User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Komple boya sorunsalı

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Komple boya sorunsalı

Herkese selam. Yine ben ve acabalar, neler yapilabilirler ile iç içeyim. Bu sefer komple boya söz konusu. Zaten piyasası soru işaretleri ile dolu bir markanın aslında fazlasıyla mantıklı bir kombinasyonu olmasına rağmen uygun görmediği fiyat aralığına sahip bi araca sahibim. Nasıl olsa satmak durumunda kalırsam hoş olmayan tecrubelerle karşı karşıya kalacağından o anı düşünmeden uygulamalar yapmaya daha doğrusu evlat edinmeye devam edeceğim.

Bu kadar girizgah yeter bence artık konuya gireyim 6 ayda 1 klasik boya koruma paketlerinin yetmediği aracimi 7 8 aydır sokakta bırakmak durumunda olduğum için çocukların zalimligine fazlasıyla maruz kaldı.. daha öncesinde boyalı olan arka kapima 3 ay önce çarptılar ve işinin ehli olmayan bi kaportacida o kapı sağolsun rezil oldu ben de aracı bu bahane ile ya boyalı yerlerini tekrar boyamayi bu sürede o bölgelerdeki göçükleri de elimine etmiş olurum diye gündeme taşıdım. Sol ön ve arka kapı ayrıca arka çamurluk boyama ayrıca marspiyeller icon 1000 tl fiyat aldım. Da işin sıkıntı kısmı parçalı görüntü riski. Zamanla oluşacak alacali görüntü beni tekrar boyamaya iter diye komple boyama düşüncem var.

O yuzden komple boyamali miyim? Bu işin abartı olmayan ücreti nedir? Buralarda onu yapmak da sıkıntı gerçi aşağı tukursem sakal yukarı bıyık misali arada kaldım. Kaputtaki taş izleri vs göz tırmalıyor, yine aynı şekilde tamponlardaki çizikler de...Fikirlerinize açığım.

Edit: 3 bölge artı marşpiyel için 1000 tl fiyat veren yer otto zenith adıyaman. Her ne kadar burada bir pasta bile sürdürmemem gerektiğini bilsem de mevcut şartlarda insan zorunda kalıyor.
    Konu rain man tarafından (24-03-2017 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlat edindiysen boyat kardeşim.
    Benim arabam da parça parça boyalı hepsi ayrı telden çalıyo.
    Gökkuşağı diyeceklerine, takla atmış herhalde desinler.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bana bu gazı verme (zaten bunu arıyorum). Aklımdan geçen de o. Evi degistirmem lazım o zaman. Madem bu kadar üstüne düşücem kapalı otopark şart olur

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim parça parça iş hep yarım yamalak olur.Tek seferde boyat gitsin.osman abinin dediği gibi varsın taklalı desinler.biniciysen yaptır güzelce.temiz temiz binersin hiç değilse..

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı marka kullanıcıları bu konuda çok rahatlar "temizlik boyası" diye bir tabir kabul görmüş gibi bu marka içinde ve araçlar temiz görünüyor, öncesi sonrası diye fotoğraflayıp boyatılmalı
    group b ___

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavanda problem yoksa bel altı boya mantıklı olabilir.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlat edinmeye razısınız, bence boyatın gitsin her taraftan farklı renkte olmasındansa komple boyalı olmasını tercih ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim parça parça iş hep yarım yamalak olur.Tek seferde boyat gitsin.osman abinin dediği gibi varsın taklalı desinler.biniciysen yaptır güzelce.temiz temiz binersin hiç değilse..
    Parça parça uğraşmak daha sakat iş. Gören getir kardeşim ben boyarım ya da işte bi pasta cila veya seramik ile cam gibi olur diyen kişiler. Güvenilirlikleri ortada. Bugün 1000 tl'ye bu üç bölgeyi yaptırır bitiririm. Ama yarın tampon gözüme batacak, sonra kaputtaki taş izleri. Tekrar kaşınıcam bu sefer onlar için gidicem renk tutmayacak şu bu derken hep göz tırmalayacak. Doğru diyorsun kardeşim.

Alıntı turkerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavanda problem yoksa bel altı boya mantıklı olabilir.
    Tavanda bir sorun yok şükür. En azından pasta cila vs ile korunup canlandırılabilecek kıvamda. Bel altı boya fikri mantıklı ki sanırım yapmaya niyetlendiğim şey o oluyor.

Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı marka kullanıcıları bu konuda çok rahatlar "temizlik boyası" diye bir tabir kabul görmüş gibi bu marka içinde ve araçlar temiz görünüyor, öncesi sonrası diye fotoğraflayıp boyatılmalı
    Evet kesinlikle öyle yapacağım. Yarının ne göstereceği bilinmez ama keşke toplumun boya değer yargısı değişse de temiz arabalara binsek diyor insan. Kötü niyetli insanları görünce yersiz gibi görünen çekinceyi de anlıyorum ama....

Alıntı Raindrops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evlat edinmeye razısınız, bence boyatın gitsin her taraftan farklı renkte olmasındansa komple boyalı olmasını tercih ederim
    Ben de hep öyle düşünürdüm. Ama insan başına gelince ikilemini yaşıyor. Fazlasıyla evlat oldu zaten hem Seve seve de bu saatten sonra güzelleştirmek en çok benim hoşuma gider.

Bundan sonrası doğru boyacı ve zamanı oluyor o zaman. Teşekkür ederim. Genel kanaati duymak içimi rahatlatıyor.

Ömer H. Sanlav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    /////////////////////
    Konu Ömer H. Sanlav tarafından (28-11-2023 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.
    SANLAVproject

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavan harici boyanırsa satarken o kadar çok sorun çıkmaz. Boya işçiliğine özenilirse, gamze, göçük felan olmazsa boyatın gitsin
    Coğrafya kaderdir

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zamanında 3 parça boyatıcam diye komple boyatmıştım.
    Dama gibi farklı renk tonunda gezmektense komple boyatmayı tercih ederim, ama araç sizin zevk sizin.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bulunduğun koşullarda boyattıkdan sonra gene aynısı olucaksa bence boyasız kalsın.. öyle sür..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 parça+marşpiyel 1000 tl ise aracını muhtemelen maymuna çevirecekler. sadece jantları boyatmak için normal bir boyacıdan 400 tl,kupon iş yapan bir boyacıdan 1000 tl fiyat aldım.
    komançero garage

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 Sene günes yanıklı arabamla gezdim kaputta pasta yanıgı sag camurlukta sinyale kadar inen vernik kalkması vardı sadece sag camurluk amacıyla gittim boya korkum cok vardı ya tutmassa diye,Temiz olsun dedik sag camurluk,sol camurluk,ön kaput,aynalar,ön arka tampon. boyandı 950 lira fiyat verdim tabi mecbur sag kapı sıfır vernik oldu en kral boyacıya gösterdim benim ustamın adını söyleyerek omu boyadı dedi,Bebek gibi olmustu araba sonra hakkını veren aldı gitti ayrı mesele komple boyaya 3500 lira cekiyor daha incigi cincigi yok..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    millet aracıma boyalı diyicek diye içime sinmeyecek şekilde yamalı yamalı binmem açıkcası

komple boyatmak en temizi olurki gerçekten bilen biri denk geldiğinde oda satarken sorun değil

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç Alfa'ydı değil mi?Nasıl olsa kimseye yaranamayacak,boyatın,temiz temiz kullanın bence.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet aracıma boyalı diyicek diye içime sinmeyecek şekilde yamalı yamalı binmem açıkcası

komple boyatmak en temizi olurki gerçekten bilen biri denk geldiğinde oda satarken sorun değil
    Yalnız memleketi adıyamanda aracı çiziyorlar çocuklar hoplayıp zıplıyormuş galiba yani gıcır gıcır boyatsa gene aracı mahvediceklerse verilen paraya emeğe zamana yazık yoksa boyatsın tabiki ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız memleketi adıyamanda aracı çiziyorlar çocuklar hoplayıp zıplıyormuş galiba yani gıcır gıcır boyatsa gene aracı mahvediceklerse verilen paraya emeğe zamana yazık yoksa boyatsın tabiki ..
    tabi işin o boyutu varsa sürekliliği sağlanamayacaksa rutuş bile yapmam oyle binerim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkürler. Bu bağlamda sanırım aracı bel alti boyamak parça parça boyamaktan daha mantıklı. Evet araç Alfa o yüzden zaten önyargilari krmakta zorlanan bir marka değeri ne kadar yüksek olursa olsun alternatifine sıkça yönelinen bir marka o yüzden sıkıntı yok. Başka bir markada bu yaptıklarım ile 400 500 hp üstü güçleri alırken çok daha yüksek talep gorecektim belki ama benim de farklı bir yaptığım olsun istedim. Pişman değilim memnunum da

O yüzden boya işini de çekinmeden yapacağım ama Emre abinin dediği haklı yani burada ikamet ediyorken bu işlemi yapmayacağım. Eğer sol tarafı boya geç denilseydi sadece onu yapacaktım. Ama hem diğer bölgedeki gamzler hem kaputtaki can sıkıcı taş izleri ve cizikler tekrar bir bakım isteyecek benden. Çok detaylı cekemedim ama sol arkada boya yeteneksizlik farkı anlaşılıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler