User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Bu parkları camlarından nasıl ayırırım ?

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maket bıcağını ısıtıp alt ve yan tarafını açtım, yalnız diğer yan tarafı ve üst tarafın eklem yerleri dış plastiğin içinde kalıyor oralara herhangi bir cisim ile yaklaşmak mümkün değil , ancak sıvı ile ulaşabilirim . Nasıl yapacağım bilemedim.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resim görmek lazım tarifden anlamadım
    BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ' PDR DENT REPAİR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar fotoğraflar geldi, falçata girmeyen yerleri ne ile açacağız?. Bir sıvı iş görmeli şuan mecburen

İlk üç fotoğraftaki yerleri falçatayı ısıtarak açtım. Ama diğer yerleri nasıl yapacağım bilmiyorum.Eski parklarım güneşten kavrulmasından dolayı galiba tornovida ile kastırarak açmıştım bunlar çok sağlam tutturulmuş açılmıyor.

RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağlam bir tele L şeklini verip kızdırıp araya bir delik açarak girip kızgınken kaydırsan olurmu sence?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulaşamadığın yerleri arka kısımda kalacak şekilde kasadan kesebilirsin cama zarar vermek istemiyorsan.
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlam bir tele L şeklini verip kızdırıp araya bir delik açarak girip kızgınken kaydırsan olurmu sence?
    Aynen bende öyle düşündüm dün akşam şimdide sen demişsin demek ki bu iş olur. Olma ihtimali yüksek.

Alıntı Etu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulaşamadığın yerleri arka kısımda kalacak şekilde kasadan kesebilirsin cama zarar vermek istemiyorsan.
    Kasayı kesersem sonrasında eskisi gibi sağlam yapıştıramam ki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kasayı kesersen karbonat ve japon ikilisiyle tekrar eski sağlamlığında yapıştırırsın ama sen bence diger dediğim yöntemi düşün imkansız yoktur

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dremel setiyle uygun bir alandan keserek karartma işlemi yapıldıktan sonra yapıştırmak en mantıklısı çünkü bu ürünlerde silikon conta tarzı yapıştıcı kullanılmıyor ısı yöntemi ile plastikler birbirine kaynatılarak yapıştırılıyor yani kırmadan ayırmak mümkün değil..kolay gelsinn..

Mikrop_Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi dremel seti al onun içinde birsürü kesim yapmak için çeşitli uçları mevcut birleşim yerinden kesip açabilirsin hatta ucu veya kesecegin yerleri biraz ısıtırsan kırmadan yapabîlirsin

S.Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kloroform denilen pleksiglas kaynağı kullanılmış yanılmıyorsam. Kutu harf tabela sistemlerindeki ile aynı yani. Sökmek için tek çare dremel gibi görünüyor.
    1997 Fiat Uno Stock = Düldül'ü Harika

By Piston Garage
    Body Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğiniz gibi olacak galiba dremel almak lazım artık. Çünkü hiç bir türlü o araya giremiyorum.

S.Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bu gün dükkada benzeri bi olayla karşılaştım (reklamcıyım) kurumsal bi firmanın tabelasındaki harflerin ledlerini değiştirecektim ve birde baktım harfler yapıştırma değil, sevdiğim bi abimiz&ustamız var onu aradım danıştım. "ısıyla eritip yapıştırmışlardır ısıtarak ayır" dedi. isterseniz bi deneyin derim. en azından dremel izinden kurtarır sizi
    1997 Fiat Uno Stock = Düldül'ü Harika

By Piston Garage
    Body Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu gün dükkada benzeri bi olayla karşılaştım (reklamcıyım) kurumsal bi firmanın tabelasındaki harflerin ledlerini değiştirecektim ve birde baktım harfler yapıştırma değil, sevdiğim bi abimiz&ustamız var onu aradım danıştım. "ısıyla eritip yapıştırmışlardır ısıtarak ayır" dedi. isterseniz bi deneyin derim. en azından dremel izinden kurtarır sizi
    Peki ne tür ısıtma şekli ? . Isı tabancası ile mi ? yoksa sıcak tel ile ayırma mı .

Dün sıkıntıdan, parklara bakayım dedi l şeklinde demir sekmanı şekillendirdim. Mutfak ocağında kızartıp kızartıp araya girdim. Bu şekilde 2cm kadar ilerledim ama bi ısıtma ile 3mm filan ilerliyorum . Soğuyunca da çıkarmak işkence oluyor. Aklıma havya geldi, fakat L şeklinde uç var mı? ben bulamadım. Acaba yaptığım L demir sekmanı havyanın ucuna telle sağlam bağlasam sürekli sıcak kalıp işlem yapabilir miyim ?.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ne tür ısıtma şekli ? . Isı tabancası ile mi ? yoksa sıcak tel ile ayırma mı .

Dün sıkıntıdan, parklara bakayım dedi l şeklinde demir sekmanı şekillendirdim. Mutfak ocağında kızartıp kızartıp araya girdim. Bu şekilde 2cm kadar ilerledim ama bi ısıtma ile 3mm filan ilerliyorum . Soğuyunca da çıkarmak işkence oluyor. Aklıma havya geldi, fakat L şeklinde uç var mı? ben bulamadım. Acaba yaptığım L demir sekmanı havyanın ucuna telle sağlam bağlasam sürekli sıcak kalıp işlem yapabilir miyim ?.
    Elektronikçilerde farklı farklı havya uçları var. büyük elektronik malzeme satan bir yerde işlemine uygun uç bulabilirsin. L demiri kaynatip onla da yapabilirsin ama uğraşma git uç al derim. Bu dramel set gibi lehim uçları var çeşit çeşit.
    İstanbula yolun düşerse karaköy taraflarında rahatlıkla bulabilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)