User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bi-xenon sorun

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bi-xenon sorun

Aracım 2011 3.20d. Yakın zamanda istanbul otoda sol far sıfırıyla değişti.
    Geçen gün sol farın çok aşağıya baktığını farkedip üzerindeki ayar kısmından yukarı kaldırdım.
    Şuan farları açtığımda sağ far kadar yukarı aşağı hateketini yapmıyor.
    Işıkta ton farkı var ayrıca, daha sarımsı sağ fara göre. El ile ayar yaptığım için zarar vermiş olabilirmiyim? Aydınlatmadan yana bir sorunum yok muaynede sıkıntı yaşamak istemiyorum.
    Far gözümün önünde değiştirildi sıfırıyla ama faturasını bulamıyor önceki sahibi o yüzden gitmedim istanbul otoya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokmu fikri olan

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım 2011 3.20d. Yakın zamanda istanbul otoda sol far sıfırıyla değişti.
    Geçen gün sol farın çok aşağıya baktığını farkedip üzerindeki ayar kısmından yukarı kaldırdım.
    Şuan farları açtığımda sağ far kadar yukarı aşağı hateketini yapmıyor.
    Işıkta ton farkı var ayrıca, daha sarımsı sağ fara göre. El ile ayar yaptığım için zarar vermiş olabilirmiyim? Aydınlatmadan yana bir sorunum yok muaynede sıkıntı yaşamak istemiyorum.
    Far gözümün önünde değiştirildi sıfırıyla ama faturasını bulamıyor önceki sahibi o yüzden gitmedim istanbul otoya
    Yeni farla eski far arasında ton farkı olur.4300 K hafif gün ışığı rengindedir.Ampülün ömrü azaldıkça kristal beyaz a döner.
    Ton farkı hoş durmuyor,sağ farın xenon ampülünü de değişin..
    Adaptif far hareketi konusunda ise pc ye bağlanıp ahl modülüne kalibrasyon ya da resetleme yapılabilir diye düşünüyorum.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bozulacağını sanmıyorum.BMW'leri bilmem ama VAG'da işler şu şekilde oluyor.

-Otomatik yükseklik ayarı aracın hafızasında,manuel el ile ayarlayıp ODIS veya VCDS ile manuel elle ayarladığımız pozisyonunun hafızaya adaptasyon yapıp kaydediyorsunuz.Yapmazsanız manuel ayarlasanız bile her çalıştırmada geri eski haline gelir. Yada dümdüz zemine geçip manuel ayarlmadan kendi kendinede adaptasyon yapılabiliyor.En aşşağıya en yukarıya sağa ve sola çevirerek ayarlıyor kendi kendini araba.

-Belki BMW'de siz manuel ayarlayınca PC'den adaptasyon yapmak lazımdır.Adaptasyonunu bozmuşunuzdur belki manuel ayarlayınca ondan çalışmıyordur.Bence öyle birşey var Manuel ayarladıktan sonra adaptasyon yapmak gerekiyor.

-Çok sarı ise diğer farın kelvini farklıdır.Birde benim gözlemlediğim eski xenon ampüller biraz morarmaya başlıyor diğerinin ampülü çok eski ise ondan dolayıda olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bozulacağını sanmıyorum.BMW'leri bilmem ama VAG'da işler şu şekilde oluyor.

-Otomatik yükseklik ayarı aracın hafızasında,manuel el ile ayarlayıp ODIS veya VCDS ile manuel elle ayarladığımız pozisyonunun hafızaya adaptasyon yapıp kaydediyorsunuz.Yapmazsanız manuel ayarlasanız bile her çalıştırmada geri eski haline gelir. Yada dümdüz zemine geçip manuel ayarlmadan kendi kendinede adaptasyon yapılabiliyor.En aşşağıya en yukarıya sağa ve sola çevirerek ayarlıyor kendi kendini araba.

-Belki BMW'de siz manuel ayarlayınca PC'den adaptasyon yapmak lazımdır.Adaptasyonunu bozmuşunuzdur belki manuel ayarlayınca ondan çalışmıyordur.Bence öyle birşey var Manuel ayarladıktan sonra adaptasyon yapmak gerekiyor.

-Çok sarı ise diğer farın kelvini farklıdır.Birde benim gözlemlediğim eski xenon ampüller biraz morarmaya başlıyor diğerinin ampülü çok eski ise ondan dolayıda olabilir

El ile ayarlasanızda far açıp kapatınca eski ayarına döner yazıları gördüm bir kaç yerde, pcden adaptasyon getekiyor dediğiniz gibi heralde
    Çok ton farkı yok eski ampül biraz daha mavimsi dediğiniz gibi eski olduğu için sanırım. Teşekkürler cevaplar için çok net oldu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler