User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ae101 Kapı Menteşe Pim Boşluğu

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Ae101 Kapı Menteşe Pim Boşluğu

Geçenlerde fark ettim kapıyı kapatırken ses farklı çıkıyor. Yani doğru tok sesi yok kütür patır kapanıyor bi baktım kapı boşlaşmış.

Ön iki kapıda da var, bu pimleri nasıl değiştirebiliriz ? baktım altlı üstlü geniş kafası var çıkmayacak gibi. Daha önce değiştiren var mı ?.
    İletiyi düzenle
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanla olan aracın yaşıyla ilgili şeyler.
    tamiratında senlik bi durum yok, kaportacıya ver yapsın.kapı ayarın daha çok bozulur yapmaya çalışırsan.
    tornaya falan gidiyor, pim çakılıyor. muhtemelen diğer kapılarda da vardır hepsini yaptır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim aracımın çoğu sorunları ile kendim uğraşmayı seviyorum ve çoğu tamiratını ben yapıyorum. Bu konuda da bilgilenip yapmak istiyorum, parçayı çıkartıp ben tornaya götürebileyim yani .

Araştırdığım kadarıyla reno grubundaki araçların pimleri çıkıyor ama toyotanın ki çıkmıyor menteşe ile değişiyor diyorlar
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim aracımın çoğu sorunları ile kendim uğraşmayı seviyorum ve çoğu tamiratını ben yapıyorum. Bu konuda da bilgilenip yapmak istiyorum, parçayı çıkartıp ben tornaya götürebileyim yani .

Araştırdığım kadarıyla reno grubundaki araçların pimleri çıkıyor ama toyotanın ki çıkmıyor menteşe ile değişiyor diyorlar
    bende severim ama bazı şeyler tamamen ustalık istiyor.
    onu kendin kilit'in bağlandığı yerden ayarlarsın, rahat kapanır sesde yapmaz ama dediğim gibi kapı aşağıda kalır buda görseli bozar.
    varsa sitede kaportacı yazar nasıl yapman gerektiğini.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel beyler, kaportacıya gitmeye vakit bulamadım .

Acaba pimi kesip çıkartsam aynı boyutta ve kalınlıkta farklı geçen pimlerden taksam sorun olur mu ?

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Menteşe pimleri delikli pimlerden yapılıyor yani yuvasına çakıldığında yay gibi dışarıya açma yapar baskı uygular.Menteşe boşluk yapmışsa hem pimden hemde yuvadan yemiştir direk pimi çıkartıp yenisini çakarsan yine boşluk olması kuvvetle ihtimal.

Menteşelerin sökülüyorsa işin kolay pimlerin geçtiği yuvayı önce 7.5 mm. yada 7.7 mm. matkapla deleceksin sonra m8 rayba alıp deliği 8mm. e rayba ile büyüteceksin.Daha sonra 8 mm. kalınlığında civa çubuğu alıp istenilen boyda keseceksin kestiğin civa çubukların başına 6-7 mm boyunda tornada tırtıl çekip (0.2 - 0.3 şişirsen kafi) menteşenin yuvasına bu pimi çakacaksın.

Menteşe revizyonu bu şekilde yapılıyor.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Menteşe pimleri delikli pimlerden yapılıyor yani yuvasına çakıldığında yay gibi dışarıya açma yapar baskı uygular.Menteşe boşluk yapmışsa hem pimden hemde yuvadan yemiştir direk pimi çıkartıp yenisini çakarsan yine boşluk olması kuvvetle ihtimal.

Menteşelerin sökülüyorsa işin kolay pimlerin geçtiği yuvayı önce 7.5 mm. yada 7.7 mm. matkapla deleceksin sonra m8 rayba alıp deliği 8mm. e rayba ile büyüteceksin.Daha sonra 8 mm. kalınlığında civa çubuğu alıp istenilen boyda keseceksin kestiğin civa çubukların başına 6-7 mm boyunda tornada tırtıl çekip (0.2 - 0.3 şişirsen kafi) menteşenin yuvasına bu pimi çakacaksın.

Menteşe revizyonu bu şekilde yapılıyor.

Abi çok iyi anlatmışsın çok teşekkür ederim kafamı kurcalıyordu bu iş, şimdi çok basite indi çok şükür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)