.. bu firma çinin en büyük bixenon ve halojen xenon balastı üreten firmasıymış..

philipsin fason üretiminide bunlar yapıyormuş.. zaten philipse ürettikleri balastları kendileride üstünde philips etiketi olmadan satıyorlar.. ama türkiyede bu markayı getiren yok bildiğim kadarı ile birde çakması çok orjinalini almak için doğru satıcıyı bulmak gerekiyor.. ben buldum misal vericem haftaya siparişi.. 50watt luk ballast sipariş edicem..

ampüle gelince gene baya araştırma yapdım çinin en iyi ve en büyük ampül üreticisi cnlights diye bir firmaymış.. en kaliteli bunlar üretim yapıyormuş..

bunlarında 50wattlık balastlar için 45 waatt lık xenon ampülleri varmış bu ikili bir araya geldimi şahane bir ışıma yaratıyormuş..

mercek varsa güzel bir far ayarı ilede karşıdakinin gözünüde almaz.
    valla güzel söylüyorsun da, bu markaları hiç duymadım açıkçası. Türkiyeden hangi firmaları önerirsin?
    men dakka dukka.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)