User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Rover 200vi Far Modifiyesi

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Rover 200vi Far Modifiyesi

İzninizle muhtemelen dünyada sayılı bir modifiye işleminin konusunu açmak istiyorum. Araştırabildiğim kadarıyla yapılanın dünyada bir eşine daha rastlamak oldukça zor. Rover 200vi aracıma İlker Kemal BİKEÇ tarafından uygulanan, son kasa Audi A6 ve A8'lerden çıkan bi-xenon mercekler. Bu modifiye benim için zorunlu oldu. Sebebi ise, aracın üstündeki orjinal farlardan sağ taraftakinin, şehir içinde meydana gelen ufak bir kaza sonucu kırılması, kasko firmasının yetkili hızlı onarım servisinin "soldan direksiyonlu" bir Rover 200 farı bulamaması, kişisel araştırmalarım sonucu benim de yan sanayi, sıfır olarak "soldan direksyionlu" versiyonunu bulamamam, ve çıkma fara o paraları verene kadar modifiye yapmaya karar vermemle şekillendi. Şunu söyleyebilirim, eskiden mum ışığında araba sürüyormuşum geceleri, şimdi ise gündüz kıvamında, selektör dışında uzunları kullanma ihtiyacı bile duymadığım farlara kavuşmuş durumdayım.

Fotoğraflar:

Emrah bakışlı far desenim

Yeni far desenim

Modifiye sonrası farların görünüşü

Bu vesileyle tekrardan, gece uçuşlarımı gündüz gözüne çeviren İlker Kemal BİKEÇ'e teşekkürlerimi sunarım
    öyle işte.

TaYFuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maliyetin ne kadar olduğunu merak ettim doğrusu?
    SKoDA SuperABC şemsiyeli...........

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaYFuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliyetin ne kadar olduğunu merak ettim doğrusu?
    net fiyat vermem ne kadar doğru olur bilemiyorum, ancak hatırı sayılır bir bütçe ayırdığımı söyleyebilirim.
    öyle işte.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden ilanlarında fiyatlar genellikle 500-600 tl arasında

edit : farların aydınlatması iki farklı araç gibi olmuş resmen. akşam yola bakma çabasından gözleriniz bozulmamış iyi ki

far içlerini boyatmasanız daha güzel olabilirmiş böyle çok koyu olmuş aracın ön görüntüsü
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahibinden ilanlarında fiyatlar genellikle 500-600 tl arasında

edit : farların aydınlatması iki farklı araç gibi olmuş resmen. akşam yola bakma çabasından gözleriniz bozulmamış iyi ki

far içlerini boyatmasanız daha güzel olabilirmiş böyle çok koyu olmuş aracın ön görüntüsü
    Far içini siyah seviyorum, bir de sinyallerin turuncusu iyice ön plana çıktı bu şekilde, turuncu-siyah uyumuna da hastalık derecesinde takık bi adamım aslında, düşünmedim de değil far içini krom bırakmayı, ama sol far 16 yaşında, sağ far 1-2 aylık olunca, içinden ne çıkacağı muallak olduğundan siyaha boyamak görüntüyü kurtarmak adına kesin çözümdü benim için.

Yola bakma konusunda da, araba uzun yolda, şehir içinden çok kullanıldı. Eskiden uzunlarla bile önümü göremezdim, kenardaki reflektörleri takip ederek yolu okurdum, önüme aniden x bir şey çıksa durmayı geçtim, görme ihtimalim bile yoktu, şimdi otobanda 200'le zifiri karanlıkta uzunları açmadan rahat rahat bütün yolu görerek seyredebiliyorum. Sözün özü, aradaki fark öyle böyle değil
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)