User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Plastik Aksam Boyamak

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Plastik Aksam Boyamak

Hilux'un kabin içini sadece izolasyon için sökmeye başlamışken komple sökünce yıpranan, güneşten vs. boyası dökülen, çizilen yerler yüzünden komple boyamaya, el atmışken de komple siyah yapmaya karar verdim.

Bu soruyu soran belki 100. kişi oluyorum ama konulara baktım internette de aradım taradım tamam olur bu derken malzemeci kafamı karıştırdı. Elyaf benzeri bir zımparayla zımparalama, tinerle yüzey temizleme, plastik astar, boya ve mat vernik yapılması gerektiği kanaatine vardım. Bugün de sanayiye malzemeleri almaya gittim yapacaklarımı anlatınca usta "astarla verniğe gerek yok, airbag ciler tamirden sonra bununla zımpara yapıp, tinerle temizleyip üstüne de boya atıyolar dedi. Bir kaç defa sormama rağmen gerek yok sattığım şey dediği için bende aldım malzemeleri önce göze çok batmayacak yerlerden başlayayım dedim.

2 parçayı dediği şekilde boyadım ama eşit boya atmaya çalışsamda bazı yerler daha yoğun oldu. Tam kuruduğunda toparlamazsa biraz daha uğraşıcam.

Malzemeciyi dinleyerek doğru mu yaptım yoksa plastik astarla verniği mutlaka atmak gerekirmi?

ve

Kapı eşikleri ayak sürte sürte çizik çizik olmuş. O çizikleri gidermek için yapılabilecek birşey varmı yoksa zımparayı atıp yüzeyi düzleştirip o şekilde mi kullanmaya devam etmek gerekir?
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

mk35280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plastik astarı olmadan boya plastiğin üzerine sağlam tutunmaz.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ince sprey putur kullan
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plastik aksama Plastik astar atmadan boya uygulamak yağlı yüzeye sticker yapıştırmaya benzer.

Soorunsuz ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ne yazıkki astar uygulamanız gerekmekte. Fabrikasyon astar varsa okey direk at gitsin ama çıplak plastik ne yazıkki sağlıklı olmaz.
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler