User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
83 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Oto boya soruları...

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan bey, özür dileyerek, konunuzu baltalamış olmam inşallah..

Yaz kış halı paspas, lastik kullanamıyorum
    Nasıl bir proses izlediniz?
    Şöyle:

Önce kalıp çıkardık.

Antrasit, siyah kenar, gri dikiş.
    Nakış, amblem, isim, çiçek, böcek yok.

Sadece topuk dayanan yerde sağlamlaştırma var.
    Ruh hastası gibi topuğumla paspas deliyorum, o yüzden orası iki kat.

Vip Oto Paspas
    0216 306 5181
    Konu Hakan Girginer tarafından (15-03-2017 Saat 05:26 ) değiştirilmiştir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi duruyorlar.. iyi günlerde kullanın.
    Maliyet bellimi?

Eski paspasları kalıp olarak kullanmak için saklıyordum, şimdi bir imalatçı bulmak lazım, oto döşemecilerde yaptırabiliriz diye düşünüyorum.
    group b ___

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçta çürük varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçta çürük varmı?
    Ağzından yel alsın..
    Aman diyeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi duruyorlar.. iyi günlerde kullanın.
    Maliyet bellimi?

Eski paspasları kalıp olarak kullanmak için saklıyordum, şimdi bir imalatçı bulmak lazım, oto döşemecilerde yaptırabiliriz diye düşünüyorum.
    99 lira 90 kuruş.
    Paspasa 100 lira vermem dedim.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakan tekiner iyi midir abi ne diyorsun aracı komple boyatmak istiyorum gidip bir fiyat alayım diyorum senin tahminen ortalama zaman süre ve fiyat bilgin var mı biliyorsun benim rx8i çürük çarık kaporta işi pek yok kapı tıklamaları 2-3 derin çiziği var @STP

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çürük olmadığı için bir kazasıda olmadığını düşünüyorum, far sinyal tampon vs gibi parçaları sökmek suretiyle üsten boyatın bence aracınızı. kumlamak için hiçbir neden yok saçın orjinal galvanizini bozmanın zedelemenin vs hiçbir manası yok.(sahsen ben aracı komple segmanla kazırım yine kumlatmam) Ayrıca arabada sökülmemiş olucak.. Kaliteli bir markanın tercihen glasuirt teknik föyünü uymak şartıyla işinin ehli biryerde boyatmak en mantıklısı..

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben discovery de surekli restorasyon yenileme programları vs.. izliyorum adamlar hic bi arabayı kumlamadan boyamıyorlar, bizim ustalara boyayı sokelim dedigimiz gibi sanki kufur etmis gibi oluyorlar, ben bu konuda zayıfım cok anlamıyorum ama isten mi kacıyorlar yoksa bildikleri birsey mi var ? hazır konu acılmısken bunun sebebini de birileri soyleyebilir mi ?
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben discovery de surekli restorasyon yenileme programları vs.. izliyorum adamlar hic bi arabayı kumlamadan boyamıyorlar, bizim ustalara boyayı sokelim dedigimiz gibi sanki kufur etmis gibi oluyorlar, ben bu konuda zayıfım cok anlamıyorum ama isten mi kacıyorlar yoksa bildikleri birsey mi var ? hazır konu acılmısken bunun sebebini de birileri soyleyebilir mi ?
    Gokhan selam abi, bunu olayin tamamen zaman, iscilik ve para cokomel egrisi ile alakasi var.

Sifirdan araba toplarken yapilan saca kadar indirme olayi yapilan isinin garantisidir. Sifirdan bu isin sac yuzeyinden gelerek yapilan her islemin bilinmesi dogru urunlerin kullanilmasidir. Bunu bu sekilde yapan adam o arabaya 10 yil bile garanti verebilir. Forumda fastcare in yaptigi arac restorasyon projeleri mesela hep sifirdan.

Boya malzemesi disinda kaportaci ne kadar duzgun isini yapmissa yuzey okadar purussuz olur. Baska bir ornek mesela adamlar yurt disinda arabalari boyamadan sac haliyle fuarlara katiyolar. Daha proje bitmemis kaportanin kalitesini gosteriyorlar.

Unutnadan sunuda belirtalim ulan kaporta ila ip gibimi olucak ? Tabikide degil Macun kararinda kullanildigindakotu birsey degildir. Sadece ayipli bolgeyi kapatmak ve kaporta kisminda ugsaymadan yapilan macun isleri gelecekte buyuk ihtimalle catlar. Ne kadar kalin o kadar cok catlamaya megilli demek.

Peki neden saca inmiyoruz. Cunku basta dedigim gibi alttan ne cikacagi belli degil ve aksi bir durumda toplama isinin suresi uziycak ve iceri baska arac alinamiycak. Bu sebepten zaten makul bir sekilde duzgun olan yuzey hafif zimparalanip, macun astar islemi yapilip ardindan boyaniyor. Sonuc kotu mu oluyor ? Hayir tabikide fakat bu isin garantisi olmuyor hep akilda soru acaba duzgun gibi gozuken yerlerin altinda bir curume varmiydi diye.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt yuzeyin ne kadar kotu cikabilecegi ile alakali motor toplama konumda depoyu gorebilirsiniz. Beklenenden ciddi kotu cikmisti.
    74 model sehpa...

maverick2305 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s.a arkadaşlar boyacıya renk kodunla birlikte gittim fakat bütün renkleri yapamıycağını belirtti acaba tam olarak bu rengi kimden nasıl temin edebilirim ?

fabrikanın vermiş olduğu kod pantone 382c :
    Üretmeyen Türkiye,Yönetilen Türkiye'dir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı maverick2305 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar boyacıya renk kodunla KODU İLE birlikte gittim fakat bütün renkleri yapamıycağını YAPAMAYACAĞINI belirtti acaba tam olarak bu rengi kimden nasıl temin edebilirim ?

fabrikanın vermiş olduğu kod pantone 382c
    Dayanamadım, kimse kusura bakmasın.

Bir de imza var: ÜRETMEYEN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s.a arkadaşlar boyacıya renk kodunla birlikte gittim fakat bütün renkleri yapamıycağını belirtti acaba tam olarak bu rengi kimden nasıl temin edebilirim ?

fabrikanın vermiş olduğu kod pantone 382c :
    Aradiginiz renk kodunu buradaki vermis oldugum linkten arattiginiz taktirde formulumu bulabilirsiniz.

Disclaimer

382c yazdiginiz taktirde pantone renk formununu 4 farkli boya serimizden de veriyor.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak Atatür Oto sanayi 29. Sokak Muharrem Usta. Çok eski ve işinde çok iyi bir usta. Bir görüşün derim. 0538 257 81 12

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatalı kelime kullanmakla üretmenin ne alakası var anlam çıkartamadım ? okuma yazma bilmiyen bir kişi üretemez mi ? ülkeye ya da kendisine faydası dokunacak bir kişinin noktalama ve imla kurallarını kusursuz bilmesi mi gerekiyor nasıl bir ön yargı bu ? yanlış kelime kullanmamdan dolayı beni uyarabilirsiniz fakat benim düşüncemi aşağılayıcı bir şekilde sadece bu konu üzerinden yargılayamazsınız,kendinizi tatmin etmek istiyorsanız boş zamanlarınızda birilerine ders verebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hatalı kelime kullanmakla üretmenin ne alakası var anlam çıkartamadım ? okuma yazma bilmiyen bir kişi üretemez mi ? ülkeye ya da kendisine faydası dokunacak bir kişinin noktalama ve imla kurallarını kusursuz bilmesi mi gerekiyor nasıl bir ön yargı bu ? yanlış kelime kullanmamdan dolayı beni uyarabilirsiniz fakat benim düşüncemi aşağılayıcı bir şekilde sadece bu konu üzerinden yargılayamazsınız,kendinizi tatmin etmek istiyorsanız boş zamanlarınızda birilerine ders verebilirsiniz.
    Bravo.

50. mesajda yer alan iki cümlemin neresinde, nasıl ön yargı bulabildin?

Cehaletin "tavırlı" olanı bizim memlekete has bir özellik galiba.

Bak güzel kardeşim, sen 26 yaşına gelmişsin.
    Bu ne demek biliyor musun? Normal koşullar altında eğitim/öğrenim hayatı sona ermiş, yetişkin bir bireysin artık.
    Sana verilecek ve varsa bu yaşa kadar çoktan verilmiş yani.

İnsan hayatta kendisini ifade edebildiği kadar yer kaplar. Yapabileceklerini de kendi belirler ya da sınırlar.
    Benim masamda bir yığın CV beklerdi, sürekli yenisini getirirlerdi.
    Senin kullandığın gibi bir dille hazırlanmış olanlarını İK departmanına geri bile göndermeden çöpe atardım.
    Bunu bu şekilde yapan sadece ben değilim, hayat böyle.

Çünkü, buradaki kritik unsur yazım hatası değil, istikrarlı bir ifade bozukluğu.

Hatta, boşver kariyer hayatını (Soyadın Sabancı olabilir, çalışmak zorunda olmayabilirsin) sosyal hayat da dışlar bu tür yaklaşımları.
    Örneğin, benim yazdığım forumların çoğunda kendisini senin seviyende ifade eden kullanıcılar daha 20. mesajını yazamadan yasaklı listesine girer.

İşin acı tarafı da, cehalet ağız kokusu gibidir; sen farkında olmayabilirsin, ama muhatap oldukların bir an önce uzaklaşmaya çalışır.
    Ben ise başımı çevirmem, söylerim.
    İş noktalama ya da imla kuralı değil. Kazık kadar adamın "kodu ile" yerine "kodunla" gibi bir ifade kullanıp, bunu da savunmaya çalışması.

Ben ya da herhangi bir kullanıcı, "kitap" yerine kitep" yazabiliriz örneğin. Bu el sürçmesidir, olur öyle şeyler.
    Ama, imza gibi insanın kendisine etiket yaptığı bir ifadede dahi "üretmiyen" demek... Bu bambaşka işte.

Bir de, forum gibi mecralar aslında referans kaynaklarıdır.
    Bir konuda arama yaparken anahtar sözcükler kullanılır.
    Bu anahtar sözcükler "sellemüsellem" yazılmışsa, arayan aradığını da bulamaz.

Kendi diline hakim olamayan, başka bir dili de hakkı ile öğrenemez, kendini kandırmakla kalır, o kadar.

Yazdığım mesajda aşağılayıcı bir unsur yok. O mesajı aşağılayıcı olarak algılaman tamamen senin kendi savunma mekanizman ile ilgili.
    Anladığım kadarı ile kimse bugüne kadar seni düzeltme ihtiyacı hissetmemiş.

Haaa, bu ders vermek de değil.
    Hayat belli düzenlere uyum gerektirir, aksi de rahatsızlık yaratır. O kadar.

Bir de şu var:
    Cahil bireyler ve toplumlar, üretim döngüsüne ancak ve ancak tüketici sıfatı ile dahil olabilirler.
    O da ucuz tarafından.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ................
    Konu Hakan Girginer tarafından (17-03-2017 Saat 20:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    On yargiyla davranmamin sebebi "hatali kelimeler kullaniyorken nasil uretmekten bahsedebilirsin "seklinde oldu,o yuzden beni uyarabilirsiniz ama asagilayici bir sekilde davranamazsiniz yazdim k.bakmayin.

Oncelike turkce kullanimini onemsiyorum ama gundelik hayatta agzimiza yerlesmis kelime hatalarini yazarken de kullanabiliyoruz.
    Daha da konuyu bolmeden muhabbet burda bitsin istiyorum kusura bakmayin tekrardan.
    Konu maverick2305 tarafından (17-03-2017 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan Abi, bundan sonra yazım yanlışlarını ısrarla düzeltmeyen öğrencilerimi size havale edeceğim.
    Yakın zamanda "Kendi Arabamı Kendim Boyarım Anasını Satayım" başlıklı bir konu görmekten de korkmuyor değilim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler