User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Komple boya sorunsalı

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer sıkıntı sol taraftaysa sadece solu boyatın, o zaman sırıtmaz. Diğer taraflardada sıkıntı yoksa, güzel bi pasta, hare giderici birde cila yeni boyanan yerin ayarına gelir.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 parça+marşpiyel 1000 tl ise aracını muhtemelen maymuna çevirecekler. sadece jantları boyatmak için normal bir boyacıdan 400 tl,kupon iş yapan bir boyacıdan 1000 tl fiyat aldım.
    o nasıl bir fiyat abi yaa , biz komple 2000 liraya fırında araba boyatıyoruz zıpkın gibide çıkıyor.

Bana kalırsa tavanını elleme derim ben. gerisi senin tercihin.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba full hologramlı duruyor yakın zamanda sıradan bişeyler yapmaya çalişmişlar sanki.Sol tarafdan sol önden bir hasarı var mı?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl sıkıntı sol tarafta ama sağ tarafta da mini gamze ve göçükler var. Ayrıca kaputta taş izi. Yani sadece solu halledip çıkınca kozmetik olarak yine eksik kalacak.

Evet sol önden park yerinde çamurluk tampon bileşkesinden vurmuşlardı. Çamurluk yetkili serviste değişti. Onun haricinde intercooler tamponun oturmasına müsade etmiyor. Bir de coillerin ince ayarını yapmak lazım bi ara Sağ sol arasında az da olsa fark var gibi.

Hologramdan kastınız hare vs ise arka kapıyı boyayamayanların tüy dikmesi sonucu etrafa gezdirdikleri toz içinde yapılan bir pasta polisaj işlemi var rezil durumda.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavan hariç boyat, yeniden çizilirse yeniden boyatırsın nede olsa bozuldu bir kere
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence hic boyatmayin boyancak para emek vakit harcancak sonra gene ayni olck. Cok satma tarafini dusunuyosaniz etceginiz harcamayi satarken dusersiniz olur biter..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hic boyatmayin boyancak para emek vakit harcancak sonra gene ayni olck. Cok satma tarafini dusunuyosaniz etceginiz harcamayi satarken dusersiniz olur biter..
    İşin aslı satarken ki halini değil de boyama süreci ve boyandıktan sonraki korunabilirliği tek düşündüğüm. Satma tarafı çok umrumda değil açıkçası.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O zaman soyle ozetleyim amaan boyatirim abi umrumda degil deyipte,olaso sorun yasarsaniz sayet iciniz acir. Bence yakin il/ilcelerde prof detay servislerini ziyaret edin soguklugunux gecsin en azindan hareler vs gidince.
    - K -

________
    Dr.Ecu

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende komple boyatın derim.Aracınız güzelmiş.Bende de bu durumda bir 131 var.Parça boyatayım dedim.30 yaşında bir araç için komple boyalı olsa ne olur hiç boyasız olsa ne olur.Yeterki işçilik güzel olsun.Ustaların daha önce yaptığı araçlar varsa görme şansınız da varsa referans olur sizin içinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman soyle ozetleyim amaan boyatirim abi umrumda degil deyipte,olaso sorun yasarsaniz sayet iciniz acir. Bence yakin il/ilcelerde prof detay servislerini ziyaret edin soguklugunux gecsin en azindan hareler vs gidince.
    Bu zamana kadar bariz iyi diyebileceğim bir detailer ile çalış-a-madım. Koruma yapıldı ama yapılan korumanın kalitesi hep belli idi o yüzden koruyuculuğu da az olduğundan bu tarz sorunlara sebebiyet verdi. Boyatmayı düşünmemin tek sebebi hareler değil tabi. Taş çizikleri, ezikler, gamzeler (sağda da var) bir de tutmamış olan kapı boyası.

Şimdi bu kapıyı en azından sadece sıfırdan tekrar astarlanıp boyansa bile sırıtma riski var. Hadi sağdaki gamzeler boyasız mini göçükte çektirilir de yine uğraşacağım. İyi bir detailer bana net bir şekilde neleri yok edebileceğini söylese yine şansımı denerim mevcut şartlarda o da yok. O yüzden ikilem değil de üçlem veya dörtlemler yaşıyorum bu konuda.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu zamana kadar bariz iyi diyebileceğim bir detailer ile çalış-a-madım. Koruma yapıldı ama yapılan korumanın kalitesi hep belli idi o yüzden koruyuculuğu da az olduğundan bu tarz sorunlara sebebiyet verdi. Boyatmayı düşünmemin tek sebebi hareler değil tabi. Taş çizikleri, ezikler, gamzeler (sağda da var) bir de tutmamış olan kapı boyası.

Şimdi bu kapıyı en azından sadece sıfırdan tekrar astarlanıp boyansa bile sırıtma riski var. Hadi sağdaki gamzeler boyasız mini göçükte çektirilir de yine uğraşacağım. İyi bir detailer bana net bir şekilde neleri yok edebileceğini söylese yine şansımı denerim mevcut şartlarda o da yok. O yüzden ikilem değil de üçlem veya dörtlemler yaşıyorum bu konuda.
    Detailing güzel olay.Ancak yine de yanlış boya kodu ile yapılmış bir boyayı kapatamaz diye düşünüyorum.Hatta detaylı boya koruma sonrası daha ayrıntılı görüneceği için belirginlik artacaktır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi siyah araba sahibi olmak zor. Benim c4 de de seninkinden hallice çizikler / gamzeler vardı.

Ben o şekilde binmekten rahatsız olduğum için boyattım. Boyatırken de fotoları öncesi sonrası olarak çektim.

İlana koyduğumda da yazdım boya fotoları mevcut diye. Millet öyle böyle der diye vuruk arabayla gezmek bana göre değil.

Bir şey olacaksa eğer zaten boyatsan da boyatmasan da olacak. Satacağın zaman zaten markadan dolayı canın sıkılacak boyayı dert etme derim.

Yaptır bin güzel güzel. Jant için 400 TL de çok fantastik rakammış. Diğer alternatif ise kaporta gamzelerini yaptırıp kauçuk kaplatmak olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi siyah araba sahibi olmak zor. Benim c4 de de seninkinden hallice çizikler / gamzeler vardı.

Ben o şekilde binmekten rahatsız olduğum için boyattım. Boyatırken de fotoları öncesi sonrası olarak çektim.

İlana koyduğumda da yazdım boya fotoları mevcut diye. Millet öyle böyle der diye vuruk arabayla gezmek bana göre değil.

Bir şey olacaksa eğer zaten boyatsan da boyatmasan da olacak. Satacağın zaman zaten markadan dolayı canın sıkılacak boyayı dert etme derim.

Yaptır bin güzel güzel. Jant için 400 TL de çok fantastik rakammış. Diğer alternatif ise kaporta gamzelerini yaptırıp kauçuk kaplatmak olabilir.
    Abi siyah araba gerçekten zor. Hele hafriyat dolu yollarda acayip sıkıntı. Yoksa bugün komple boyaya karar verip yarın yaparım ertesi gün bi taş gelirse kafayı yer ah ederim. Ya da bi sabah kakraktersizin biri temiz görünce etrafını kurcalarsa herhalde kanser olurum.

400 janta vermek bence de abes özel bir şey yapılmıyorsa . Onun yerine daha farklı planlarım var.

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detailing güzel olay.Ancak yine de yanlış boya kodu ile yapılmış bir boyayı kapatamaz diye düşünüyorum.Hatta detaylı boya koruma sonrası daha ayrıntılı görüneceği için belirginlik artacaktır.
    Evet katılıyorum. O yüzden detailing öncesi kesin olan ya sadece o kapıya ya da o tarafı komple boyamak. Gördüğüm kadarıyla komple boya işinin ucu bucağı yok. 20 bine de boya yapan var 2500e de. İstanbulda bi iki isim duydum. Sadece kapıyı duzelttirip onu bekleyebilir ya da hepsini bi anda halledebilirim. Çok teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafayı bozdum. Böyle binmek istemiyorum diyerek arabanın sol yanı + kaput + tampon ve marşpiyelleri boyatacağım. Bir de pasta cila var. 1500 tl fiyat aldım. Ustalığı vs iyi diyorlar, Buralarda boyatabileceğim en iyi yerlerden biri diye söylendi. Hafta içi hem yaptığı işleri görmek hem de kullanacağı boyayı falan sormak için gideceğim. Burada konuşulanlardan sonra ikilemdeyim. Kimisi 1500 tl'ye iki bölge bile boyanmaz diyor kimisi ise makul diyor. Bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi arabayi kaplatmayi dusundun mu ?

Istanbul ve ankarada isini cok iyi yapan yerler var ...
    ...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aracı satması çok zorlaşıyor

Valla keyif işi birazda

Folyo işine sakın bulaşmayın

En kralıda yapsa boya gibi olmuyor hiçbir zaman
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mat siyah kaplama çok güzel durur bu araca bence
    nickime kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi arabayi kaplatmayi dusundun mu ?

Istanbul ve ankarada isini cok iyi yapan yerler var ...
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı satması çok zorlaşıyor

Valla keyif işi birazda

Folyo işine sakın bulaşmayın

En kralıda yapsa boya gibi olmuyor hiçbir zaman
    Ona özel şampuanı, bir yerden sonra mat duruşu, kaporta düzelmeden yapılan folyonun (ufak göçükler ve gamzeler) kusurlu yerlere çökerek sırıtması vs. Ankara'da arabasına yaptıran ve ciddi kaliteli duran bir kardeşim var. Ancak onun şartlarında bakabilmem mümkün değil. Bütün bu sebeplerden düzgün bir boya işleminin yerini tutacağını düşünmüyorum.

En basitinden jantları 2 kez farklı zamanlarda (plasti dip gerçi) kaplattım. bir kaç ay içinde atma vs yaptı. Hadi jantta neyse dedim de kaportada hataya meyil yok.

Alıntı aroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mat siyah kaplama çok güzel durur bu araca bence
    Çok söyleyen oldu, hatta mat siyah komple plasti dip yapalım dediler. Ama janttaki başarısızlık sonrası aklıma bile getirmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nickime kadar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler