User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: h15 led-xenon-bi xenon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

h15 led-xenon-bi xenon

Arkadaşlar Golf 7 aracımın uzun farları halojen h15. Ben bunu xenon yada led e çevirmek istiyorum,selektör performansı gerçekten çok kötü amacım bunu iyileştirmek. Cree led adı altında 20 25 ledli ampüller satılıyor bunların aydınlatması çok zayıf. Son zamanlarda h15 led buldum ancak Golfte farı bi aparatı var ona takıp far tasına oturtup çeviriyorsunuz ve kitleniyor,kitlendiğinde farın bacaklarına iletken kısımlar denk geliyo ve akımı alıyor. Ben bu led ampülden takarsam bu şekilde bacakları olmadığı için akımı alamayacam ve far yanmayacak. Ledin balastına bağlayacağım akımı nasıl elde edebilirim ?

https://www.youtube.com/watch?v=bcR9gqp0uLk Bu ledin videosu.

Kısa farlarımda h7 var,onunda ledini alsam yine aynı sistem akımı alamıyorum,takıp çevirmeli bir yapısı var. Yardımcı olabilecek olan var mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=IsQFEhc-KPw h7 için kullanabileceğim ledin videosu.

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. videoda sana h7 ampülün erkek fişinide veriyorlar. Böylelikle araç üzerindeki dişi fiş ile direk bağlayabilirsin. İlk videodaki ampülü görmedim ama aynı mantık muhtemelen. Ki far tasında herhangi bir güç veya şase yoktur.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

mehmetugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracımda normalde uzunlar halojen h7. Ben de selektör performansı için tanesi 4000 lm olan led far aldım. Selektör performansı çok iyi ve şoke edici ancak zifiri karanlıkta halojene göre daha kötü aydınlatıyor.
    Farın tasına oturtulup çevrilmesine gelirsek farınızın fotosunu buraya yüklerseniz aynısına uygun led farı internetten kolayca bulabiliriz diye düşünüyorum.
    Kısa farlarınız mercekli değilse led far karşı tarafı aşırı rahatsız eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımda normalde uzunlar halojen h7. Ben de selektör performansı için tanesi 4000 lm olan led far aldım. Selektör performansı çok iyi ve şoke edici ancak zifiri karanlıkta halojene göre daha kötü aydınlatıyor.
    Farın tasına oturtulup çevrilmesine gelirsek farınızın fotosunu buraya yüklerseniz aynısına uygun led farı internetten kolayca bulabiliriz diye düşünüyorum.
    Kısa farlarınız mercekli değilse led far karşı tarafı aşırı rahatsız eder.
    Hocam hangi ürünü aldınız video çektiniz mi performansı görebilir miyiz ?

Far tası bu şekilde,öncelikle uzunlara bi-xenon etkisi vermesi için düşünüyorum kısaların göz alması benimde aklıma geldi açıkçası o yüzden önce uzunlarda deneyeceğim. Ama kiti aldığımda anlattığım gibi herhangi bi soket yok araçta. Ampülü far tasına oturtup kitleyince ampülün bacaklarına denk gelen yere bir fiş gibi bişey koymuşlar ampül direk ordan akımı alıyor. Benim akımı ledin balastına vermem lazım nasıl vereceğim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://m.ebay.com/itm/12V-24V-80W-80...=1753753245016
    Bendeki bundan ama h15 için bu üründen yok. 90 dolar civarında daha iyi bir ürün var. H15 led diye aratınca çıkıyor. Led alırken mutlaka lm değerine dikkat edin. 3000 lm den aşağısı sadece ışık olarak yanar ve yolunuzu aydınlatmaz. H15 olarak satılan üründe bahsettiğiniz akımın alınacağı yere uyan fişi mutlaka düşünmüşlerdir. Uyumsuzluk olacağını sanmam.
    Video ekleyemiyorum şu anda ancak bir önceki mesajımda yazdığım üzere yol aydınlatması halojenden kötü çünkü ampul üzerindeki ledler iki tarafta olduğu için reflektörler ışığı yola toplayamıyor. Ampul barzo gibi her tarafı aydınlatıyor. Ayrıca far çok hızlı yanıp söndüğü için şimşek etkisi yaratıyor.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim,1.5 yıl önce almıştım zaten cree denilenden hüsrandı tabiki sonuç
    Çinli bir arkadaşa mail atarak taciz ediyorum(sağlam ampülcü) daha cevap vermedi ama 9600lm'lik h15 ürettirebileceğimize inanıyorum

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    H15 ampülü aftermarket üretmek çok zor çünkü ampül soketli değil
    Çevirince giren 3 tırnaklı sistemi var mantıken o tırnaklara ilk balast bağlayıp sonra ampüle çıkış vermesi lazım
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin videonuzu biliyorum cree led takmıştınız google da selektör yaptırıyordunuz Runstreet e mi mesaj atıyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far tasına giren bir soket var 8 tane kablo geliyo o soketten ölçüp uzun fara giden kabloları bulup direk oradan akım alıp kite bağlamayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sadecefatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far tasına giren bir soket var 8 tane kablo geliyo o soketten ölçüp uzun fara giden kabloları bulup direk oradan akım alıp kite bağlamayı düşünüyorum.
    Öyle birşey yapmanız hayal
    Bence ilk h15 ampülü söküp sistemi anlayın sonra olmayacağını anlarsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    h15 ampülü söküp baktım ama en kolay anlattığım şekilde oluyor onun haricinde akım alınabilecek bir yer yok,göremedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki ampülü nereye tutturcaksınız ?
    Çünkü ampül çevirince çıkan 3lü soket tutuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 7 için konuşuyorum,ampulun bacakları tutmuyor. Ampulun çevresınde kı metal tırnaklar metal kısım tutuyor şöyle göstereyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://m.ebay.com/itm/H15-90W-PHILIP...256?nav=SEARCH
    Metal bacaklar bu üründe mevcut. Fiş kısmı fotoğraflarda yok ama satıcıya mesaj atarak sorabilirsiniz.

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Mehmetmert'in taktığı creelerden biri bende denemek için gönderdi

400 lm tanesi std halojenlere göre çok çok kötü, ama şimşek etkisi var halojen yetişemiyor resmen, yarım saniye sonra parlıyor halojenler

Konuyu bende takipteyim Konya'dan bi abimiz var runstreet ile bolca alışverişi olan 9600lm'lik ürettirebilirmiyiz diye mesaj attı, cevap bekliyoruz

Hatta üretmeleri için baskıyı şöylede artırabiliriz şuanda sanırım 9600 lm çıksa alacak 3 kişiyiz kişi sayısı artırıp adamları mesaj bombardımanına tutabiliriz

400lm lik ampül standart halojene göre boyut olarakta baya küçük

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin videonuzu biliyorum cree led takmıştınız google da selektör yaptırıyordunuz Runstreet e mi mesaj atıyorsunuz
    -Evet hemde 1.5 yıl önce 75 dolara almıştım onları gerçi o zaman dolar bu kadar pahalı değildi
    -Evet runstreet,bayağı taciz ettim ama olumlu veya olumsuz bir geri dönüş alamadım,Canerde yazmış zaten onlarda tacize devam
    -Zaten uzunları çözebilsem kısalar ve sislerede direkt alıcam,kodlama ile(mesela farlar kapalı) sellektör atıldığında Sisler+kısalar+Uzunlar şeklinde bile kodlayabiliriz(fullledleonlar böyle).Yani yapıcak çok şey varda önce almışken adam akıllı bir ampül bulmak lazım.

*Montaj olarakta benim aklıma şöyle geliyor;
    1.h7 ampülü h15 ayaklarına oturtacak bize göndericek,Bizde giden kablolardan balastına giriş yapıcaz sizinde dediğiniz gibi...

2. olarakta bu şekilde bize göndericek biz giriş yapıcaz,ama farın içinden bu girişleri nasıl yaparız nasıl yapamayız bilmiyorum.Farı söksek bile olurmu düşündürüyor insanı.Kablo girişlerini yapsak bile ampülü nasıl sabitleyeceğiz muamma olmaz diye birşey yok tabiki...Elbet birisi sesimizi duyacaktır,sonuçta para kazanılmayacak şey değil üretirler diye düşünüyorum.Zaten arıza yakma yakmama gibi bir derdimiz yok istediğimiz voltaj değerini göstererek arıza işini kolaylıkla çözeriz kodlamayla.
    Kısaca şu an ampül bulmamız lazım onu bulsak gerisi gelcek

Bi-xenon mercek taktırmayı düşündüm;
    1-Mercek takılınca araba telekoskop balığı gibi birkaç örneğini gördüm sevmedim..
    2-Kaliteli d3s ampül balastla falan 1000liralara yaklaşıyor,üstüne az daha ekleyip replika u led alınabilir.Gerçi replikalarada ısınamadım bir türlü
    3-Birde farları değişik birşeylemi yapıştırmışlar bilmiyorum kime sorsam bizim farları açmaya yanaşmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bu ürünü buldum bende Philips led diyorlar bi 40 watt birde 50 watt ı var iki versiyon yanılmıyorsam. Bağlamayı anca dediğim gibi far tasına gelen kablolardan akımı yapabiliriz diye düşünüyorum başka ihtimali yok gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası 400 lm bunları takacağıma sarı halojenle gezerim,5 metre önü aydınlatır anca bunlar,para harcamaya bile değmez bana kalırsa telefon flashı gibi aydınlatması var

Runstreet e yazalım bi metin hazırlayıp gönderelim. Böyle bi ürün çıkarsa bence kesinlikle 3 kişiden çok daha fazla alan olur. Yanılmıyorsam BMW 2 serisi,3 serisi halojen farlarında da h15 kullanılıyor. H15 başka güçlü led ve xenon yok. Anca böyle 400 500 lm ampüller var. Farlarını güçlendirmek isteyenler bizim gibi bu 9600 lm h15 lerden alırlar başka alternatif bir ürün yok çünkü. Orjinal Osram H15 100 liradan aşağı değil. Üstündeki ampüle 100 lira verene kadar 180 verilir led alınır,hem daha estetik hem daha iyi aydınlatır hem selektör etkisi çok çok iyi olur.

Bunun H15 i olacak işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir metin hazırlayıp gönderelim,bir iki golf platformunada yazarız böyle böyle almak isteyenler haber versin diye toplu alım olursa Run kardeşimizin işine daha çok gelir 3-5 kişiyle uğraşmak istemiyor gibi Ki toplu alım olacağını düşünüyorum,başka alternatifi oluru yok replica fardan ve mercek modifiyesinden başka.

Aynısını yemin ederim bende düşündüm Kısa,uzun ve sisleri led yapıp hepsini selektöre bağlamak.. 28800 lm yapıyor,dağı taşı aydınlatır selektör yapınca Artık hiç olmazsa sislere h11 led alıp selektöre bağlamak var aklımda ama çok işlevsel olmayacaktır diye düşünüyorum. Ampülün daha yukarıda olması lazım öndeki aracın görebilmesi için.

H7 ampülü H15 ayaklarına oturup gönderirse parklarımız ve gündüz farlarımızı kaybetmiş oluruz. Hadi gündüz farları önemli değil ama parklar iptal olur tek devre ampül olursa. Anca H4 ampülü H15 bacaklarına oturtup gönderirse olur. H4 çift devre çünkü. Kısa hüzme bacağına parkları uzun hüzmeye uzunları bağlarız diye düşünüyorum.Birde şöyle birşey var.. H15 ampül çift devre uzun,park,gündüz farları yanıyor. H15 ampülün üzerine 12 V 15/55 Watt yazıyor. Gündüz farları parklara oranla güçlü yanıyor. Parklar kısık yanıyor. Biz H15 led bulursak bile bu park,gündüz farı işi biraz karışıyor. Gündüz farı, ampülün içindeki iki devrede de kısık olarak yanıyor,park küçük olan devrede yanıyor sanırım. Şimdi aldık taktık diyelim,parklarda az akım gündüz farlarında çok akım mı gelecek balasta ? Bu durumda ledler,balast falan yanabilir mi ? Yada 12V sabit geliyor ampüldeki 15 ve 55 watt durumundan dolayı kısık yüksek yanabiliyorsa normal ampül. Lede 12V geldiği zaman gündüz farları yandığı zaman 12V sürekli gelecek ve uzunlar sürekli yanacak. Gündüz farlarını teypten kapattık diyelim ama parklara bişey bulmak netleştirmek lazım. Az akım mı gelecek çok akım mı gelecek parklar yanacak mı yanmayacak mı.. Bilmiyorum anlatabildim mi biraz karışık oldu ama

Bağlantı konusunda geçen hafta ampülü söküp iyice bir inceledim farın içinden orjinal farda olduğu gibi akımı almamız çok çok zor,uğraşmaya farı yerinden sökmeye değmez.Akımı alabilsek bile alan kısıtlı olduğu için kablolamayı çok sağlam yapamayız ve ısınır sorun çıkarır. Hemen far tasının üstünde görünen kısımda ortada bir soket geliyor,8 kablolu,ölçüm yapıp direk bu sokete gelen kablolardan balasta giriş yaparız. En temiz kolay ve sağlam bu olur herhalde.

Yada şöyle bir ürün var 10 dolara aliexpress te,H4 gibi çift devreli bi led alıp buna oturtsak nasıl olur yapabilir miyiz ?

Şöylede bir durum var,H4 ile H15 in bağlantı dişleri benziyor,direk H4 de uyabilir o yuvaya,akım vermek sorun olur sadece.Elinizde H4 ampül varsa bi H15 i söküp takmayı deneyin oluyorsa işimizin yarısından çoğu bitmiş demektir Benim elimde H4 yok o yüzden deneyemedim. H4 de çift devre ve ampül çevresinde sabitlemek için üç tırnak var,H15 de çift devre ve onda da üç tırnak var.Tırnak yerleri tutabilir bi deneyin varsa.

Bi-xenon mercekli halojen mk7 fotoğrafı varsa elinizde banada gönderir misiniz merak ediyorum nasıl durduğunu çok aradım ama bulamadım..

Birde kendime vag kablo alıcam aliexpressten hangisi benim aracıma uyar yardımcı olabilir misiniz ? Kazıklanmak istemiyorum,işimi görebilecek sürüm,kablo hangisi olur fiyatları ne kadar ?

Teşekkür ederim.

Şu videonun başındaki görüntüyü elde ederiz inşallah motivasyon olsun bizlere. 2 yıldır sarı farlarla dolaşmaktan bıktım usandım ne selektörü güzel ne rengi. Bitsin bu H15 çilesi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)