User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
83 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Oto boya soruları...

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @STP cok erken sustun abi kimdir o dukkan nerededir falan onları da de oyle sus
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracını boyatıp sonrasında sorun yaşayanların büyük bir kısmı üçün beşin hesabını yapmalarından kaynaklanıyor (çevremde de çok kez şahit oldum) çok kaliteli boyacılar var fakat uygun fiyata boyamıyorlar.Boya işi bir garip ne kadar çok para o kadar iyi iş gibi bir şey.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @STP cok erken sustun abi kimdir o dukkan nerededir falan onları da de oyle sus
    Hakan Tekiner
    dukkanı adı aynı. maslakta yerı

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Painted by hakan tekiner" yada laz picasso derim.Aziz ustanın boyadığı çamurluğu güneş ışığında vs tam olarak hatasız duruyordu araç gri renkti ki gri nasıl renk seçer bilirsiniz boyandığı an belli eder. Kesinlikle en ufak belirginlik bile yoktu.

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende benim korktugum birseyi ilistreyim ama hurafe cıktı 5 parca boyattım 1200 lira gibi bi para verdim hatta 4.5 parca herkez dalga gecti 1 ay durdu araba petrol yesili aracım bir gram renk ayırma dalganma yoktu işte o zaman anladım isin ehlinde sorun olmuyor,boya parasından kacmayın hiçbir zaman baktıkca mide bulandırıyor bu arada kendi ustam komple 4 bin liraya boyuyor 3 ay zaman istiyor

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmışken sorayım bende konuyu açan abi gibi tabiri caizse kılım böyle işlerde fiyat tabi aracın durumuna göre değişir burada tavsiye veren arkadaşların önerdiği gibi bir yerde araç boyatmanın maliyeti nedir ?

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Godless Commie

Hakan abi selam,

Soz konusu boya kaporta olunca herkesin dedigi gibi birini tavsiye etmek cidden iki taraf icinde buyuk risk oluyor. Sonucta asiri memnunda kalabiliyorsun yada uzuledebiliyorsun.

Tech ahalisi içindede bu isi son derece duzgun yapanlar oldugu gibi sana tavsiye edilen hakan tekinerinde yaptigi isler ortada.

Burada benim özellikle dikkat çekmek istediğim şey ise kaporta-boya konusunda ucuza kaçılmaması. Kullanacağınız ürün bir yana olduğu gibi, bunu uygulayan ustanın da buyuk rol oynadığı aşikar.

Genel olarak yazıyorum. Urun konusunda kaliteli markalardan hiç bir sekilde kacmamak lazim. Glasurit, standox, ppg vs vs gibi bu markalarin ust segment urunlerini kullanmaniz sizin yarariniza olacaktir. Burada ust segment urunu ozellikle basa basa söylememin nedeni burada siz komple araba boyatiyorsunuz. Arabanizla kaza yapmis olup sigorta sirketinden odenecek para ile tamir ettirmiyorsunuz. Sigorta sirketleri genel olarak tamir islemlerine yeterli para vermedikleri icin ne yazikki yetkili servis disindaki ustalarimiz bazen b c segment urunlere yonelebiliyor.

Abi senin araban icin konusacak olursam evladiyelik olmasinicin kullanacagin urunler soyle olsun isterdim.

Hepsi glasurit marka olacak sekilde
    Macun: 839-20 (cama ceksen yapisir, esnek ve dolgusu yuksek) egitim merkezinde yaptigimiz testleri soyliyim hatta foto eklerim yarin. Saca cekiyoruz ve saci 90 derece bukuyoruz. Sonuc kirilma yok ! Normal testin disina cikiyoruz ve saci 180 derece buyukuyoruz yani tam ters. Yine kirilma yok)

Astar: 285-700 dolgu astari. Dolgusu yapismasi son derece iyidir. Turkiyede en cok sattigimiz astardir. Calistigimiz Butun yetkili servislerde cayir cayir kullaniliyor.

Boya: kirmizi yapacaksan mutlaka vernikli sistem olmali. Vernikli olmasiniistememin nedeni diger 2k boyalar ve ozellikle kirmizi renk solmaya daha elverislidir. Bu sebepten yillar boyunca sorunsuz binmek icin ben verbikli sistemi oneriyorum. Boya olarak solvent bazli glasurit 55 seri veya bir alt segment olan fakat b+ olarak adlandirsigimiz baslac tan renk yaptirabilirsin. Unutmadan soyliyim Glasurit ve baslac dunyanin lider kimya sirketlerinden biri olan BASF nin urunudur.

Vernik: bence cizilmaz vernik veya HS olan bir vernik kullanilmali. HS olarak 255 vernigimiz alman arabalarindaki tatli portakali yuzeyi 1:1 olusturur. Eger boyle bir goruntu seviyorsan kullanabilirsin. Sevmiyorsanda pasta ile duzlestirebilirsin yuzeyi abi.

Cizilmez olarak 447 veya 2002 vernik tavsiye ederim. Ikiside cok sert verniktir. Dayanimi yuksektir. Genellikle sonradan ugrasmamak icin olabildigince tozsuz ortamda uygulanmasini tavsiye ederiz.

Bana soracak olursaniz boya uygulamasinin bir mevsimi yoktur mevsime gore sertlestirici ve tiner kullanirsaniz bir sorununuz olmaz.

Eger saca kadar inecekseniz ise 801-703 olan sac astarimizi kullanmanizi tavsiye ederim. Soyle diyim denize atsaniz bisey olmaz.

Bazen sunla karsilasiyorum sac astari ozelligi olmayan adtarlari ciplak saca atiyorlar ve artik urunler gelisti diyorlar. Bana soracak olursaniz boyle projelerde hic bir sekilde riske girmeyip sac astari kullanmaniz yararina olacaktir. Bu astarlarin ozelligi saca yapismasidir.

Urun konusunda eger karar verirsen ve yaptiracagin ustada kullanmakisterse elimden geldigimce yardimci olmaya calisirim abi.
    Konu SULTANOGLU tarafından (15-03-2017 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: Telefondan yazdığımı daha anlaşılır kılmaya çalıştım :D
    74 model sehpa...

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Godless Commie

Hakan abi selam,

Soz konusu boya kaporta olunca herkesin dedigi birini tavsiye etmek cidden herkes icin buyuk risk oluyor. Sonucta asiri memnunda kalabiliyorsun yada uzuledebiliyorsun.

Tech ahalisi icindede bu isi son derece duzgun yapanlar oldugu gibi sana tavsiye edilen hakan tekinerinde yaptigi isler ortada.

Burda benim ozellikle dikkat cekmedigim sey ise kaporta boya konusunda ucuza kacilmamasi. Kullanicaginiz urun bir yana bunu uygulayan ustada buyuk rol oynuyor.

Genel olarak yaziyorum.Urun konusunda kaliteli markalardan hic bir sekilde kacmamak lazim. Glasurit, standox, ppg vs vs gibi bu markalarin mutlaka ust segment urunlerini kullanmaniz sizin yarariniza olacaktir. Burada ust segment urunu ozellikle basa basa soylememin nedeni burada siz komple araba boyatiyorsunuz. Arabanizla kaza yapmis olup sigorta sirketinden odenecek para ile tamir ettirmiyorsunuz. Sigorta sirketleri genel olarak tamir islemlerine yeterli para vermedikleri icin ne yazikki yetkili servis disindaki ustalarimiz bazen b c segment urunlere yonelebiliyor.

Abi senin araban icin konusacak olursam evladiyelik olmasinicin kullanacagin urunler soyle olsun isterdim.

Hepsi glasurit marka olacak sekilde
    Macun: 839-20 (cama ceksen yapisir, esnek ve dolgusu yuksek) egitim merkezinde yaptigimiz testleri soyliyim hatta foto eklerim yarin. Saca cekiyoruz ve saci 90 derece bukuyoruz. Sonuc kirilma yok ! Normal testin disina cikiyoruz ve saci 180 derece buyukuyoruz yani tam ters. Yine kirilma yok)

Astar: 285-700 dolgu astari. Dolgusu yapismasi son derece iyidir. Turkiyede en cok sattigimiz astardir. Calistigimiz Butun yetkili servislerde cayir cayir kullaniliyor.

Boya: kirmizi yapacaksan mutlaka vernikli sistem olmali. Vernikli olmasiniistememin nedeni diger 2k boyalar ve ozellikle kirmizi renk solmaya daha elverislidir. Bu sebepten yillar boyunca sorunsuz binmek icin ben verbikli sistemi oneriyorum. Boya olarak solvent bazli glasurit 55 seri veya bir alt segment olan fakat b+ olarak adlandirsigimiz baslac tan renk yaptirabilirsin. Unutmadan soyliyim Glasurit ve baslac dunyanin lider kimya sirketlerinden biri olan BASF nin urunudur.

Vernik: bence cizilmaz vernik veya HS olan bir vernik kullanilmali. HS olarak 255 vernigimiz alman arabalarindaki tatli portakali yuzeyi 1:1 olusturur. Eger boyle bir goruntu seviyorsan kullanabilirsin. Sevmiyorsanda pasta ile duzlestirebilirsin yuzeyi abi.

Cizilmez olarak 447 veya 2002 vernik tavsiye ederim. Ikiside cok sert verniktir. Dayanimi yuksektir. Genellikle sonradan ugrasmamak icin olabildigince tozsuz ortamda uygulanmasini tavsiye ederiz.

Bana soracak olursaniz boya uygulamasinin bir mevsimi yoktur mevsime gore sertlestirici ve tiner kullanirsaniz bir sorununuz olmaz.

Eger saca kadar inecekseniz ise 801-703 olan sac astarimizi kullanmanizi tavsiye ederim. Soyle diyim denize atsaniz bisey olmaz.

Bazen sunla karsilasiyorum sac astari ozelligi olmayan adtarlari ciplak saca atiyorlar ve artik urunler gelisti diyorlar. Bana soracak olursaniz boyle projelerde hic bir sekilde riske girmeyip sac astari kullanmaniz yararina olacaktir. Bu astarlarin ozelligi saca yapismasidir.

Urun konusunda eger karar verirsen ve yaptiracagin ustada kullanmakisterse elimden geldigimce yardimci olmaya calisirim abi.
    Reklamları dinlediniz haftaya görüşmek üzere

Sigorta şirketlerine de kitlemesen şaşardım ürünleri fiyatlarını da yaz bari

Araç komple boyancaksa renk değişimi yapılabilir bu kasada çok güzel mavi tonları yada arm green de düşünülebilir
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cok teşekkür ederim.
    Bilgisayar başında daha ayrıntılı yazarım.
    (Jumburger tavafı)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklamları dinlediniz haftaya görüşmek üzere

Sigorta şirketlerine de kitlemesen şaşardım ürünleri fiyatlarını da yaz bari

Araç komple boyancaksa renk değişimi yapılabilir bu kasada çok güzel mavi tonları yada arm green de düşünülebilir
    Ouz rica etsem tecrubelerine dayanarak urun tavsiye edebilirmisin ? Ben kullandigim urunlerin ozelliklerini ve nasil sonuc getirecegini yazdim. Bununla beraber kendini dunya capinda kanitlamis diger markalarin urunleri kullanilacaksa da mutlaka en ust kalite urunlerinin kullanilmasi gerektigini yazdim. Sonucta hepsi kendini kanitlamis ve arac ureticileri tarafindan onaylanmis urunleri olan markalar. Urunlerin fiyatlari konusunda eger almak istiyorsan yardimci olabilirim cok guzel tinerler var cekip cekip cocuk parklarinda takilabilirsin

Burada yanlis anlasilacak birsey yok hersey ne kadar ekmek okadar kofte ile alakali.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok teşekkür ederim.
    Bilgisayar başında daha ayrıntılı yazarım.
    (Jumburger tavafı)
    Abi bende telefondan yazdim devrik carpik cunleler yazdiysaam affola
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abi bende telefondan yazdim devrik carpik cunleler yazdiysaam affola
    Hakancım, bir daha teşekkür ederim.

En başta da yazmıştım zaten, bu proje acil değil.
    En iyi ihtimalle Ramazan süresince, (çünkü Türkiye'de her şey yavaşlıyor, iş olmuyor, o sayede aceleye gelmez) ya da sonbahar sonu olacak bu iş.

Belki ben sana gelirim, konuşur bir plan yaparız, ben de malzemeleri senden alırım, nerede boyanacaksa, o malzemeler ile yaparlar.
    Bu arada, PPG benim iyi tanıdığım bir marka.

O sayede boyayı yapacak olanın bahanesi de kalmaz, mis gibi olur.
    Benim aracımda yer yer matlaşmaların olmasının nedeni astar ve macun yüzünden.
    Hatta birkaç noktada kılcal yüzey çatlakları var, o derece.

O kadar uğraşıp severek emek verdiğim bir araç bu.
    O yüzden eski suratlı olmasını istemiyorum.

(Bugün gidip paspas yaptırdım. Yahu paspas dediğin alınır, yaptırılır mı? Ama güzel oldu.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ne demek bisey yapmadim. musait oldugunuzda sizin tukkani ziyarete bile gelirim hem tanismis oluruz

Sorma hakan abi ugrasmadan olmuyor bende motoru bi bitirsem rahatliycam utanmadam yataga alicam. Wd40 ve mis gibi yag kokulari arasinda uyuyorum @Godless Commie
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abi ne demek bisey yapmadim. musait oldugunuzda sizin tukkani ziyarete bile gelirim hem tanismis oluruz

Sorma hakan abi ugrasmadan olmuyor bende motoru bi bitirsem rahatliycam utanmadam yataga alicam. Wd40 ve mis gibi yag kokulari arasinda uyuyorum @Godless Commie
    Bu arada, elektrik işleri ihtisas alanlarımdan biri, aklında olsun.

(Senin motor restorasyonu konunu okudum da)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Godless Commie

Hakan abi selam,

Soz konusu boya kaporta olunca herkesin dedigi birini tavsiye etmek cidden herkes icin buyuk risk oluyor. Sonucta asiri memnunda kalabiliyorsun yada uzuledebiliyorsun....
    Abi bir sorum olacak. Lokal boya işlemi nasıl yapılıyor ? Anlatma şansın var mı acaba ?
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bir sorum olacak. Lokal boya işlemi nasıl yapılıyor ? Anlatma şansın var mı acaba ?

Video ingilizce fakat burada işlemlerin naısl yapığını açıkça görebilirsiniz. Bu çok ufak bir lokal tamir videosu.

Videodaki en önemli olan nokta arabayı 3 bölüme ayırması. A B ve C diye..

Burada üstünden geçtiği yer A bölgesi genelde lokal tamire uygun değil çünkü direkt olarak güneş ışını alıyor burada birleşim noktaları direk belli olur.

B bölümü lokal tamri yapılır fakat bu bölümdeki kriter renk ! aracın rengine göre bu işlem gerçekleştirilebilir.

C bölümü ise kolaylıkla lokal uygulama yapılabilir. Burası ışığı en düşük açı ile alan yerdir. Buraya ışık dik gelemeyeceği için gerçekleştirilen işlemlerin fark edilmesi kolay olmayacaktır.

Tabi el becerisi olarak picassoyu aratmayan ustalarımız yok değil. Artık o kadar uzun yıllardan beri ustalarki harikalar yarattıkları olmuyor değil. Olay tamamen kişinin kendisi geliştirmesi ile alakalı.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya sökücülerin üzerinden kullandıktan sonra yüzeyi yıkayın yazıyor paslanma olmaz mı ? 3m disk ile kazımak daha mantıklı değil mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya sökücülerin üzerinden kullandıktan sonra yüzeyi yıkayın yazıyor paslanma olmaz mı ? 3m disk ile kazımak daha mantıklı değil mi ?
    Boya sökücü kalıntısını boyacılar sevmezler .Tam temizlik olsun alt uygun olsun diyedir yıkama .

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Bugün gidip paspas yaptırdım. Yahu paspas dediğin alınır, yaptırılır mı? Ama güzel oldu.)
    Hakan bey, özür dileyerek, konunuzu baltalamış olmam inşallah..

Yaz kış halı paspas, lastik kullanamıyorum
    Nasıl bir proses izlediniz?
    group b ___

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler