User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Tam basmayan bagaj kapağı sorunu

TheIllest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tam basmayan bagaj kapağı sorunu

Selamlar. Görsellerdeki gibi aracımın bagaj kapağı aldığımdan beri yerine tam basmıyor ilk başlarda dert etmiyordum ama bu aralar gözümü çok tırmalamaya başladı nasıl bunu sıfıra sıfır oturtabilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim. Bagaj içinde ki o 2 tapayı en dibine kadar çevirdim fakat basmıyorlar contalardan olduğunu düşünüyorum zira tam oturması için üzerine bastırdığımda contalardan ezilme sesi geliyor. Ya bagaj amortisörlerim tam basmıyor ya da contalar bu aracın contası değil sanırsam. Bagaja üst taraftan bakınca da sol tarafın bagaj çizgisi yukarda ve oturmuyorken sağ tarafın bagaj çizgisi yerine oturur şekilde duruyor.

yoshimura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde araç tarafında olur, bagaj kilidinin geçtiği(kitlendiği) bir pim var. Bu pimin üzerindeki civataları gevşetip yer düzlemine doğru birkaç milimetre indirirsen otomatikmen bagaj kapağınıda aşağıya çekmiş olursun. Pimin üzerinde slotlar var ayar yapmak için. Kilit kısmının fotosunu koyarsan daha rahat yardımcı olunabilir.
    DTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geç cevaplayabildim kusura bakmayın hocam aracın yanında değildim ancak şimdi çekebildim. Buyrun kilit içi. Arzu ederseniz bagaj döşemesini de söküp çekebilirim. Teşekkürler.

yoshimura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç tarafını çekmeniz lazım
    DTi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kilidin bastığı araç tarafındaki dildeki vidaları gevşetip 2-3 mm artık ne kadar gerekliyse deneme yanılmayla ayarı tutturabilirsin. genelde çoğu araçta torx vida ile tutturulmuştur o dil hatta. ancak tabi senin aracındakini bilemem ihtiyacına göre bir anahtar tornavida artık ne lazımsa kendin çözersin. dili aşağı kaydırırsan bagajın tam kapanır.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resimlerde yanlış görmüyorsam,bagajın sağ tarafı çamurluk ile aynı hizada.sol taraf biraz yüksekte.sağ tarafta yine stobun üstündeki ve bagaj stobunun üstündeki şerit kordonlar eşit geliyor gibi.bagaj aşağı alındığında bu sefer sağ taraftaki çizgiler kaymayacak mı ?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlerde yanlış görmüyorsam,bagajın sağ tarafı çamurluk ile aynı hizada.sol taraf biraz yüksekte.sağ tarafta yine stobun üstündeki ve bagaj stobunun üstündeki şerit kordonlar eşit geliyor gibi.bagaj aşağı alındığında bu sefer sağ taraftaki çizgiler kaymayacak mı ?
    sağ ve sol tarafı aynı açıdan fotoğraflamamış, göz yanıltabilir.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstadlarım dediğiniz gibi karşılık tarafından da ayarladım , komple söküp aynı hizada tekrar da taktım fakat benim bagajda var bir eğrilik sanırım ne yaptıysam düzeltemedim. Bagajda ki bu eğrilik kaportacıda düzelirmi yoksa değiştirmek mi gerekir

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TheIllest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadlarım dediğiniz gibi karşılık tarafından da ayarladım , komple söküp aynı hizada tekrar da taktım fakat benim bagajda var bir eğrilik sanırım ne yaptıysam düzeltemedim. Bagajda ki bu eğrilik kaportacıda düzelirmi yoksa değiştirmek mi gerekir
    bagaj kapağını aç sol tarafı kendine çekerken sağ tarafı sabit tutmaya çalış ama çok yüklenme hafif hafif deneyerek yerine gelir kaportacının yapıcağıda o

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bagaj kapağını aç sol tarafı kendine çekerken sağ tarafı sabit tutmaya çalış ama çok yüklenme hafif hafif deneyerek yerine gelir kaportacının yapıcağıda o
    Aman hocam boyayı çatlatmayalım sonra Fakat kafama takılan konu tamam bagajım yamuk olabilir. yukardan bakınca bagajın üst kısmında sağ kordon sıfıra sıfırken sol tarafta bagaj yüksektede kalabilir fakat bunun o stopların birbirine sıfıra sıfır olmasındaki etki nerde. Zira ben hala sorunun bagaj kapağının tam basmadığını düşünmekteyim. Olması gereken gibi ayarladığımda acayip conta ezilme sesi geliyor contalardamı sıkıntım acaba ? kafamda deli sorular

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz büyük ihtimalle aracınıza kıyamıyorsunuz iyi bir kaportacı iki dakikada hallediverir
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TheIllest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman hocam boyayı çatlatmayalım sonra Fakat kafama takılan konu tamam bagajım yamuk olabilir. yukardan bakınca bagajın üst kısmında sağ kordon sıfıra sıfırken sol tarafta bagaj yüksektede kalabilir fakat bunun o stopların birbirine sıfıra sıfır olmasındaki etki nerde. Zira ben hala sorunun bagaj kapağının tam basmadığını düşünmekteyim. Olması gereken gibi ayarladığımda acayip conta ezilme sesi geliyor contalardamı sıkıntım acaba ? kafamda deli sorular
    boyaya bişey olmaz merak etme yada menteşeye çekişle vura vura ince ayar yapıcan kaportacılarda bu şekilde ayar yapıor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler